Batman: Arkham City

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Dec 8, 2010.

  1. Esh

    Esh HWB

    U DX11?
     
  2. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Pa kako sam čito na ovoj temi, ljudi kažu da nema razlike između dx9 i dx11. Ne znam je li mi dx11 bio uključen, kad sam radio provjeru performansi u samoj igri čini mi se da to nigdje nije bilo naznačeno. Ali ne znam što bi mi dx11 igra, na dx11 grafičkoj radila u dx9 modu, ili nešto tog tipa.
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Ev na mojoj konfi 2 benchmarka, jedan je Dx11 + Physx na high, a drugi je Dx9 + Physx na medium:


    [​IMG]
     
  4. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Nisi detaljno procitao, jer igra ima belaj da su performanse uzasne (u odnosu na DX9) u DX11 modu.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kada pokrenes igru otvori task manager pa vidi sta piše pored igre dx9 Ili dx11
     
  6. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Meni piše dx11, ali moguće je da su mi dobre performanse jer mi je mala rezolucija, svega 1360 X 768. A vama zajebaje jer igrate na dosta većim rezolucijama.

    Ekrani vam ko pola mog stola, nije ni čudo što se pati grafička. :lol:
    Nema ništa bez dobrog starog E5200 na 4,2Ghz. :)
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa kakav je to monitor da ima laptopsku rezu? :D
     
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  9. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Pa LG 1943SS monitor, kakvih je bilo još najmanje "hiljadu" u Plus Computersu.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Evo igram jos glavnu misiju i negdje sam na 80% i sada vec mogu sumirati utiske. Vec su mi dosadile silne tuce sa preko 20 protivnika pa mi se vise i ne vraca u igru. Ipak je original arkham asylum bolja igra, rekao bih cak u svakom pogledu. Osnova uspjeha originala je bio bas pravilno izbalansiran gameplay (tuce, detektivskih zadataka, stealth-a, odlicnih boss-ova, odlicne price, odlicnih likova). Sada je to dosta losije odradjeno. Previse su se bazirali na tucu dok je sve ostalo zapostavljeno, prica je losija, likovi isto tako (u nekim trenutcima me cak igra podsjetila na pop, koliko su nepotrebnih likova ubacili koji se ne uklapaju bas u koncept igre a originalne zapostavili), neki gadgeti su postali totalno degenski (cryptographic sequencer), doduse neki su se poboljsali (remote batarang), bossovi su nezanimljivi (nema scarecrow-a i legendarnih sekvenci igre kada je batman minijatura u poredjenju sa scarecrow-om :))...... Svidja mi se open world i novi fazoni oko letenja ali to ne cini igru. Evo sad vec kontam kako nemam volje da zavrsim igru a kamoli da je nekad ponovim, dok sam AA presao sigurno preko 10 pa mozda i 15 puta :D. Dobro je sto su uveli puno promjena i sto nisu bas isli na totalno stari fazon originala ali eto da su makar samo malo vise izbalansirali gameplay, da nisu 80% igre tuce, bilo bi puno bolje. Batman AC je daleko od lose igre i mislim da je jedna od najboljih ove godine ali ipak AA ostaje remek djelo!
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Evo izasao update 1.1 koji rjesava problem sa dx11. Doduse jos nije zvanicno vec je valjda procurilo pa necu linkat ovdje.
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Instalirao sam taj patch, i od prijasnjih min fps = 1, sada imam min fps = 19. Average fps je otisao sa 36 na 45. Govorim o Dx11 modu, teselacija na high, Physx na high. Patch je definitivno rjesio problem, igra sada ide 20x fluidnije. I u pravu su bili, 570GTX + 460GTX (koja ce samo racunati Physx) su potrebne ako zelite +60fpsa u 1920x1200 rezi.

    Al grafika u igri je stvarno mljac-mljac:

    [​IMG]
     
  13. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Vedo, koja je kod tebe grafička?
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    570GTX Sonic Platinum (fabricki naclockana hejbet)

    [​IMG]

    Tako da racunaj da su benchevi koje sam vrtio brojke koje bi dobio i sa 580
     
  15. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Hvala za info :) Moraću nekad ovo i sam isprobati, baš me zanima kako će se GTX 560Ti pokazati sa DX11 i Physxom u Batmanu.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    veliki udar na performanse, a kad se igra u dx11, imaju dynamic shadows. Pa ako budes imo slabe performase probaj ih iskljuciti, ima da leti :)
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jebote platiš hiljadu maraka grafu i šteka ti igra na max detaljima.
    Ja bi je zapalio. :mrgreen:
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Al mozes igrati recimo sa 4870 koja je oko 150KM u dx9 sve na max i da ide stalno preko 60fps-a. Jednostavno dx11 ubija puno performanse al ne donosi toliko puno. Isto tako se nadam da ce tek sada amd i nvidia izbaciti pravo optimizirane drivere za ovu igru.
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Pa kad istreseš velku lovu za zadnji krik tenike, očekuješ da vrti bez problema
    sve na maksimumu i na najnovijim DX20 sranjima, a ne da moraš štelit detalje,
    gasit sjene i sl.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa dobro ako cemo u detalje da je vedo dao 1000KM za grafu mogo je uzet 2x570 i onda bi mu letilo. Koliko se sjecam da je oko 500KM za grafu.