avast xp sp2

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by sffovac, Nov 13, 2005.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. sffovac

    sffovac Novi član

    koristio sam avas odredjeno vrijeme, instalirao sam ga na xp sp1 na kojem je naknadno bio instaliran sp2, sada sam formatirao i instalirao xp sp2, ali kada instaliram avast ne frcera, jaran mi kaze da ima nekakva kvaka zbog toga sto je direktno instaliran sp2, u cemu je fazon
     
  2. Shenron

    Shenron Komšija

    Nije zbog toga sta ti frend kaze. Vec Avast! ne radi kako treba sa SP2.
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    nema to veze, kod mene je sp2 integriran, a kod cimera naknadno instaliran, i avast radi na oba kompa bez problema
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    od u direktorij avasta i pod mislim data, tako nekako ima .ini jedan file, mislim da se zove avast :roll:
    e otvoris ga, kulturno, u notapad-u i umnesto database=DBMS stavi XML!

    probaj to...
     
  5. sffovac

    sffovac Novi član

    probao
    sad mi ne ispisuje one fazone da nemoze da pise u neki direktorija, ali ne mogu aktivirati zastitu, bukvalno, sivo, kaze da ne moze pokrenuti niti jednu i ne prepoznaje problem :(, fakat ne kontam koji mu je, normalno radi update, ali ne *stiti*
     
  6. BLUE-SKY™

    BLUE-SKY™ Aktivista

    Što se mučite sa tim avastom instaliraj NOD32 i brate mili miran si kao bubica.Ja ga koristim godinama i nikada nisam imao problema.Brz,jednostavan, pregledan, mali update,ne usporava nimalo komp.Moja preporuka tko može neka si stavi NOD32,neće mu biti žao.Ako ništa drugo neka ga isproba.
     
  7. sffovac

    sffovac Novi član

    hvala svima na pomoci, naso sam rijesenje, par linija nije puno :D salim se, valjad dolazi do toga da neki servisi nisu na automaticu vec su na manualu i jos se neka stvarcica treba pokrenuti frcera ko i inaci, nije puno komplikovano, ako bi kome jos bude bilo problema sa istim ima na avastovoj stranici sve detaljno objasnjeno
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    puno je nas isprobalo nod32... sve stoji što si rekao, ali nije toliko efikasan ko avast (iz mojeg iskustva barem).
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Avast je po meni u top 3 antivirusa.

    Samo sto sada koristim zone alarm pro koji ima firewall+antivir.
     
  10. BLUE-SKY™

    BLUE-SKY™ Aktivista

    Neznam što bih ti rekao syss.Ja ga koristim stalno i stvarno nikad nisam imao nikakav problem,e sad moguće je da se kod nekoga nije pokazao u najboljem svjetlu ali ja sam sa nodom prezadovoljan.
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    ma i ja ga koristim jer imamo plaćene licence u firmi, ali pošto imam "ispod" sebe oko 60 računala u firmi znam da kad nod zasere onda stavim avast i sredim stvar pošteno :wink:

    sporiji je i one web zaštite gutaju dosta resursa, ali te sve module poisključuješ + osnovni zone alarm i imaš kick ass zaštitu... naravno firefox za sumnjive sajtove je must have.
     
  12. zilo

    zilo Komšija

    Najvise gamadi otkrije Kapersky bar iz mog licnog iskustva.Instaliraj Kasperskog ukljuci taj integrisani Windows Firewall u SP2,instaliraj Ad-Aware,SpyBot Search&Destroy koristi Mozilla Firefox i poprilicno si siguran.Kasperky Antivirus ima u sebi ugradjen mali firewall koji mi ne mozemo podesavati,a zaustavlja govna poput helkerna,ping pong death-a itd.
     
  13. wacko

    wacko Aktivista

    mozel mi mko reci kako rijesiti ovaj problem posto ni ja nemogu pokernuti avast


    dobije neki error dbs createbject
    :cry:
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    u direktoriju od avasta ima ja mislim direktorij data, i nadki .ini file, mislim avast.ini i u njemu promijeni liniju ide nekako ovako

    UseDatabase=DBMS promijeni u
    UseDatabase=XML
     
  15. wacko

    wacko Aktivista

    prepravljeno radi :mrgreen:
     
  16. Nuno_Gomes

    Nuno_Gomes Aktivista

    nod32 najbolji
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    a probao si ih sve jelda? :wink:
     
  18. Nuno_Gomes

    Nuno_Gomes Aktivista

    meni govoris il....
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    pa da kada ideš sa tako hrabrim izjavama :D

    nod ima marketing i lagan je za sistem pa se svima čini kako su boga za jaja povukli s njim, ali dovoljno je da me jednom zahebo i reko - ćao nod.
     
  20. GV

    GV Komšija

    Nemojte surfat!
     
Thread Status:
Not open for further replies.