**beni BiHNet

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by AhmeT, Jan 6, 2004.

  1. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    BiHnet je pušiona. Veze pucaju, spor je, sranjeeeeeeee!
    Valjda će doć neki drugi ISP pa nek se puše.
     
  2. abasi

    abasi Aktivista

    Ma 10000000% si upravu.

    Sranjeeeee jeste .
    Veze pucaju bas kda ti najvise treba
    Spor ko puž ( u mene 56k i prenos 3,5 kb/s konstantno)

    A nadajmo se drugom ISP-u

    P.S. Ma bice ovo zemlja snova, bice Svicarska :D :D :D

    Idemo u Evropu :D :wink:
     
  3. kenci

    kenci Aktivista

    hehe cuj svicarska
    muhahahaha
     
  4. Shenron

    Shenron Komšija

    Sweet Dreams :lol:
     
  5. p_adnan

    p_adnan Novi član

    To je care u tebe jos dobro (3,5). U mene ti je to po istoj cijeni tek 2,0 - 2,5 maks. Kazu da je dobar onaj TDSL. Ja mislim da ste negdje ovdje na forumu o tome razgovarali (logosoft). Samo 45 KM mjesecno za to izdvajati je stvarno puno. Ne znam isplatili se. A karticu imam vec. Ko zna o tome nesto nek pise. 8)
     
  6. d0ga

    d0ga Aktivista

    khmm...biTchneT,pa eto nije to ipak losh ISP provider,neznam neme uvijek konektuje na 46,6 kb/s,sa novim modemom,a prije non stop 42,5.


    Mislish ADSL,ili ?.ADSL je na bihnetu a mjsecna pretplata ti je 77km,a ostalo koliko prekoracish limit,eo OVDJE pa tamo nadji,neznam na logosoft. pozdrav

    p.s bihnet nije tako losh ko stho se chini,zavisi od paketa ;] ajd pozdrav
     
  7. Esh

    Esh HWB

    ma kakav novi isp ljudi moji? jeste li vi svjesni kolika su ulaganja potrebna da bi neki isp bio u stanju konkurisati bihnetu? valjda znate ko posjeduje centrale i sve ostalo.. monopol

    jedino sto se moze desiti je da Deutche Telecom kupi nas Telecom.. a jedina razlika ce biti sto zarada nece ici na neka sponzoriranja ili u fond za penzionere, vec za Njemacku...

    ako ne vjerujete, eno vam najbolji primjer Hrvatska.
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    mi smo pravi primjer :) jebu nas ko mlade majmune...
     
  9. Xan

    Xan Aktivista

    dobro, ja ipak mislim da je losija situacija u BiH... bez uvrede :roll:
     
  10. abasi

    abasi Aktivista

    THx friend :wink: ali do Evrope idemo pjesice :D
     
  11. Esh

    Esh HWB

    ne bas, mozda tamo ima vise isp-a i postoji jeftiniji isdn prikljucak, no internet i telefonski impulsi kostaju otprilike isto..

    a veoma slicna je i situacija s dsl-om.. kada sam spominjao hr mislio sam prije svega na dsl, jer su kod vas bili uvjereni da ce svi imati dsl flatrate kad svabe kupe HT.
     
  12. Predator2003

    Predator2003 Aktivista

    Ma i njemacki telecom (i svaki drugi bilo gdje) bi stavio limite i napucao cijene i u Njemackoj da moze, ali fazon je sto ne moze tamo...konkurencija, razvijenost, imaju se uslovi za flatrate sa velikim brzinama...dok toga ovdje nema...
     
  13. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    1% kućanstava u BiH ima Internet, mislim da sam jasan bio u pogledu ko ima prioritet. Internet ili sve ostalo ...
     
  14. Xan

    Xan Aktivista

    imam ISDN vezu i plaćam 1,5kn po satu, po noći... koliko ti plačaš?

    a što se tiče DSL-a... priključak je kod nas nešto skuplji, ali je pretplata zato nešto manja tako da smo u biti u istom sranju :cry: :cry: :cry:
     
  15. Predator2003

    Predator2003 Aktivista

    Evo gledam u HR cijene DSL-a, i nije bas nesto jeftinije u odnosu na BiH
    U HR otprilke 120 KM (ne znam sad tacan kurs ali tu negdje) kosta ovaj DSL 384 Ultra sa brzinom 384/64 i 2 GB prometom a u BiH Konekt 2 sa 2 GB prometa kosta 110 KM a brzine 512/128

    A prikljucenje vam je puno skuplje za korisnike bez ISDN prikljucka, a malo skuplje za one sa ISDN prikljuckom u odnosu na BiH...