Battlefield 1

Discussion in 'Igre i konzole' started by bhd, Feb 1, 2016.

  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Angry Joe je zabavan :D

    Prodje sedmica od BF1 starta. 62 rank. Lvl 10 sam supporta, medic i assault. Na snajper klasi sam bio lvl 0, i danas krenuo i to da otkljucavam reda radi. Prva partija sa snajperima u ovoj igri (doduse koristim konjenika ponekad. 1895 je zabavna puskica) generalno, i odmah 25-3 skor. Kakva easy mode klasa covjece. Skoro da nema bullet drop, scope sway je zanemariv, i za vecinu body shotova dobijas assist counts as kill. Nije ni cudo sto ih svi igraju. Lol

    Tenka ugrabit u ovoj igri za mene licno je skoro pa nemoguce. Imam 50 sati na igri i mozda sam tenka vozio 10 puta do sada. U vecini slucaja meni loading screen, a raja vamo vec sva vozila pokupila. Kao da imaju nastimano da shit igraci dobiju jump start na pocetku i da se uvijek oni mogu dokopat vozila prvi.
    Od super vozila, uspjeo sam samo 2 puta uci u cepelin. Brod i voz jos nisam uspjeo testirat. Zna biti frustrirajuce kad citave partije nis' ne mozes ugrabit,
     
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Kad se mi vozila (napokon) docepamo:

    [​IMG]
     
  3. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Dobar ;)

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ovakve partije su rijetke. Prekjucer u 3 partije odigramo ove dvije. Adrenalin mi skoci ko' maraton da sam trcao. :D
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Igrqa ima solidan balans u odnosu na BF4 i 700-0 rezultate. X puta se desilo da bude oko 1500 tiketa i da pobjednicki tim zavrsi sa 1100-0. Ovdje je situacija nesto bolja.
     
  6. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Rijetko sam bio u partiji da jedna strana ono bas upadno dominira. Zadnjih nekoliko partija je bilo toliko izjednaceno da se nije pojavljivalo super vozilo, voz, cepelin, brod. Znaci do kraja se igra u par ticketa razlike.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja sam odlučio da malo igram sam. Ekipa s kojom sam do sad igrao jednostavno ne želi igrati timski. Na mene se niko nije spawnao 2 mjeseca, iako zovem kad god sam na zastavi, kad na mene ide tenk a ja medic i sl. Ljudi jednostavno igraju sami, a kad ih netko ubije vršite što im neko nije pomogao, što ih je neko uklo pored 5 ljudi i sl. Ljudine uzmu tenk jednosjed i boli ih qrac i nabijaju KD i samo je to cilj, a ne zaštiti nekog ko treba pomoć. Taj u tenku će ostati i ubijati a neće doći meni pomoći iako zovem. Usto, sva ta vriska i galama na TS me samo dekocentriše i ginem bezveze, što spawnajući se na druge, što pokušavajući sam da uzmem flag. Ja igram sa klanom od 2007, kad samo igrali COD4, i igram timski i ne znam drugačije igrati. Ovako se djabe nerviram, što me nervira neprijatelj, što me nervira moj retardirani saborac na TS. Par dana igram sam, nisam se sekunde nanervirao, igram opušteno, znam da igram sam i ne očekujem da mi iko pomogne. Mnogo sam efikasniji igrajući sa potpunim strancima i slušajući samo igru, i čak sam iznenađen koliko ljudi trče na zastave (a vjerovatno se i ne znaju niti komuniciraju na bilo koji način), u odnosu na većinu debila s kojima sam do sad igrao.
     
  8. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Teske rijeci...

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  9. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ne seri kolinse nisi ni ti nista bolji sto se spawnanja tice ;)
    Igraj sam al ne sugaj bezze na druge.
     
  10. Piroman

    Piroman Komšija

    Klasika: No Djemo, no teamplay! :smt003

    Ali ubrzo će i Fatalni u akciju, stay tuned! :smt002
     
  11. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pazi, ja recimo nemam ekipu da pricamo i igramo. Igram sa nekim likovima, kao neki klan, Ameri su vecinom, a ima i nasih. I funkcionisemo solidno i bez voica. Squad leader zada tacku, svi idemo na nju, spawnamo se na zivog i tako. Nije da razvaljujemo ali redovno smo u vrhu tabele.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Zela, a sta se ti javljas??? Kad si ti zadnji puta poigrao s nama??? Od svih svojih spawnanja, mojih je 90% na nekog saigraca, dok drugi idu na zastavu ili cekaju vozila. hamo, ovdje nema team playa, vjeruj mi. Squad leader ce zadati tacku tek kad mu jedno 5 ljudi to kaže. Da se sam sjeti, nema šanse. Ljudima je levelovanje i KD prioritet broj 1 i to je to. Od 15 ljudi, par njih igra timski. Ahmo je vjecito mrtav, jer se spawna na druge, ali ahmi nije bitan KD, kao ni meni. Pegi je također neku noć popjenio, upravo radi ovog o čemu ja pričam. Dođem da igram, a nanerviram se radi kretena i psujem ko lud.
     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Misljenja sam, da su ovako jaki snajperi unazadili timsku igru na Battlefieldu. Pogotovo na mapama gdje ima brda i dolina. Znam biti u ekipama sa 10-15 snajperista koji nista ne rade. Moze biti snajper ovde efikasan samo da leta za igracima i flarove izbacuje i tako mnogo pripomaze timu, ali jock, vecina ih je po brdima.

    Zato mi je gradska Amiens mapa najdraza, jer ima minimum snajperista, i gameplay je najbolji na njoj. Uvijek akcija, svi napadaju.
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Patton, ovdje niko ne snajpa i niko ne campa, ali 5 ljudi ode na 5 razlicitih strana i svi zginu, i svi od reda cuvaju samo svoju guzicu. Onog trena kad jedan tim na TS prestane koristiti one male tenkove, onda se može pričati o team play-u. I ja u zadnje vrijeme počeo koristiti taj mali tenk (cisto da vidim kako je, a i kako ce ostatak tima biti bez tenka, jer s tim malim kod pojedinca je kao da i nemaš tenka), i vidim piče kilovi, ali kog cu onda vraga na TS ako cu u tom govnetu igrati sam? Galama saigrača na TS mi ne koristi, samo ne čujem zvuk iz igre kako treba.
     
  15. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Napravicu vam ja sobu na mom TSu da mozete igrat bez drugih ;)
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ne kontam poentu Zela? Pa i sad igram bez drugih. I sa drugima sam kao i bez drugih. Mislim da je najveci problem što se podijelio TS svakome. Dođe 15 ili 20 ljudi, i ti više ne znaš ko šta priča, ko gdje zove, kome treba municija, kome medikit... Fino je ono to sve, ali nema efekta u igri. Jedino šta se može napraviti, jeste da se na TS-u kreiraju sobe po principu squadova, ako se hoce nesto u igri napraviti i ako se hoce smanjiti galama. Svakako se na mene ne moze spawnati clan drugog squada.
     
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Re: RE: Re: Battlefield 1

    Taj mali tenk je najgori, i ne znam sto ga raja koristi u opste. Razbucam ga ko beba zvecku sa at rocket. Ja koristim heavy, ali uzmem flamethrower paket ili breakthrough, oba su dobra za posadu. Jest da mi u tim paketima main gun ima uzasan splash damage, ali posto su gunneri dobri, i nemam potrebe neke. Samo se fokusiram na vozila. Heavy Assault paket moraju nerfat, jer splash damage na onom topu je OP.

    Ja igram sa svojom rajom jos od BC1, i svi smo bas PTFO orjentisani. Svi tako volimo igrat, na pobjedu. Koja se zastava obiljezi tamo se ide. Uglavnom od opreme se koristi sve po potrebi. Tako ja igram tako svi igramo. Uglavnom je to balansirana mjesavina da imamo sve.
    Ja sam par puta igrao sam na BF1 i neda mi se vise. Kad sam u squadu, i treba mi ammo, lik u squadu ima ammo, i ja klikam, plesem oko njega, molim za ammo, on ne jebe zivu silu. Hahaha.
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa i sad mi nema ko dati ammo jer svi igraju sa lupam medic klasom jer je tu dobro oružje. Totalno neorganizirano. Svako igra za sebe.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  19. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Re: RE: Re: Battlefield 1

    Pa organizujte se. Kad vas bude toliko (kazes i po 15-20), u jedan squad se odvojite vi sto ste timski igraci, a ostali nek se guraju u druge i rade sta im volja. Barem imate onda jedan efikasan squad.
    Kod nas jedan medik i jedan supp po squadu obaveza. Ostala trojica igraju sta hoce, ali se onda po potrebi svi prilagodjavaju. Ako te pocne silovat tenk, odmah svi na assaulta prelaze, itd. Fino je imati i nekog ko zna igrati agresivnog snajperistu da flare-a zastave koje se uzimaju.
    Bude i kod nas raje koja nisu iz klana naseg, jer svi su uvijek dobrodosli, ali ako ce igrati sa nama ocekujemo da igraju napadacki kao i mi naravno, a ne da mi se satrismo po mapi, a oni da sjede na jednoj zastavi, ili negdje na brdu, i da im je svejedno hoce li se dobiti ili ne.
    Nekad bi volio da uzivam u BF na drugi nacin, da mi nije stalo do toga hocemo li pobjediti ili ne. Cak sam probao i snajperom da se zastekam na brdu (da vidim sta je to toliko fascinirajuce kod tih brda), ali onda vidim lika kako ode na zastavu i uzima je bez da iko mrdne prstom, i tom nacinu igranja je kraj. Hahaha.
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma najveci problem je sto ljudi gledaju samo svoj KD i to da li ce zginuti ili ne. Meni nije krivo kad zginem uzimajuci zastavu, ali najcesce zginem jer je moj TS kompanjon zgino i on psuje, umjesto da te upozori da si ti sljedeći.