AutoUpdate...

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by lifechooser, Aug 28, 2006.

  1. lifechooser

    lifechooser Aktivista

    ....mi se pali uvijek skupa sa windowsima, a iritira me jer se nekako upali kao pod high priority, ako pokrećem neki program dok je on aktivan, traje godina da se pokrene. Imam dva pitanja:

    1 - da li se može očekivati još update-a AutoPatchera u kojem dolaze svi bitni updati za win (pa da onda isključim AutoUpdate)?

    2 - Ako ipak moram ostaviti AutoUpdate uključen, mogu li ga ikako podesiti (u registriju recimo) da se pali pod nižim prioritetom?

    Thx
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Evo da napisem koju pametnu(valjda me nece ponovo optuzit za spam):

    Autopatcher izlazi dosta cesto, svaki mjesec, i nudi jednostavan update, i critical i recommended zakrpe+jos gomilu manje ili vise potrebnih stvari.
    Auto Update u Windowsima je preporucljivo iskljuciti, ali tad treba koristiti Autopatcher ili manuelno ganjat update-e sa M$ stranice.

    I imas ga skinut na HWB downloadu.
     
  3. lifechooser

    lifechooser Aktivista

    Ma extra, to mi je trebalo.....e, a da pitam još nešto: jel samo autoupdate koristi onaj Background Intelligence Transfer Service; tj mogu li i njega ukidati sa update-om, il bolje ne????
     
  4. zilo

    zilo Komšija

    Ja sam Automatic Updates ukinuo u Control Panelu, a jos i u firewall-u zabranio bilo kakve aktivnosti na net-u. :mrgreen:

    Sinoc sam nabacio XP SP 1, jer cim nabacim te update preko autopatchera(samo instaliram one critical i recommended)osjetim da comp uspori.Ovako sve leti. ;)
     
  5. 3125

    3125 Komšija

    Ja skinuo crackovane windowse sa integrisanim sp2 i svim hotfixovima do 14.8. radi ko sat :D
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Ja koristim SP2 i Autopatcher novembar verziju jer mi se april kolje sa crackom od IE7 :lol: