Battlefield 4 HWB BiH server

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Nov 3, 2013.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Garant random kick za vip upade :)
     
  2. RaP

    RaP Komšija

    Fino tije receno od strane Hamze da je kik random da je nasumice, da si vec od te minute dodan na ViP listu i da se vise nece to desavati. Dva puta ti je receno od strane Hamze.
    Zatim sam ti ja rekao da je kik nasumice, randomi i da svi igraci koji nose tag HWB nisu na ViP listi.
    Ali ti zapeo za to sto kik je li zbog onog ili ovog kao neko dijete, mada je receno da je kik nasumice.
    Plugin radi tako jednostavno izabere nekoga i kika, ko nije na ViP listi.
    To da si kamper je doslo od drugog igraca ne od hamze sasvim drugi igrac je nekom drugom igracu govorio da je kamper ne tebi.
    Zao mi samo sto Procon nije sacuvao Log chata bilo bi jasno sve

    Sto se tice donacija, server kosta 150 eura 3 mjeseca glavni donator je Hamza i burazer mu Ahmo zatim mi ostali, ViP lista se dobje kroz donacije ili kroz ucesce na serveru.
    Mada vecina igraca koji nose HWB tag dobiju reserved slot, samo ne mogu pofatat sve ko igra i ko je relevantan za ViP slot trenutno ima oko 160 ljudi sa HWB tagom !!!

    HWB kao HWB nema nista sa serverom samo sto se neki igraci dolaze iz ove zajednice, i do sada svi smo se slagali godinama, godinama
    Preozbiljno si shvatio ovo sve drug.
     
  3. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Niko nije ni rekao da ima veze hwb sa serverom...samo da sam objavio ovdje da bih bio siguran da se nece ignorisati.

    Vidim da su opravdane i ruzne rijeci. Zao mi je sto je sve tako ispalo...moja zelja je bila da igram s nasim igracima i to je sve. Kao sto sam u igri rekao ako je samo random kick onda je ok..vidjelo bi se i to u logu svakako.

    Ne morate me stavljati u vip kad me to svakako ne sleduje, samo zelim opustenu igru s nasim igracima. Istina ima jako dobrih igraca i odigralo se dobrih partija.

    Zapeo ili ne mozemo ko ljudi pricati bez ruznih rijeci.

    Pozdrav
     
  4. RaP

    RaP Komšija

    Zao mi je sto nisam na vrijeme spasio Procon Chat, sve bi bilo jasno, dva puta ti je Hamza rekao da je kik random, prije toga si ti rekao je li zbog nekih 28 kilova ?? sto nema veze covjece ni sacim, zatim sam ja rekao kik random jebiga, i onda neki treci lik rece camper i onda ti opet jesi li ti ( odnosi se na Hamzu ), je li radi toga, ili nesto u tom smislu.

    Kao sto sam rekao stvarno se trudim pofatati HWB igrace da stavim na tu ViP listu.
    Zamisli kako je bilo nama igrat BF3 ili BFBC2 na nekim serverima konstantno kikanje jer se stakamo ili sto dobijemo 5 partija za redom, ili ban jer Collins upuca sacmom nekog admina 4 puta, ili ja sto ga ukoljem, ili sto ga neko raznese smawom u helikopteru, ako banuje jednog admin svi izlazimo sa servera.
    Zato smo i pokrenuli ovaj server da nemamo problema sa tim.
    Zna Collins koliko smo puta slali na GFC da nekome od nas skinu ban.
    Kao sto sam rekao greska u komunikaciji i jednostavno svaki put neko se mora pravdat zasto kik, ostalim igracima nekad kazemo nekad ne jer jednostavno mrsko mi ali ovako raji normalno da ce se reci zbog cega, ali da se ponavlja 4 puta e jebiga previse.
     
  5. Pionir

    Pionir Overclocker

    Zasto je server samo za Premium ?
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Zato sto su u opticaju mape koje dolaze uz premium.
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Kolega NAILS hoce reci da da se na serveru ne vrte samo premium mape nego i ostale, ali ti server neda uci jer nemas Premium (inace bi ti slijedio kick cim krene neka mapa koju ti nemas, i to je na ovaj nacin izbjegnuto tako sto ne mozes nikako uci na server). Na serveru se obicno vrte one mape koje odgovaraju vecini igraca (demokratija :D :D)
     
  8. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ma ja sam sutio, hajd neka :D

    :wink:

    koliko se sjecam (ne mogu 100% biti siguran) na BF3 se neke mape vrte 2x kao npr def (US) i att (RU) , a one ne podrzane=kick.
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jel mene nema 15 Dana na serveru belaj :)
     
  10. RaP

    RaP Komšija

    Ok napokon posten odgovor od g-portal supporta posto sam im popio zivce, zbog kresanja odgovorise mi ovako

    kako da rjesimo ovaj problem jer nas ocito neko jebe, ovi sa g-portala su ocito nesposobni hehe
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    but are u fucking kidding me ? :D hgahahahahahahahahaha

    Eno HWB neko dere svaku noc, joj lafinasa..
     
  12. donjapa

    donjapa Overclocker

    Mozda ste nekog' naljutili pa nije mogao igrat' na serveru, pa vas sad roka :D

    Na prvi trenutak sam pomislio da si ti njemu napisao to, pa mi nije bilo jasno, pa opet. Cuj 500.000 USD a tako neprofesionalno osoblje imaju, a njihova je obaveza da ti omoguce to, tako da slobodno dalje ganjaj, ili povrat ili nesto :D
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    Fazon je sto nam redovno puca server kad je pun, i to bas kad je pun......
    redovnoo 1-2x dnevno u udarnim terminima.

    bljak
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Moguće da lažu jer su jučer kao zamijenili mašinu na kojoj je bio server. Da je ddos u pitanju zašto bi je mjenjali zar ne bi odmah rekli neko napada server i ćao?
     
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    Po meni bi trebali mjenjat providera, pored sto su "ljubazni ko kreteni", ocigledno ne mogu rijesiti problem koji nam se desava kad ne treba.

    Samo pitanje je koga uzet ?
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ahmo zvao support. Napadači su pretežno Albanci, Izraelci, Rusi ali ima ih i iz ostalih zemalja. Imaju problema i drugi njihovi serveri a napadaju samo ove jake servere a naš je u top 100 i samim time atraktivan za napadače. Zbog čega to rade ko zna mada takvim debilima ne treba povod. G portal kod kojeg je zakupljen hosting kupio je neki novi firewall i navodno će im trebati 2-3 mjeseca da budu u stanju da skroz odbiju te napade. Isto tako opet kažem navodno ostavit će ip od starog servera kako bi napadači napadali taj server i dati nama novi ip od novog servera.
    Trenutno je stari server down i mjenja se ip adresa servera pa će vjerovatno svi oni koji ga imaju u favoritima izgubiti ga. Evo treba da pošalju svaki sekund ip pa ću ovdje postaviti a vi proširite vijest :D
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nova adresa je 94.250.195.4:25200
     
  18. RaP

    RaP Komšija

    Server konfigurisan opet, za sada ide fino dokle vdijecemo, stvarno sam ovome krv popio iz supporta ali nase pare ko ih jeb...
     
  19. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Nema tog firewalla koji ce sam zaustaviti ddos.

    To se jedino na ISP ili carrier nivou moze raditi.

    Analiziras sta se desava i onda ove pakete routas u crne rupe i slicno
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma


    tako je! :)