Barton Overcloking

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Bimbrlok, Aug 28, 2004.

  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa na ovom forumu svi znaju ponesto o hardware-u. A athloni se otkljucavaju vec 4 godine i vise. Ako si mislio pametovati, pametujes pogresnim ljudima.

    Na kraju krajeva, athloni(XP) se vise cak i ne prodaju. Rijetko nadjes negdje poneki koji je bio zabacen.


    Sad ti trebas na svaki topic postavljen od pocetka rada hwb-a odgovoriti.
    I druga stvar, vec si u onom drugom topicu objavio da si otkljucao athlona.

    Ako se bas toliko ponosis, i mislis da si izmislio toplu vodu, stavi sebi u sig velikim slovima da si otkljucao bartona.

    Ocito mislis da zasluzujes medalju. :wink:
     
  2. smith

    smith Aktivista

    Ma cuj nemoj me zezat da se ne prodaju vise???? A koji procesor ti rece da imas??? Da nisi slucajno nasao negdje koji da je zabacen pametnjakovicu ha? Kao prvo ja nisam mislio nikome pametovat samo sam pokusao nekim ljudima pomoc JER SU PITALI! a vidim da ti svakom loncu moras bit poklopac jel tako PIT BULL-u a? Inace dobro si ispao na slici :lol:

    et care nadam se da nemas namjeru vise vrijedat prvi,ako neces da razmjenimo neka misljenja nemoras onda na svaki moj post ovako da pises!
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    1. Ja imam Athlon Mobile Barton 2500+

    2. Socket A Athloni se vise na proizvode, sto znaci da ih je moguce kupiti samo ako su u nekom shopu ili na lageru ostali neprodani

    3. U ovom topicu nisi rekao nista sto vec nisi rekao Ovdje sto znaci da se ponavljas. Kada se netko ponavlja, bez nekog ocitog razloga, onda se pravi pametan.

    4. Ako ovi ljudi nisu nasli rjesenje nakon 18 mjeseci (toliko je proslo prije tvog posta), vjerovatno im tvoje rjesenje vise ne treba.

    5. Kad stavis svoju sliku, onda mozes moju komentarisati.

    Informacija: Ovi ljudi na ovom forumu, nisu jucer kupili kompjutere, i nisu laici, te te molim da se tako i ponasas.

    Budi mi pozdravljen i No Hard Feelings 8)
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  4. postal dude

    postal dude Aktivista

    moj ide na 11x 219 max
    normala 11x 209
     
  5. Moncho

    Moncho Komšija

    kada smo vec tu.
    Nije dovoljno clockat proc i dici widnowsa i reci jupiiiiiiiiiiii kloko sam ga, Najbolji nacin da se provjeri kako je stabilan proc je da se pokrene cod1 ne cod2, ako budes cod1 igro bez problema onda ce definitivno svaka igra da radi i imas dobar overclolck.

    A zasto bas cod1, zapravo i nemora cod1 bitno je samo da je OpenGL igra, jer OPenGL najvise ovisi o procu i ako on nije stabilna nista od toga.


    covjek je samo htio da pomogne, u ushicen je sto je overclocko svoga proca. Dopusti mu da se izkaze, da se ohladi :eek:
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Kada ti je CoD mjerenje onda nisi cuo za Prime95, BurnIn, memTest itd.... :roll:
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    cod stability test :D
     
  8. Moncho

    Moncho Komšija

    kazem samo jedno da ako igras cod tada ce ti svaki test raditi.

    za obrnuto ne znam, jer opengl hebe proc u mozak, tako ako natjeras da ti radi... u opengl onda je sve dure.Tako barem ja znam stabilni clock :) :) :)
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Vidi ja svoj proc kad stavim na 2300 mhz i voltazu 1.45v igre i aplikacije rade stabilno, a nema sanse da odvrtim Prime95. :wink:

    Pa ti vidi taj CoD stability test.
     
  10. [tota]

    [tota] Aktivista

    Prime 95 sigurno jer je CPU Load 100% konstanstno ;)
    Prije bih igre koristio za provjeru OC-a graficke da vidim da li se pojavljuju
    artifekti
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    occt više kolje proc od prime-a :wink:
     
  12. Moncho

    Moncho Komšija

    kako ti kazes :lol: , oprastam ti samo sto si reko igre a ne igrice
     
  13. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Sto je najgore kad odvrtis prime nisi naso taj primarni broj :mrgreen: