avast xp sp2

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by sffovac, Nov 13, 2005.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Avast je beton koristim ga jedno 2 godine i nemam apsolutno nikakve gamadi na kompu koristim i firefox win firewall i vozdra.
    Sto se tice firewalla zonealarm i kerio su mi se na k popeli sa onim kupi ovaj dio naseg software-a pa de ako doplatis dobices i ovo ono ...
    Mada neki su mi ljudi javili (prva primjedba juce na avast) da kao kad deinstaliras izlista naki virus (norton 2005) nesto kontam da ima veze sa tim da je covjek koristio explorer ugasen firewall i da mu je vjerovatno zaostala karantena a pouzdano znam da je system restore ostao upaljen ...

    enivej avast rulesssssssssss
     
  2. Nuno_Gomes

    Nuno_Gomes Aktivista

    ne znam... jedino sa nodom nikad nisam imao problama.
    imao sam avast i nije mi se pokazo nesto ima bugova...
    zone alarm pao mi sistem zbog njega.......
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    avast bugova? de pojasni... jedino sam jednom na outlook problem naišao, ali jednostavnim surfanjem avast foruma došao do rješenja i to je bilo ispravljeno u sljedećoj verziji.

    pao sistem radi za? nikad ni vidio ni čuo...
     
  4. zilo

    zilo Komšija

    Mozda mu se samo comp restartovo.Kod mene i jos par jarana ZAF i Kasperky AV nisu htjeli zajedno.Nemoze Windows da se digne.
     
  5. Nuno_Gomes

    Nuno_Gomes Aktivista

    u avastu mi kad izbaci da je nasao virus i zelim da tu datoteku izbrisem ili stavim u karantenu... jednostavno nece nista i taj mi se prozor stalno izbaciva... i uvjek je nalazio neke viruse...

    dok u nod32 nemam takvih problema i nema virusa... a to znam jer svakodnevno skeniram sa ad-aware i spy bot

    a za zone alaarm sam siguran jer mi je dolazio serviser kuci i dizao windows... i nije htjelo uci preko safe moda da izbrisem ZA
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    eh stari... treba znati i održavati računalo (pritom ne mislim na svakodnevni sken ad-aware - to je prehisterično).
     
  7. Nuno_Gomes

    Nuno_Gomes Aktivista

    sta je sigurno sigurno je.. a traje 30 s
     
  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Najcesca pogreska sa avastom je ta sto ljudi nestavljaju avast na sistem koji.
    1.Je cist ko suza djevicanski netaknut grijesima interneta :D
    2.Ugasen system restore
    3.Ima win update makar do sp2

    Kad su ova 3 uslova zadovoljena system ce da radi bezprjekorno.
    Sto se tice problema moze se i sa zadnjom verzijom desiti da neradi realtime scan al to se ispravlja kroz ini fajlove.
    Sto se tice stalnih poruka ovisi da li je home ili pro verzija i odakle se korisnik konektuje.Ako imate pro verziju mozete sve staviti da ide u log i da neprijavljuje korisniku

    I sto se tice uopsteno antivirusa najmrze mi je kad me neko od raje nazove u 11 navece i kaze avast mi je izbacio ovo ono ...i onda odgovaram da je avast user frendly a ne stupid frendly ...
    :D

    p.s avg je ok takodje
     
  9. zilo

    zilo Komšija

  10. syss

    syss Veteran foruma

    bitdefender prvi.... blah marketinže moj... a gle ovo norton 6. :D

    http://anti-spyware-review.toptenreviews.com/ samo da kažem kako sam probao ovaj pis-of-šit spy sweeper... stvar je toliko očajna da ne može restore-at home page nakon inficiranja.

    toliko o top 10 review :wink:
     
  11. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Kode mene se Rus Kasperski pokazao kao najbolji (imam iskustva jer servisiram racunare :wink: ), nalazio je neka govna preko kojih su prelazili i Norton i Mc afee, kad se dobro konfigurise ne odvlaci ni puno RAM-a. Vidim hvalite Avast,sto se mene tice, nista specijalno, probao. Kasperski pro edition, crackuj, opusti se i uzivaj u "blagodatima" neta!
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    A nije bitno sto Kaspersky jede znatno vise resursa (memorije najvise) naspram Avasta?
     
  13. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Pa zato naguras RAM-a u komp i udri! :mrgreen:

    Malo vise,ali kao sto sam rekao,kad dobro konfigurises Kasperskog,razlika je neznatna... :wink:
     
  14. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    ama sto bi guro ram u pc kad ima dobri besplatni avast koji nije nista gori od Kasperskog
     
  15. zilo

    zilo Komšija

    Kasperski poludi kad nadje neke bezze stvari koje uopste nisu rizicne niti predstavljaju najmanju opasnost tipa karusel sale sa screenom itd.

    Kad sam imao kasperskog zaboravim iskljuciti one krikove i ono vristanje kod helkerna.Ja se zamislio citam nesto kad ono vrisnu,srce mi zamalo nije stalo.Nitroglicerin sam mor'o pod jezik stavljat. :D


    Neki dan gledam na TV-u neku emisiju o AV-ima.I kazu test su radili tako sto ociste comp i nabace neki AV.Test traje par mjeseci,a ne vrsi se update definicija.Nakon nekog vremena NOD32 je pronalazio najvise stvari,jer kazu ima najbolji sistem pronalazenja sumnjivih aplikacija i ostalih cuda i gamadi.E,sad marketing ili ne... :)
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    šta onda kada nađe, a nema update-ane definicije? :wink:
     
  17. Nuno_Gomes

    Nuno_Gomes Aktivista

    jesam li rekao NOD32 najbolji ;);)
     
  18. zilo

    zilo Komšija

    Sta zelis sa ovim da kazes?
    Nadje,a ti imas izbor.NOD napast prikaze kao potencijalnu opasnost,ti biras izmedju NO ACTION,QUARANTINE,DELETE...


    Ko li ti dade neki fol? :D
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    pa onda po tvojem objašnjenju update definicija nema nikakvog smisla... kupiš nod 2006 i 2012 se i dalje rješavaš virusa sa 6 godina starim definicijama.

    razmisli o tome :wink:
     
  20. zilo

    zilo Komšija

    Nisam napisao da pronalazi svu gamad,tu promakne takodje dosta stvari,ali od konkurencije koja je uzeta u tom testu pronadje najvise.
     
Thread Status:
Not open for further replies.