Ati i nvidia u jednom kompu

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by dmr, Mar 18, 2009.

  1. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    On je imao samo ATI karte, ali je imao SLI. :lol:
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

  3. dmr

    dmr Veteran foruma

  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    moze li to cudo foldati? :)
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa vjerovatno moze, neko prije rece da moze.
     
  6. Moncho

    Moncho Komšija

    pa zasto ne bi moglo raditi heterogeni gpu sustavi. U XP rade ko flak, Vista je problem sto je MS incijelnoj izbacio podrsku, no ono sto raduje mozes naknadno ukljuciti!
     
  7. nFare

    nFare Komšija

    Ne kontam sto si stavio da 4870 radi physx a ne Nvidia? :?
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    mislim da je bas obrnuto. koliko ja znam, ati kartice i ne podrzavaju physx, samo nvidia, i on je to i htio postici. nvidia da radi physx, a ati sve ostalo. ili nisam dobro skapirao.
     
  9. nFare

    nFare Komšija

    A do mene je, mislio je valjda physx na ATI-u uz pomoc Nvidije :)
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    ma naravno, malo sam se zezo kad sam reko moze i na ati-u physx. Moze al uz pomoc nvidie :)
     
  11. AhmeT

    AhmeT Overclocker


    A koliki ti je fps bio prije, naravno bez tog fancy njihanja plahti i pucanja stakla u hiljade komadica? :D
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ako mislis samo na ATI bez physx isto, kada ukljucim physx slide show na mjestima gdje su "physx efekti", znaci 5-8 fps-a.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ipak nisu iste performasne kada je 4870 sama i kada je physx iskljucen na nekim mijestima imam blagi par fps-a ispod 60 na 45, dok kada je ukljucen physx i naravno kada je i ati i 8800gts u igri performanse su bolje (opcenito gledano), fpsi su konstantno 60-62. Vjerovatno je do cpu-a pa njegovu ulogu preuzme 8800gts u zahtjevnijim situacijama.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma