Battlefield 2042

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, May 2, 2021.

  1. Decerto

    Decerto Komšija

    ne znam,nisam dev ali ne kupujem ovu pricu kako je build mjesecima star. Gdje to ima smisla ? Koliko im treba vremena da uploadaju zadnji stable build na download servere ? Mislim da ce BF biti odlicna igra kada je izbalansiraju i ispoliraju ali u trenutnom stanju je bas trash.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Igra je tacno 2m stara. Implementacija novih stvari treba biti testirana zato kasne. NE mozes ubaciti nesto novo i napraviti veci problem.



    Nisam jedini:

    2:40



    Tacno znam deva koji je radio UI. Culi smo se bas prije 2 dana. Mozda je placeholder. UI se mijenjao vremenom i kod BF3 i 4. Meni izgleda prenatrpano.
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Kad je beta public? Meni ne da da igram trazi preorder ili registraciju za EA play.
     
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Pa uvijek je fino kad se ima opcija da mozes customize sta hoces da ti bude displejano na HUD i kakve pop up da ti izlecu. Mene je to na BF5 strasno iritiralo kad po sred ekrana pocne izletat stvari u po pucnjave. Na 2042 nisam obracao paznju jer savm vise na neke druge stvari obracao paznju.
     
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    U 9 ujutro krece. Kao sto je i ova zatvorena krenula u 9 ujutru u srijedu.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Po novoj satnici u 11.
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Nego raja, gdje najjeftinije kupiti? :)
     
  8. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Losa optimizacija, ne moze 100% GPU da optereti nikako, i kad stavim na ultra ode do 90% , CPU na oko 60%.
    i tako na High postavkam ima oko 70tak FPS na 1200P.
    Jebo developere ako nisu mogli igru izmaxat do sada na GPU starom 5 godina.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    RTX 3090 optereti 97-99%, high/ultra, 5120x1440. Al daleko od toga da je fluidno.

    Sve ultra, evo FPSa

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    Last edited: Oct 8, 2021
  11. iPlay

    iPlay Komšija

    Ovo je cool :D

     
  12. igor.g

    igor.g Komšija

    Picoooka likes this.
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Sto vise igram ovu betu to mi igra sve gore izgleda. Tako da sam izbrisao i ne planiram igrati vise da nebi refund citavu igru.
     
  14. bhd

    bhd Veteran foruma

    Sta je ovo od igre tito dragi, odigrah 20 minuta, nikad gore iskustvo sa bf nisam imao :D
    Cekamo izlazak igre pa da vidimo jel to samo do alphe (jer ovo nije ni beta...)
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Jbt kod mene slide show. Jedva 50FPS na medium postavkama :(
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Na high/ultra je sigurno upaljen RTX, nije screen space jer refletkuje objekte koji nisu vidljivi na ekranu u tom momentu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  17. Decerto

    Decerto Komšija

    Il stavio sve na low il stavio sve na ultra,nije moguce da je 2700x na 4.1 ghz bottleneck za 1070 haha. Cisto da uporedim sa bf4,sve maxed out fps mi bude lockan na 144 hz.

    Skontao sam za PerfOverlay.DrawFps 1 ,uglavnom sve na ultra imam 40 fpsa. Sve low bude oko 50-60. Igra niti izgleda toliko dobro niti je toliko generacijski napredna da mi neko moze reci da je 50 fpsa opravdano na 1080p i sve na low na GTX 1070.
     
    Last edited: Oct 8, 2021
  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Igrali jutros par sati i onda se presaltamo na BF5. Za BF2042, BF5 je space shuttle. Nisam mogao vjerovat da cu ikad reci da je BF5 bolji od i jedne druge BF igre i to daleko. Pa i BF5 beta je bila u raspadu ali je opet bila bolja od ovog.
     
  19. iPlay

    iPlay Komšija

    Teksture filtering i quality su na high, ostalo je na medium postavkama. FOV je 55... FPS mi varira između 55-85 na 1440p rezoluciji.
    Ovo je stvarno Alpha. Cirkus.
     
    Last edited: Oct 8, 2021
  20. chenta

    chenta Aktivista

    Meni 40-45 fpsa, low postavke GTX1060. Smanjim rezoluciju fps je 60-65 ali je igra i dalje 'choppy' a pritom izgleda ko sh*t. Usporedbe radi sa ovim kompom u pubg-u imam 110-140 fpsa na 1080p.

    Igra ko igra ima potencijala, gunfight je solidan. Sta je sa full mapom (trebalo bi da je keybind na 'M'), jel' moguce da to nisu ubacili a stavili su conquest na ogromnoj mapi, ne znam kud bi krenuo...

    Takodje full scoreboard, zavrsi se partija a ono prikazuje score mog squada bez cijelih timova, uz neke nebitne detalje kao broj revajvova.