Battlefield 2042

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, May 2, 2021.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Nerfat ce ih sa novim setom oružja. Vjerovatno sa S5.
     
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    To je jedan od nacina da se prodaje season pass, a i boins, jer raja hoce da skipa nivoe na season pass da bi dosli do oruzja.
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    meni nesto ne lezi rm68, i padam stalno kad god naletim na nekoga sa tom puskom. al zato ja njih podera sa sfar
     
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Pa jel imas sve upgrades? Mislim i stock je dobra ali sa short barrel i dodadnih rpm, postane jos bolja.
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    sve otkljucano. ne znam sta tacno koristim od attachmenta ali glavni mi je 40mm incendiary kada se zastekaju kad uzimaju zastavu na uskim mjestima, pa kad ih pospem time samo krenu skakutati.
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    U kakvom je sada stanju BF 2042, moze li se igrati? Vidim na Epicu je oko 11 eura osnovna igra.
    Koliko se razlikuje standardna verzija od premiuma, jesu li samo skinovi i oruzja?
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    sad je skroz druga igra. 11 eura je korektna cijena.

    jeste, razlika je u skinovima i oruzjima. tako da nemoj trositi bezveze pare na premiuim ako budes kupovao.

    nova mapa je ok, al su usrali sto su vratili sektore, trebali su kao na flashpointu ostaviti samo zastavice da se uzimaju i bilo bi mnogo bolje.
     
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Igra od kako su nerfali Irisha i njegov trophy sistem za mene je ne igriva na breakthrough. Hem su nerfali trophy sistem koji je u osnovi sad beskoristan... hem su jos pojacali explosive spaming sa dodavanjem novih granata, novih underbarrel gluposti za voltana oruzja.

    Explosive spam je bio jedva podnosljiv sa dobrim Irishovim trophy sistemom. Sad je jednostavno cista glupost i ne igrivo cim dodjes do zone koja ima choke points, a svaka mapa ih ima kamaru.

    Oni kazu da su nerfali Irishev trophy sistem jer je bio prejak za branjenje vozila od od raketa. Ok, fer, to i jeste bilo tako. Ali zar onda bilo logicno da su samo trebali napraviti da trophy sistem ne moze unistavati rakete? ... umjesto sto su ga nerfali za jedno 80% protiv svega jer su mu uveli trajanje od 5sec i cooldown od 7 sekundi. Za tih 7 sekudni ti i tvoj tim umrete svi zajedno od 100 granata koje dolecu svake 2 sekunde.

    Od kako je uvedena Irish promjena i nerfan trophy sistem a spamanje explosive je sad jos vece ja rijetko kad igram. Conquest je zesce sranje a breakthrough ne igriv radi vec ovog gore navedenog.

    Tipicno od DiCE da igra taman pocne licit na nesto igrivo i onda oni svojom ne promisljenom gluposti je opet ubiju. Steta.
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ja sam navikao na ove stock mape. Recimo portal i stare mape mi nikako ne leze jer je skroz flow drugaciji. Valparaiso mi je smece samo tako, jer te vazda iz visine rokaju zbog prosirenja mape. Hrkljus.

    Ja igrao samo sa Rao i tek ponekad sa Lis otkako su je nerfali. Valjda zavisi s kojim herojem igras.

    Ono sto primjecujem jeste da su opet dirali balans oruzja, desava se cesto da pucam u lika i dosta metaka bukvalno ne detektuje iako vidim da meci idu kroz lika. Onaj secondary shotgun sto su dodali sa cetvrtom sezonom, tacno nekonzistentan, nekad iz prve lika ubijem, nekad ga samo okrznem, i naravno taj lik ispred mene otklize 5 metara na koljenima, kolut naprijed napravi, izvuce G57 i na kraju me rokne dok ja nategnem drugi metak. Battlefield 2042 in a nutshell
     
  10. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Isplati li se kupiti ovu igru sada? U kakvom je stanju? Ja sam zadnji puta igrao BF 3 i BF4, kada su počeli s WW, odustao.
     
  11. igor.g

    igor.g Komšija

    Titanfall 2, 5 eura, puni serveri. Igretina naspram 2042. Al ako bas hoćeš 2042 može se naći za 15eur key tako da ni to nije loše. Battlebit je pravi nasljednik BFa samo ne znam hoće li ti se svidjeti minecraft grafika (isto 15eur).
     
    Last edited: Sep 23, 2023
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Igram je ja, nije losa za ubiti vrijeme mada nije kao BF3 i BF4 da je igram satima svaki dan. Graficki je dosta dobra. Nedostatak je slab izbor mapa. Ako budes uzimao onda samo onu osnovnu verziju.
     
  13. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Kupljeno, da probam i to.

    I kontam kupiti običnu verziju, koliko vidim 18€ je trenutno na Epic Storeu.

    Igrao sam COD MW2 zadnjih mjesec dana i ne mogu reći da sam pretjerano impresioniran...
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    NaLe! likes this.
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nemoj nijednu. Uplati EA Play mjesec dana ili game pass za PC neki kod nađi i probaj. Ako ti se nakon mjesec dana bude igrala kupiš. Za mjesec dana možeš se dovoljno izigrati da vidiš na čemu si.
     
    NaLe! likes this.
  16. chenta

    chenta Aktivista

    Najbolje je EA play trial za 1$ mjesec ako jos to daju za nove korisnike, kad istekne samo ne produzis dalje. Tako sam presao ''It takes two'' u coopu.
     
    NaLe! likes this.
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ne isplati se trosit SSD/HDD na igru a kamo li trosit sta para na nju. A nema ni igraca. Vjerovatno ces imati kamaru AI u dosta partija. Cak i sa crossplay on.
     
    NaLe! likes this.
  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Upalim jucer nakon vise mjeseci pauze, reko da probam prvi put reworked Hourglass na breakthrough. Ja ne kontam kako oni misli da je ovo ista bolje. Kako je Irish nerfan, meni licno breakthrough je cisti explosive spam, a dobit neku mapu koja mi se igra je cista kocka. Izasao i usao na novi server 20 puta, i od 20 pokusaja ni jednom mapa koja mi se igra. Uvijek ili je Manifest, ili Hourglass.

    Ugasim i odem na BF5. Kamara servera i dalje da mozes birat koju mapu da igras, plus ima i rotacija mapa pa znas sta ces dobit ako ostanes iducu partiju.
     
  19. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Nova mapa u smeku Operation Locker iz BF4.

    Daleko najbolja mapa u 2042. Locker sa vise flanking ruta tako da backraging je uvijek moguc, i rijetko kad se desi da se samo bori oko jedne zastave kao kod drugih meat grinder mapa.

    Malo puno kasno dosla, ali haj.
     
    bhd likes this.
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jel ko probao Rapid Strike update. Meni zanimljiv pravo, vise je HC sa friendly fire. Ima i El Alamein mapa.