auto mp3 player

Discussion in 'Generalna diskusija' started by 3xD_design, Jul 16, 2006.

  1. ming

    ming Veteran foruma

    Ko je rekao da su Sony i kenwood plafon?
     
  2. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    pa kazes da je zvuk "extra dobar" dobar mozda ali extra..

    al dobro,znam ja da to lijepo svira,samo sam kao primjer naveo DLS i Alpine..
     
  3. postal dude

    postal dude Aktivista

    kada je broj w znacio broj db?
    niđe veze
    koliko si dugo bio u tom autu od 160db? da nisi mozda zivio u njemu, de bola pusti gluposti
    nego nam reci koji je stistem bio u tom autu?

    svasta vi napricate a svak svoje roka i niko koliko vidim ne pomaze covjeku...
    pioneer ti je best buy tako da neces imati nekih problema sa njim, kada budes imao vise para rokaj po db sq kuud god...
     
  4. postal dude

    postal dude Aktivista

    nadopuna
    sony jeste plafon, ali dna zvuka

    syse sam rece da amp daje vise A na manjem otporu stoga p=u+i
    racunaj sam
    naravno uzmes amp handris ga na 0.5ohma i imas bruku w na izlazu,
    sklepas box, nađes kakav sub i rokaj
    elem
    nie ni jedan u pravu, (nemam vremena da objašnjavam zašto)
     
  5. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    nidje veze.. jesam li ja negdje racunao w na db???

    u tom autu sam bio oko 5-10 minuta i ono sto neznas bolje suti jer to auto pravi ja mislim oko ~165db i napravio je rekord u svojoj klasi u HR.. a ima 3x GZ 1.6000D spojena na 18V i na tom naponu ima oko 6KWRMSa i 9x GZNW12 u koji imaju po 2KW RMSa... pa ti sada zamisli kako svira taj setup.. tj ako uospte znas o kakvoj se opremi radi jer bubam mozda samo ta 3 pojacala i tih 9 subwoofera kostaju i preko 20000km... neracunajuci ostalu opremu od nekoliko akumulatora,Pioneer AV HU-a, prednjih sistema koji su mislim ili 10" ili 12" velicine na koje koliko sam vidio spojena 3 DLS-ova pojacala itd..
     
  6. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    hajd da ne otvaram novi topic: i ja bih da uzmem auto 'kasetofon' do nekih 200-250 KM, a da ima USB prikljucak
     
  7. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ja sam vido kod nas u Tuzli ima neki Daewoo sa USB priključkom, čita takođe i SD i MMC kartice. Košta 150KM, sad ne znam kakav je kvalitet,ali eto... :roll: .
     
  8. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    @ brandnew_loser : joj pa pogledaj malo na stranicama proizvodjaca autoaukustike npr: sony,kenwood,pioneer,panasonic,alpine itd.. pogledas modele i vidis sta nude i imaji li ono sto te zanima,al nemoj sad gledat one high modele.. svaka od navedenih marki ima low modele od 150-250km.. sigurno neki ima ono sto trazis.. ;)

    i jesi li siguran da bas zelis "kasetofon" ili CD player??
     
  9. zilo

    zilo Komšija

    20 k maraka...

    Taj je dao pare da bi od sebe napravio invalida. :D

    Samo u granicama normale. ;)

    PS.Imas kakvu fotku ili dokaz? Da ne bude ko OssX...
     
  10. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    ahh pa nije tu nitko od sebe napravio invalida, to je jedan tim koji ide na takmicenja i sa tim autom prave rekorde po HR (neoborive rekorde).. tj nije to jedan covjek..
    i mala ispravka.. bilo je 6 a ne 9 subwoofera.. neznam sta mi bi pa napisa 9. tek sada primjetih...

    a evo imam slike...

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  11. Chem

    Chem Komšija

    ima se moze se
    svaka cast na ovom
    mogu ti reci da mu zavidim na ovom :mrgreen:
     
  12. Shenron

    Shenron Komšija

    To je Fiat Panda? hmda...sad kad sam pogledao link na slike vidim da je :mrgreen:
    Gledao sma par videa od tog auta i lud je... cjeli lim se uvija a vrata se uvijaju za 3-4cm.
    Ali bilo bi tu jos vise dB-a da ga jos bolje dampiraju, stave mu stakla od 4-5cm, lim isto nekih 2-3cm jos malo betona i damping opreme...taman od pande naprave tenk :mrgreen:
     
  13. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    'kasetofon' sam stavio pod navodnike jer nisam znao kako ga nazvati. Naravno da sam mislio na cd player
     
  14. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    da!! sav se lim uvija ;) i kada stojis kraj njega bass ti zrak izbija i sav se najezis.. ma strahota.. a kako je sjedit u njemu bolje da nitko nezna :shock:

    al izdampiran je on dobro.. sad sto se tice blindiranja.. uhh..

    ali ima jedna stvar koje ni jedno auto nemoze tj. da moze rokat oko 158db sa otvorenim vratima :shock: a i nebilo tako kad vidis o kako se mocnoj opremi tu radi :shock: ;) et samo uzmi u obzir da to jedno pojacalo kosta oko 3300km.. a jedan onakav subwoofer oko 1300km :) a pogledaj koliko ih ima :)
     
  15. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    pa eto pogledaj ono sto sam ti rekao, pa reci modele koji ti se svide pa cemo pogledat kolika im je cijena ;)

    i da umjesto "kasetofon" to mozes nazvati "CD Tuner" ;)
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    ma tipičan hr sindrom - 2 cilindra, nema pojaseva i muzika za 100k kn :D
     
  17. Shenron

    Shenron Komšija

    Kad vidis kako izgledaju auta koje svedjani rade za dbdrag najezis se od strahote. Opel Kadett karavan, Fiat Panda, Skode i ostala auta. Uopce im nije bitno koje je auto, vec da je sto manje i kockastije i da ima sto deblji lim i stakla (iako ga oni kasnije posteno izdampiraju pa auto bude nerjetko tesko i po 2t).
     
  18. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    ja sam jednom gledao na netu.. neznam iz koje zemlje je lik bio,ali je imao kombi koji je imao 5cm debela stakla a mislim da je i lim bio tu negdje debljine i kombi je tezio nekoliko tona.. a unutra od muzike je imao samo dva 18" Kicker SoloX subwoofera po 5000WRMSa i neznam koliko pojacala.. i napravio je svjetki rekord u svojoj klasi mislim malo manje od 170db :shock: a sto je u normalnim okolnostima takav rezultat tesko postici da imas 50subwoofera i 50 pojacala... ;)
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    pa opće poznato je da prostorija je najbitnija komponenta... bilo kuća ili auto, treba znati to sve posložiti.

    šta nitko ne radi sa clarion 80cm wooferom ništa?
     
  20. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    nisam ja dosada nigdje vidio ni u koga da ga ima u setupu.. ali vidio sam taj clarion.. pravo je velik.. treba ti prikolica za njega.. ali na prvi pogled mi se ucinilo da mu je membrana shit.. tj da nije bas za SPL-a a i nije bas nesto posebno jak za svoju velicinu a i vjerujem da je to razlog zasto ga nitko nema,tj velicina i snaga...

    al zato je tu MTX Jack Hammer.. :D hehe :D