Battlefield 4

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Jul 17, 2012.

  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Nakon 3 mjeseca pauze sa igricama, opet se krenulo u bitku. Djaba, nista bez BF. Ima super igrica, ali opet najradije BF4. :)

    Samo mi ide na zivce sto svi flashbangs koriste. Na svakoj mapi. Od ovoliko blijeskova cu napad jedan dan dobit.
     
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Metro havarija sa US (tunel) strane:

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  3. NAILS

    NAILS Moderator

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    hocemo li dobiti info ikakav do kraja godine o bf5, ili moramo cekati naredni e3
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Najavili su vec da slijedeci BF izlazi 2016 god.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    U septembru nocne mape.
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma


    sta li ce novi donijeti :) Neku alpha od 49€ :D da se igramo jedno 2 godine pa da kad najave bf 6 napokjon isprave 20% bugova :D
     
  9. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Od sad bf uzimam samo na snizenju :)
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    ma ako ce raja bitzi od pocetka uzima se od mexa :D samo ako ce raja biti tu .ŽD
     
  11. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Recite mi jeli imao neko problema da kupi sa ORIGIN-a ključ za Battlefield 4 Premium Edition preko MasterCard kreditne kartice. Nekada sam mogao kupiti ali sada mi ne prihvataju više tu karticu iako imam sredstva na njoj.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Popravih opet nekako inputlag pa malo igrao.. baš se pozelim BF-a kao ni jedne igre. Završih partiju sa 28/4, lol..

    [​IMG]

    Uzeo pred kraj partije helikopter, nisam ga vozao još od BF3 dana i onih partija sa hamzom. Baš ocejfih. Samo dere neki lag ova zadnja 2-3 dana kako igram. Dosta "oneshot kill" situacija. Ne znam od kada je to ili kako trefiš server ali se sjecam da je bilo bolje. Gledakm 350h gameplaya, tuga. A od toga je bar 300 popravljanje miša.. haha..
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja se uspijem nakaniti sat vremena navecer da igram, mada me brzo prodje cejf, ubise hljeb u meni ko u malom djetetu. Mozda trebam nesto nastimati oko FOV ili input laga samo nemam pojma sta.
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Igrate li navečer šta?
     
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    Igra Hamza, Veki, a sinoc sam i ja uletio :D

    Cekam dark maps :D
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Reventon Ako ti se da zezati za fix lag, meni ovo pomaze:

    Otvori registry i idi na:

    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\AppCompatFlags\Layers

    Ako nemas "Layers", napravi (desni klik na AppCompatFlags, new, key) . U Layers folder ubaci tacnu lokaciju BF4, npr:

    C:\Program Files (x86)\Origin Games\Battlefield 4\bf4.exe

    I ubaci explorer:

    c:\windows\explorer.exe

    (desni klik na Layers, new, string value)

    Na oba ides desni klik, modify i ubaci dole u value: NoDTToDITMouseBatch

    Za svaku igru koja ima input lag, ovo bi trebalo pomoci. Za FOV, ako nisi, ugasi: ..SCALING IN ADS, u video opcijama.

    Ali netcode nije bio nikada gori. Tako da mozda ima i toga. Sa ovim netcode placebo fixevima su syebali netcode.
     
  17. Mujka

    Mujka Komšija

    Igram ja sa jaranom hardcore samo pa bujrum realnije je dosta
    Btw za ovaj fix sta konkretno popravi? Meni recimo je naucna fantastika pogodit covjeka dok trci sa sniperom znaci pogodim ga trzne se model al nidje hit indikatora.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Popravlja mouse input lag u win8, win8.1 i win10. A to sto si opisao je do netcodea. Pogodim helikopter i vidim dim ali ne i indikator. Stari problem jos od BF3. A koliko su hajpali kako ce prebaciti detekciju vozila na server side da se to vise ne desava i opet ista prica. A u svakoj se partiji desi da mi granata ili raketa prodju kroz vozilo ili objekat.

    Neko kaze da ima servera koji nemaju najnoviji update pa ne zna covjek vise do cega je. Ali jbg, kako ne igram aktivno BF ne mozes se nidge drugo zabaviti kao u BF-u pa i sa ovim problemima.
     
  19. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ma BF, i dalje ima problema, ali u opste nije lose. Pravo uzivamo.

    Od kako su ubacili servere sa 'large scale' mapama, samo se to igra. Serveri uvijek krcati, i treba se u Q, cekati skoro svaki put za upad. A, akcija je odlicna. Najbolja balansiranost ekipa bude na tim serverima. Zadnja 3 dana igramo, i partije skoro uvijek u egalu. Danas 3 dobili sa 50, 18 i 12 tiketa razlike. Svaku partiju mi napadnemo jako na pocetku, stisnemo ih, i napravimo nekih 100-200 tiketa razlike. Ali svaku partiju na kraju nas stisnu, pa borba za prezivljavanje.
     
  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Hoce me Firestorm/Attack Chopper kombinacija :D :

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017