Barton 2500+ na KT133 ploči

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Xan, Nov 18, 2003.

  1. Xan

    Xan Aktivista

    prvo cu reci da nemam para za novu ploču, pa ju nemojte ni spominjati!

    kako da najbolje namjestim postavke u BIOS-u da ga najbolje iskoristim, ili bilo kakav drugi savjet u vezi ovoga
    ploča je u potpisu, ima sve u BIOS-u (napon, množitelj i FSB)
     
  2. abasi

    abasi Aktivista

    Sacekaj dok dođu "mozgovi" pa da ti nesta prouce tom komp-u :lol: :wink:
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    napiso sam ti na tehnoblicu...

    al sad sam se sjetio, mislim da ti matična neće ni prepoznat cpu, možda ako ga prepozna radit će na 266fsb... a sumnjam da postoji novi bios koji podržava bartona.
     
  4. Esh

    Esh HWB

  5. Pinky

    Pinky Aktivista

    Imam isti chipset :lol:

    Samo ne pada mi na pamet uzimati novi cpu.
    Previse sam potrosio love na tehniku zadnjih mjeseci.

    Da se vratimo temi :lol:
    Kao sto ti syss rece, sigurno ti nece prepoznati ploca cpu, zato malo se zarovi po internetu i nadji za svoju plocu update bios-a.
     
  6. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Matična ti je deklarisana da radi sa procesorima koji rade sa 100 i 133 megahercnim magistralama (podržava PCI delilac 3 i 4) a barton radi na 166 MHz FSB-u tako da na tvojoj ploči neće korektno da radi.
    Pozdrav
     
  7. Shenron

    Shenron Komšija

    Kao sto napisah i na PSE. Nece ti radit jer ce ti na 166Mhz FSB-u clock PCI/AGP-a biti prevelik. Ja sam se ljetos sa tim zajebavao i dosao sam do 166Mhz fsb na KT133A i da ne pokusavam to jer me strah da nesto ne pregori prodao sam memoriju :D .
     
  8. Xan

    Xan Aktivista

    nije me neko vrijeme bilo jer sam pokušavao upravo ovo što sam naveo...
    skurio sam matičnu i morao sam kupiti novu i ram... :wink:

    imate u sigu sve
     
  9. abasi

    abasi Aktivista

    Bravo majstore !!! znaci naucio si kako se to radi ! :D
    hehehehe
    :wink:
     
  10. Shenron

    Shenron Komšija

    Hehehe.
    Dobro si to izveo. Samo pogledaj na http://www.pcekspert.com recenziju Kingmax SuperRam-a. Da zaplaces kako dobra a jeftina :D.
    Ma sve cete me nagovorit da kupim 8RDA+ i 512MB DDR433 Kingmax :D (a imam 400KM a treba mi i novo kuciste jer sam ovo razvalio neku noc :D ).
     
  11. abasi

    abasi Aktivista

    hhehe Ovaj naucio kako pokvariti kuciste :D
    :wink:
     
  12. Xan

    Xan Aktivista

    LOL

    kak si to uspio???
    šta si ga šutnuo nogom?
     
  13. Shenron

    Shenron Komšija

    A kako drugo.
    Spajao se dva sata na net nikako da se spoji. Onda jos pocne stopat nakon 2 minute sto ga upalim i smrzne se.
    Meni dosadilo, izvadim samo HDD (jebiga nisam bio snimio ST epizode na CD :D) i sutnem ga nogom.
    Posljedica je da je kuciste sad jos vise rasklimano i jedva se drzi :D

    Sad razmisljam o Codegen 8011 :D
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    pa chieftec dragon midi košta oko 60€ bez napajanja... razmisli i o tome, ima oko 15kg, pa ćeš ga malo teže šutnut :wink:
     
  15. Shenron

    Shenron Komšija

    A ovaj Codegen kosta 80KM a to 40E a to je ipak manje od tog chifteca.
    A sad su izasli jos neki troskovi tako da moram stedit (nista od nove maticne i memorije :( ).
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    ak je takva kriza onda ništa... ali chieftec je ipak puno kvalitetniji od codegena, a možeš nabavit i bočne stranice sa plexijem za chiefteca.
     
  17. Shenron

    Shenron Komšija

    Ma plex ja mogu nabavit 10x10m besplatno :D .
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    i ja sam nedavno nabavio, pa dao stranicu na rezanje. danas sam bušio rupe i bacio završno brušenje... rezultat je tak-tak, ak to bude još uvijek ružno dok bacim boju, ode kućište u savu.
     
  19. Shenron

    Shenron Komšija

    Opet cu i ovo Codegen modati. Jer sam skoro gotov sa vodenim tako da moram napraviti prostora i za vodeno.