Beko ili Gorenje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Majesco, Jul 18, 2020.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Beko

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nekom logikom bi kinezi (gorenje) trebali biti bolji od turaka (beko) :D
     
  3. ibran

    ibran Aktivista

    Gorenje su Konezi preuzeli, preporuka za Beko što reće Nivla zbog servisa, a uporedi ploče kako rade sa kojim senzorima su opremljeni.
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako imas mogucnost uzmi Electrolux. Meni se dobro pokazao, koristim ga preko 10 godina, nisam nijedan kvar imao, grijaci su jos originalni u njemu. Jest da je kod mene odvojeno ravna ploca i pecnica.
    Ima servis u Sarajevu.
     
  5. nivla

    nivla Komšija

    ma kako god nek ganja 5g garancije, elektrolux ima samo dvije sto je premalo za uredjaj koji ce se koristiti 10+ godina
    opet beko prije gorenje i ostalih u koje spada indesit, whirlpool i sve sto ima veze sa web logistikom kao servisom(nedavno jedan terenski serviser za podrucje sarajeva, zenice i mostara) prosjek cekanja 20+ dana i nemas mogucnosti da im odneses direktno, beko to brzo regulise a za vecinu stvari koje su u garanciji imaju dijelove na stanju
     
  6. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

  7. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Imam BEKO perilicu veša i suđa i frižider. Sve uzeto 2018.

    Frižider je Made in Romania, i osim što je nofrost i ima jonizator bazičan je do bola. Svjetlo me zajebava od početka. Relativno je glasan. Al' ono, radi.
    Perilica posuđa je super što se svega tiče, A+++ ali na njima su tipke također od početka bile loše postavljene. Ne znam šta je tačno, sve radi, ali nemaju pravilan hod kad pritišćeš.
    Veš mašina je A+++ -10%, što je koliko vidjeh po novim oznakama B :D
    Bez zamjerki, tiha je, još uvijek nijedan kvar ili da je nešto zatajilo.

    Gorenje štednjak sa staklokeramikom. Otišao mi je beeper, tako da sad se ne oglašava kad mi "alarm" istekne :D
    Također, ne znam kako, ali neko je uspio ostaviti poklopac od pretis lonca na staklokeramici dok je bila vrela, i plastični dio drške se nekako stopio s njom. Kad se to sve ohladilo, primjećeno je, ali kad se poklopac podigao... otišao je i dio staklokeramike sa njom... tako da sam imam jedno kolo koje ima rupicu, i to više ne smijem koristit.
     
  8. ibran

    ibran Aktivista

    D te dugo služi i na bolje promijenio.
     
  9. Reznor

    Reznor Overclocker

    Da te posluzi :)
    Roditelji imaju ako nije isti takav, i zadovoljni su


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  10. nivla

    nivla Komšija

    frizider je i meni tako bio bucan dok ga nisam doveo u vaservagu
     
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Ja sam prije nekih 12 godina uzeo Indesit štednjak, ono tad bio oko 800KM s popustom, ventilator u pećnici, ceran ploča, prekidači se uvlače, timer digitalni... Taj štednjak radi 4 puta više od prosječnog štednjaka jer supruga radi od kuće, pravi kolače i još koješta po narudžbi. Od svega sam par puta zamjenio sijalicu u pećnici i rikno je taj timer pa smo morali premostit žicu jer pećnica nije radila, ostalo i sad perfektno radi za ne povjerovati. I sad kontam kad crkne šta kupiti. Indesit ne bih više zbog servisa, jer kako sam čuo onaj general servis je propao, a bili su relativno dobri, meni par puta dolazili zbog sušilice i mašine za suđe. Imam dosta aparata od beko i njihov servis mi je ok. Mislim da je i Gorenje servis ok, bar ovaj iz Tz. Jer ako nema dobre podrške za reklamacije onda džaba garancija.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Ja sam prije nekih 12 godina uzeo Indesit štednjak, ono tad bio oko 800KM s popustom, ventilator u pećnici, ceran ploča, prekidači se uvlače, timer digitalni... Taj štednjak radi 4 puta više od prosječnog štednjaka jer supruga radi od kuće, pravi kolače i još koješta po narudžbi. Od svega sam par puta zamjenio sijalicu u pećnici i rikno je taj timer pa smo morali premostit žicu jer pećnica nije radila, ostalo i sad perfektno radi za ne povjerovati. I sad kontam kad crkne šta kupiti. Indesit ne bih više zbog servisa, jer kako sam čuo onaj general servis je propao, a bili su relativno dobri, meni par puta dolazili zbog sušilice i mašine za suđe. Imam dosta aparata od beko i njihov servis mi je ok. Mislim da je i Gorenje servis ok, bar ovaj iz Tz. Jer ako nema dobre podrške za reklamacije onda džaba garancija.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk