auto mp3 player

Discussion in 'Generalna diskusija' started by 3xD_design, Jul 16, 2006.

  1. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    U posljednje vrijeme mi je za oko zapelo da kupim mp3 player za auto.
    Posjedujem Fiat Brava sx 1.4 12v, i zvuk je haman pa ocajan.
    Mislio sam kupiti mp3 player i ugraditi pa ako ne budem zadovoljan, kupiti i jace zvucnike.
    Sada bi zelio da mi kazete na sta trebam paziti pri kupovini mp3 player-a za auto. Ne bi zelio da mi ga ukradu pa valjda trebam paziti da se moze skinuti prednji dio valjda ?!
    Gledao sam na http://www.hgspot.hr
    Dobar mi je 19926 MP3/WMA/CD autoradio PIONEER DEH 2820MP, 4 x 50 W + Zvučnici PIONEER 13, ali nisam siguran skida li mu se prednja strana...
    Vi napisite vase preporuke. Za mp3 player bi dao max 200KM.
    Kod ovog mi se svidja sto dobijem zvucnike, ali ne znam ni jesu li oni dobri.
    I na kraju krajeva, treba mi adapter za auto (plastika koja se stavi da ne ostane rupa od serijskog). Izgleda ovako:
    http://www.carhifidirekt.de/catalog/ima ... -16020.jpg
    Pa ako znate da bi ko prodao, javljajte. Kupio bi 2 komada, mozda i vise.
    Pisite vase preporuke.
    Hvala lijepo.
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    uzmes pioneer player, po meni najbolje u toj kategoriji, bolji od sony-a i kenwooda.... a svakom se sad skida maska i onim birinim :D:D:D:D:D

    zvucnike opet pioneer i to pogledaj jer ti je tu bukvalno koliko para toliko muzike :)

    ta plastika, to bi trebalo da ima u fiatovom servisu pa trk u najblizi i raspitaj se ;)
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    ako se ne varam pioneer je jedan od rijetkih koji daju 2 godine garancije -> go! :wink:
     
  4. drdamir

    drdamir Aktivista

    Lično imam Pioneer već nekih 6-7 godina a imao sam i Kenwood i od srca preporučujem Pioneer-a. Nikad niti jednog problema, ne preskače nikad, čita sve živo. A dobar zvuk ti zavisi najviše od samih zvučnika. Rađe pričekaj i skupi još love pa kupi neke bolje (opet preporučujem Pioneer iz vlastitog iskustva). Koliko znam, svi modeli danas dostupni imaju pločicu koja se skida. I ne zaboravi podesiti equaliser kad ga skopčaš :D
     
  5. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Ok. Hvala vam puno raja.
    Jos malo cu prokontati kako sta, i odluciti se.
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    koji god sistem da uzmeš ako hoćeš imalo kvalitetan sistem, prvo uloži u PREDNJE zvučnike - odvojeni sistem srednji/bas + skretnica + visokotonci u razini ušiju postavljeni tako da gledaju "suprotno" (znači visoki kod vozača "gleda" u suvozačeve uši i vice versa)... to je inače suprotno uvaženom mišljenju da prvo treba kupit rear fill zvučnike (koji su mahom govna) i 25 woofera za gepek.

    koji auto imaš... da li ima dobru komunikaciju sa gepekom (hatchback)?

    ako je neki manji auto onda bi ja definitino išao na headunit koji ti paše cjenovno (pioneer, alpine etc.), pojačalo razumne snage - bolje 4 x 50w renomiranog imena nego 4 x 300w powersoundz fony :wink:

    još jedna napomena - svi današnji hu NEMAJU 4 x 50, 60w ili više watta, kad se malo bolje pogleda u uputsva oni nemaju preko 4 x 30w u peak-u.

    ok znači imaš hu, imaš prednje zvučnike (focal, rabljeni macrom... bilo što odvojivo a da nije stereosound hi-fi tm), imaš amp i onda u gepek staviš veliki stereo sub (jedno 30cm) u malu kompresijsku kutiju i spojiš ga na 2 kanala pojačala (ostala 2 ostaviš logično za prednje speakere).

    e tad imaš sistem "manje je više" koji nema izvore zvuka iz 100 mjesta u automobilu, fino ga podesiš eq kako ti paše, radi kompresijske kutije suba izbjegneš kvartovske lamere kojima se bljuje dok se foliraju sa glasnom glazbom, nego imaš pravi kick bez odvratnih "bačvastih" baseva.

    ne da mi se više :D
     
  7. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    op.

    @syss - automobil mu je Fiat Brava sx 1.4 12v
     
  8. zilo

    zilo Komšija

    Samo ti ulazi u auto.Kada ti ga maznu ovi nasi bravari plakat ces i za autom i za zvucnicima. :mrgreen:
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    hm... onda ništa od svega :oops:

    ma mislim može se i dalje primjeniti ovaj koncept pa staviti neke bas-reflex-like cijevi na zadnju policu ili izbaciti woofer i staviti neke bolje 6" x 9" ovale iza.
     
  10. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Vi bas pretjerujete. Treba da izadje koliko toliko jeftino.
    Mislio sam staviti PIONEER DEH-2820MP I staviti TS-G1709(160W) zvucnike u vrata. To bi mi valjda dalo kvalitetan zvuk.
    Sreca zivim u Bihacu pa nema toliko kradja auta, a masku bi skidao sa mp3 playera. Iako se jos uvijek predomisljam u vezi ikakve kupovine, ispada da bi trebao dati 500KM da imam neki zvuk dobar. Dobar mi je i sada samo lose su neke techno pjesme s jacim basom.
    200KM bi trebao dati za mp3 player i zvucnike
    50KM za plastiku za mp3
    E to bi moralo da mi zadovolji potrebe valjda. Ne trebaju mi nikakva pojacala i tako to!
    Mozda na kraju krajeva ostavim samo svoj dzepni mp3 player i zaboravim techno.
     
  11. Shenron

    Shenron Komšija

    Za 200KM zvucnike i player... nema sanse...ako hoces OKE zvucnike to ti je 50KM minimalno..a player je tu negdje oko 200KM... dakle nekih 250KM ako hoces OKE zvuk (nista spektaularno, falit ce ti niskih i srednjih tonova).
    Problem je sto u BiH nema nekog izbora zvucnika, a trenutno sam u BiH....
    Ja sad mislio kupit Helix Blue 62 ... i moro pare dat za gorivo da se mogu vratit kuci :mrgreen: tako da nista od njih... uz njih bi naprdijed isli jos neki 13cm midbass (sve to u vrata) i u gepek 2x Pioneer 306DVC u kompresiju. Pojacala REN 1800 i Ren 1000. Za HU nemam pojma...vjerojatno neki Pioneer ...

    Ali kako sam sve pare potrosio na izlaske i vracanje doma, ici cu na jednu JAKO losu kombinaciju. Sony XS-F1724 16,5cm (55KM) zvucnici naprijed u vratima (kompresija ce bit). I u gepeku (bez smjeha) ce biti Sony XS-1723 (imam ih odprije, al su malo "pokvareni" zato idu u gepek) u jednoj maloj kompresijskoj kutiji. Sve to spojeno na Sony HU :mrgreen: . Sve bi to mozda i bilo oke da ja ne MRZIM Sony!!! Ali jednostavno nema izbora...

    Moja preporuka ti je da bjezis od Sonya koliko te noge nose... ako imas priliku otic u HR kupit zvucnike... imas super stvari kupit...a nije skupo...

    EDIT: Zaboravio sam rec koje je auto: Golf 2 =)
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    Uvaljivanje para u soun i na kraju mptrice vrtit.....
     
  13. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Kod nas je izbor 0 a cijene velike.
    U gornjim postovima sam napisao da mogu dobiti iz HRVATSKE:
    PIONEER DEH-2820MP za 799,00 kn + poklon zvuènici PIONEER TS-G1709 (160W) = 200KM.
    I plastika za Brava kosta 32KM tako da bi sve izislo oko 250KM s postavljanjem preko veze...
     
  14. Shenron

    Shenron Komšija

    Onda uzmi to. Bit ce oke zvuk. Ti zvucnici su 35W.
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    ma bit će oke... ja bi ipak uzeo neki hu toliko skup da ti ostane za odvojeni prednji sistem.

    mislim ja imam ugrađene zvučnike u mazdu i clarion hu + changer i znam što je loš zvuk :wink:

    dok god ti visoki pucaju u noge - nema dobrog zvuka. nakon toga kreneš dalje...
     
  16. Shenron

    Shenron Komšija

    Neki posteni odvojeni sistemi idu od 500kn pa navise. Tako da mu malo ostane za HU. Jos ako nema mjesta za visokotonce problem je gdje ce njih stavit a sumnjam da mu se da pravit panele od fibera da ih stavi naprijed u nosace.
     
  17. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    to ti te dvije 306ice spojene na taj ren1800?? Na koliko ohma? Jedino si na 4 mogao sa tim subwooferima jer koliko ja znam taj ren1800 nije stabilan na 1ohm za slusanje... po meni bolje rjesenje su 2x306C nego DVCi za taj renegade jer se sa DVCima nemoze iskoristiti sva njegova snaga. ;)
     
  18. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    nebih rekao da se mogu "posteni" odvojeni sistemi uzeti za te pare.. prije su to neki najeftniji modeli koji i nisu bas nesto.. posteni sisitemi po meni mozda za nekih min. 1000kn tj 250km ;)
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    pa računaj da ulupaš 500kn u koaksijalce koji ti sviraju koljenima ili u odvojeni sistem :roll:
     
  20. Shenron

    Shenron Komšija

    @All4AMD - to sam pisao sta sam mislio kupit. Al potrosio pare na gluposti. 2x 306DVC se mogu spojit na 2 ili 8ohm... jer imaju dvi zavojnice po 4ohm, tako da se na pojacalo bez problema spoje na 2ohma. Jedino sto tada REN1800 daje nekih 380Wrms...ako i toliko.