Automatsko slanje mailova

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by tux_, Aug 14, 2007.

  1. tux_

    tux_ Aktivista

    Ok pitanje ce mozda izgledati malo n00b ali ujedno dok guglam da pitam i ovdje.Znaci da li postoji neki software koji,prilikom logovanja usera,automatski salje mail na unaprijed postavljenu adresu(e).Konkretno u firmi postoji pravilo svakodnevnog javljanja dolaska/odlaska s posla a kolegama je naravno mrsko odvojiti 34 sekunde i poslati mail na regularan nacin.Hvala
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    pa ne znam konkretno ali sam siguran da dosta foruma tako radi, znaci automacki salje mail o prijavi na forum, pa aoutomacki mail kad dobijes PP pa automacki neko obavjestenje o forumu.. a onda imas one spam reklame itd.. ali ne znam tacno kako ide

    ja recimo primam od jedne djevojke iz USA mailove ali one "gotove" (ma one gluposti) i 100% sam siguran da onba to ne salje nego da se to nesto automacki meni prebacuje, i "bulk" posta mislim da je sva automacka

    e sad nebi da ti zatrpavam temu ali i mene interesuje kako saznat jeli automacka jer s doticnom djevojkom vise ne pricam, nismo u kontaktu ali od njemi stizu opet mailovi pa jelk ise moze saznat jeli automacka ili nije jer ni u jednom mailu nema nista od nje napisano vec samo ono "gotovo" sto dodje
     
  3. tux_

    tux_ Aktivista

    Sve bi ja to lako uradio sto ti pricas da imam MTA (mail transfer agent ) na svojoj strani,tj da svaki od tih racunara ima ili bar jedan.. Nazalost mail je kod europroneta :mrgreen:
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Bezze je taj sistem. Moze ti poslati mail od kuce kad krene na posao. Jesu li racunari u mrezi? Ako jesu, mislim da se moze odraditi neki pametniji nacin i jednostavniji sa nekim programima tima netmonitor i slicno.
     
  5. tux_

    tux_ Aktivista

    Jesu,svi racunari su u LAN-u.Da napomenem,to mozda striktno i ne moraju biti mailovi.Bitno je samo da onaj koji vodi evidenciju zna da je to taj i taj,kad je dosao,otisao itd... Znaci da salje neku informaciju..
     
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

  7. tux_

    tux_ Aktivista

    Nije.. koliko sam skontao obicni SMTP..
     
  8. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Nemam riješenje za tvoje pitanje, ali možda ti ovo pomogne u pračenju "paljenja/gašenja" računara.
    The Dude
    Podesiš opseg koji da pretražuje, mapiraš uređaje/računare. I pustiš da program odrađuje ostalo. Pokazuje kada je računar ugašen, upaljen, zagušenje mreže i sl.
    ili ovo, podesiš intervale i skenira mrežu u potrazi za prijavljenim/odjavljenim računarima.
    Look@Lan