Battlefield 2042

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, May 2, 2021.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Dosta je raje vani, moDa i njima godi. Al da slazem se mi smo irelevantno trziste.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ma nista to nece promjenuti osim ozivit servere na par mjeseci. Ako ne promjenu core gameplay nista ovoj igri nece pomoci.
     
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    To ti je tako kad nemas direktora sa vizijom :)
    Furaju svoje
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Mape ne valjaju i to je najveci problem. Ne znam sto su ikako isli na 128 igraca, sve je tako prostrano i dosadno. Ko je igrao na serverima sa 64 igraca i rekao znas sta bi dobro bilo, 128 igraca? Niko nikad
     
    Vedo likes this.
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Znam da je debilan gameplay samog lika, ali je ovo bio featured gamemod na main 2042 stranici gdje je sluzio za levelovanje i progression. Gamemod zbog kojeg su mnogi banovani na izlasku igre, bot XP farms, sada je bio DICE featured gamemod.

    Slag na tortu, DICE je ovaj mod uklonio u roku od 48 sati. Toliko ljudi i toliko para i ubacuju sadrzaj gdje je svima jasno u roku od 5 sekundi, da je fail. Kao zadnja zastavica na soliteru.

    Moze DICE imati 10g i 1bil budjet, oni ce izbaciti tone deaf sadrzaj. Tuga.

     
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ne mogu nabrojat 2 stvari koje su mi dobre u ovoj 2042 igri. Onaj wheel za dodatke na oruzja je jedina stvar u ovoj igri da valja i koja me je pozitivno iznenadila, ali znajuci DICE to necemo vidjeti u iducim BF igrama. Gunplay uzas, vozila uzas, kretanje uzas, sound uzas pogotovo directional sound. Cut footsteps je naucna fantastika. Specijalisti su uzas, mape su uzas, 128 igraca je uzas.

    Sreca pa sam refund nakon bete kad je Sony ponudio opciju. Ne lazem kad kazem da mi je Hardline daleko bolja igra od ove, a i nju sam igrao samo 30ak sati mozda.
     
    kolinsb likes this.
  8. chenta

    chenta Aktivista

    Ja ovaj bf vise ni usranom motikom nebi dirao, ne sjecam se da je neka igra toliko nahajpana a da ispadne takvo smece. I koja ce budala ikad vise preorderati nesto od njih.
     
  9. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    hehehe.
     
  10. iPlay

    iPlay Komšija

    Evo malo info grafike sa Reddit-a

    [​IMG]
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Ukupan broj igraca na svim platformama, concurrent players, je oko 40-50K sto je 1% prodanih kopija. I ako neki tvrde da je 4mil igraca uracunato sa EA PRO pretplatom.

    Par stotina igraca igra Dark Zone ukupno na svim platformama. Mislim da je gore mod prosao nego Firestorm.

    Nisu problem bugovi vec ne znaju gdje prave greske. EA je dao drugima (Respawn)da rade i Star Wars igre.

    https://arstechnica.com/gaming/2022...-video-games-are-in-development-at-ea-respawn

    Ne bi me cudilo da ugase DICE radi toliko lose reputacije.

    Inace su dužni propratiti sadzaj za 2042 narednih godinu dana radi 1y verzije igre. Tako da ovo jos nece stati.

     
    Picoooka likes this.
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma nema veze sto je igra vec skoro mrtva, imaju botovi :D Danas sam gledao poredjenje sa BF1 i kad gledas pojedinacno, sve su to sitnice, ali se nakupi sitnica pa je ukupan dojam katastrofa.

     
    Reventon likes this.
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Kako vidim nije njima uopste stalo do Battlefielda. Krajnji cilj je bio da se izmuze sto vise para, a zajebali su se.



    Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
     
  14. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Jos od ovog Ce izmusti i to im je kapak. Ovakav serijal upropastiti, dobro se moras potruditi.

    Poslano sa mog Mi Note 10 Lite koristeći Tapatalk
     
    Reventon likes this.
  15. iPlay

    iPlay Komšija

    Kada pomisliš da je BF3 izašao 2011. godine. :(



     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ma propalo. zna li se koliko su ulozili uopste u razvoj ovog smeća?

    jel iko ovo upratio :D
     
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Odgodili novi DLC do najranije Juna. Bilo za Mart zakazano sad jos jos 3 mjeseca nazad. Hahahahaha

    7 mjeseci Battlefielda sa 20 oruzja i 7 uzasnih mapa.

    [​IMG][​IMG]
     
    Last edited: Feb 1, 2022
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Glupani skontali da moraju popraviti ono što ni qrcu ne valja i za što su već uzeli keš, pa su to stavili u prvi plan.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako sam dobro skontao, igra im donosi manje od 10% profita a iduce godine ocekuju manje od 5%.

    BF ce njima biti ono sto je sada PES Konamiju; nebitan.