BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. monK

    monK Komšija

    Bola drži "pipu" u BitchNetu

    Oh my God, kak' to pervertidno zvuči...

    Bola imaš mahanje nogom, rukom i bokserskim rukavicama...

    P.S.

    Je l' to onaj sa Cure afatarom?
     
  2. artemis

    artemis Komšija

  3. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Koji kreteni. :shock:
     
  4. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Cuj testiranje brzina.
    To bi isto bilo da sad ja lokalno testiram brzinu između svog kompjutera i laptopa koji su povezani LAN kablom :D
    Ali kako god opet ni ovako nije 4Mbps.

    A što se tice vanjskih linkova tesko da kada bude zadovoljavajuca brzina... a pogotovo latencije.

    Hajd što nas zafrkavaju sa brzinama i latencijama nego i sa obracunjavanjem saobracaja.
    9GB = 9216MB što oni izgleda ne znaju izracunati.
    Kad god hocu da potrosim onaj zadnji MB uvjek misteriozno pređem limit.

    Provjerim poslane SMS poruke da slucajno nije do toga.
    Provjerim detaljno potroseni saobracaj i zaista nisam presao 9216MB kako god da izračunam.

    Pošaljem prigovor na te konekcije i cak napisem komentar o cemu se radi a oni meni kao botovi odgovore da je konekcija ostvarena sa iste MAC adrese i tako te gluposti i opet moram platiti njihovu grešku.

    Kod njih izgleda i botovi rade u support službi... i tu pokušavaju da smanje troškove :mrgreen:
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa u bihnetu imas dvije vrste radne snage:
    -ljude (koji nista ne rade)
    -botove (koji _nesto_ rade)

    :lol:
     
  6. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    bihnet u akciji :S

    [​IMG]
     
  7. artemis

    artemis Komšija

    To je dosta česta "pojava", ako si skinuo 1GB za taj dan uračunaju ti recimo 500mb.Pomisliš da imaš još limita skidaš do granice,a već si profurao limit i promet se plaća.Prigovor na račun i nadati se.
    Goooo Bitchnet :evil:
     
  8. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Imao oko 5900 mb skinutih i svucem jos 3 divxa (oko 2100 mb ) i ovako uracunaju . ccc
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Bots :lol:
     
  10. monK

    monK Komšija

    Ima li još neko problema sa pucanjem konekcije u večernjim satima?
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    ne,ja imam problema sa time da mi je jos uvijek stara brzina :lol:
     
  12. monK

    monK Komšija

    nemam pojma

    zadnje 3-4 večeri redovito iskače

    po 4-5 puta u sat vremena

    u toku dana radi bez problema
     
  13. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Meni stalno puca, ali zato sto linija ima puno suma, cak i telefon susti i gubi signal, a DSL lampica na modemu se redovno gasi. :D
     
  14. Piroman

    Piroman Komšija

    Zavisi sve gdje zivish pasha, inace raja gore u starom gradu i gdje je "krcato" tj. stariji vodovi ima više problema nego, recimo, mi na alipašinom, jer je nešto "mladje" naselje pa tako i vodovi malo bolji...ali samo malo.. :smt005 :smt005
    PS. Ali moram priznati, nisam do sad imao nikakve frke oko bihnet adsl konekcije niti pada iste ili sl., samo što im je usluga u k***u, pa nemogu povećati ovaj limit makar za koji Gb da nam daju do znanja da nas barem smatraju ljudima-korisnicima-POTROŠAĆIMA I HRANITELJIMA NJIHOVIH FAMILIJA(dijelom :smt003 ) a ne stokom ili sl. koju možeš šutati kako ti je ćejf... :!: :!:
     
  15. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ja, ja, Stari Grad, stara linija.
     
  16. Amaroking

    Amaroking Aktivista

    Meni ove zadnje dvije noci puca konekcija svakih 5-10 minuta, koliko me samo zivciralo htio sam uzet modem i odmlatit ga od zid, ali sam odmah pomislio kako bi mene brat odmlatio od zid rad toga :D
    Ja sam mislio da mi puca konekcija zato sto su mi prikljucena dva compa na modemu, ali kad iskljucim drugi comp iz modema opet puca konekcija. Sta vi mislite do cega je?
     
  17. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Koji dio grada ?
     
  18. Amaroking

    Amaroking Aktivista

    Stari Grad, Vratnik. Vidio sam ovo preko sto se pisalo da je konekcija slabija u Starom Gradu, ali previse mi puca konekcija, skoro svakih 5-10 minuta.
     
  19. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Saner sa Vratnika, haha. Moguce da je do BHT-a, da nesto popravljaju. Kad se to pocelo pojavljivat? Da li ista "izbacuje" (neki Windows error prozor), ili samo puca konekcija? Meni naprimjer svaki dan ima "blank-period", nemam uopste signala. Telefon ne radi nikako, DSL lampica na modemu ugasena. A i inace hoce od sebe samo puci.
     
  20. Amaroking

    Amaroking Aktivista

    Pa eto uveo sam ADSL prije 10 dana, i uvijek mi je padala konekcija svakih 20-tak minuta kad su mi dva compa na modemu prikljucena, a kad je jedan ukljucen samo ponekad pada.
    Ali ovih dana mi samo pada konekcija, skoro svakih 10 minuta a nekad mi zareda po 3 minute, nemogu ni BaboViolenta odigrat :D, ali najgore mi je sto neprimjetno pukne konekcija, nista se ne pojavi, jednostavno nemogu otvorit stranicu a ona dole ikonica ne svijetli (mislim na ikonu konekcije), pa se moram diskonektovat i opet konektovat, a na modemu normala svijetli lampica.