benchmark hard diskova

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by adopilot, Jan 25, 2007.

  1. adopilot

    adopilot Novi član

    Poštovani !

    Administrator sam dva poveća servera i sada imam problem sto sumljam da mi ovaj jeftiniji sa sata dsikovima brže pravi izvještaje od rugogo koji ima 4 skazi diska u radi polju 5.
    Kako sam sam montirao RAID polja i instalirao SQl servere bojim se da nisam napravio neku veliku pogrešku u konfiguraciji,
    Kada povućem teški izvještaj i koji radi MS SQL 2005 i gledam preformanse na Preformanse monitoru iz administrative tolsa,
    na grafu imam opterećenje od 100% za promjenjivu koja se zove
    "AVG. DISK QUEUE LENGHT" predpostavljam da to mijeri nešto na diskovima ali ne znam šta pa su mi rezultati slijedieći:

    Na skupljem serveru sa SCI i Raid diskovima imam:
    [​IMG]
    Average: 45,868 Minimum 13,662 Maximum 204,090 Duration 1:40

    A na jefinijem sa SATA diskovima imam:
    [​IMG]
    Average: 19,145 Minimum 11,435 Maximum 92,091 Duration 1:40
     
  2. Nani

    Nani Komšija

    Koliko znam to su normalna ocitanja, dok je AVG. DISK QUEUE LENGHT ispod 2 sve je u dure a 2 je ekvivalent za 200% 4 za 400% itd...

    Nadalje Procesor time zavisi od 101 parametra, brzine procesora (logicno) sa i/o operacijama, kolicine frekvencije memorije, cipseta, scsi kontrolera raida itd, brzine diskova samih (nacin na koji je odradjeno raid 5 polje). Pogotovo brzina raida 5 zavisi od brzine repozitorij diskova (mirroringa)...
    Da li cijelo raid polje koristis za podatke i za transaction log u isto vrijeme, bottom line s-ata ne bi trebao da bude brzi od scsi-a osim naravno ako nisi stavio nove Seagate Cheetah 10K.7 300GB ili Western Digital Raptor 150GB diskove sa SS-SA2R Serial ATA II RAID kontrolerom