beebee.buzz elektricni skuteri

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Reznor, Sep 16, 2020.

  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    Je li ko probao?
    Svi kazu da su preskupi i da je minimum pola sata voznje inace nece da starta.
    Kako vidim cijene su 0.27KM/min + 1.35KM start i to je jos promotivna cijena.
    Dosad sam ponekad koristio nextbike i oni su mi bili ok za otici s posla do grada i da ga ostavim na oznacenom mjestu da ne moram misliti hocu li zateci bike ako svratim do nekog trznog i sl. ali mi se cini da vise nije 30min dzabe vec se sad svaka voznja placa, dok ovo mi se cini preskupo.

    Evo link ko nije upoznat:
    https://beebee.buzz
     
  2. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    So, it has begun.

    [​IMG]
     
    Last edited: Sep 16, 2020
    forzamilan likes this.
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Skupo vala

    Sent from my Huawei P30
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    10KM pola sata, dva sata 40KM? :rolleyes: Koliko kosta solidan skuter, 500-700KM?

    Ne isplati se ovo nikako, kome treba bolje da si kupi nov, moze na rate godinu dana ga otplacivati 40-50KM mjesecno.
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Pa eto po Tuzli je bilo rentanje od strane kafica, dok nisu zabranili da to ilegalno rade. Bila je slicna cijena ako se ne varam, ako ne i skuplje. Pola sata je bilo 10-15KM.
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Za te pare se taksijem vozis a ne romobilom...
     
  7. nivla

    nivla Komšija

    za te pare me voze, sjedim pozadi i cekam da stignem na odrediste
    ispade jeftinije rentacar dan platiti nego se ovim vozit 2h
     
  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ciljna skupina nisu građani, nego turisti, dijaspora i nafurani hipsteri.
    Inače podržavam sve inicijative koje smanjuju broj auta na cesti i zagađenje u zraku.
    BTW turističke agencije su regularno uzimale 50km za turu po centru grada samo za vožnju skuterima.
    MIslim da su i neki hoteli imali sličan deal, tako da ovo za "premium" turiste i nije velika cifra.
    To što je taxi jefiniji je skroz druga priča
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Vidim sebe kako ovo koristim jedino u slučaju da se dogodi neki kolaps u saobraćaju a pitanje je života ili smrti da dođem na odredište za pola sata. :D
     
    nenji_avero likes this.
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Jedino se isplati umjesto taxi sa aerodroma i autobuske :)

    Sent from my Huawei P30
     
    Neo Bahamut Zero and nenji_avero like this.
  11. ming

    ming Veteran foruma

    Sve super biznis pokretat i to. Ali ovdje je kanton uletio sa lovom da se privatni biznis starta.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ko je računao na otvaranje ovog biznisa sa ciljem privlačenja bogatijih turista i građana, a sve usred pandemije nije baš bistar.
     
  13. nFare

    nFare Komšija

    ...digla žaba nogu. Kojim putem da ide bogati turista od recimo vijećnice do katedrale, po šinama ili? Pitam za jarana.
     
    NAILS likes this.
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ljepo to za turiste ali turisti su dva tri mjeseca i ćao, lovu valja zaraditi od građana, a da bi građani koristili mora biti da mu je mrsko upaliti auto i lakše ovo uzeti, a sa ovim cijenama teško.
    A plus ne znam kuda voziti nego po trotuaru između ljudi.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma nema od tog nista. Migranti ce da mahnu skutere cim se ukaze prilika.
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja vec vidio par na po trotoara, na grbavici hahahah.
    vec licimo na eu lagano :)

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Fala bogu biciklom na poso idem auto upalim vikendom.

    Btw u Minhenu ovi skuteri se mogu vozit za 15 centi po minuti da im nije malo tih 27 feninga :D
    Nova Opel Astra 17 centi :D
     
  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Nisi znao da je standard zivota u rajvoSa veci od vaseg u Minkenu? Eeee
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Kada hoces da nesto zazivi,moras tu alternativu ponuditi po boljoj cijeni od onog na sta je korisnik navikao a ne da bude trostruko skuplje.Jer da bi se ovo isplatilo,moras konstantno da se koristi i donosi lovu...ako stoji na parkingu,samo je trosak.
    Te cijene koje ste naveli su trska kradja...ok ono mozda jednom u sezoni uzeti sat vremena i orovozati se ali za cescu upotrebu,mislim da je promasaj ,posebno jer su skuteri sve jeftiniji i sve ih je vise u gradovima.

    Sto se tice kradje,citqo sam da su napravljeni od bezvrijednog materijala koji se ne moze prodavati u sekundarne sirovine i da imaju razne mehanizme protiv kradje,tako da ih mogu onesposobiti daljinski.

    Ovi skuteri su sada zeznuti ,jer u bih nemq biciklistickih staza i smjera u kojem vozis a djeca ludo voze oo trotoqru i niko ne koci...sekunda fali da se zapucaju u mene biciklom.
    Vec sam imao par tih lijevo desno manevara.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  20. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ma spucaj ga, nek nauči lekciju.