BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Mislim da nemas sta traziti, ide ti Paradigm-a ili ZTE router/modem, na njiih se kaci mali SIP uredjaj da imas VOIP uslugu i to je to :)
     
  2. mestra

    mestra Novi član

    Ukoliko zelis bolji modem imam ti PIRELLI nov uredjaj ako zelis javi se na telefon 061 585-600

    Pozdrav...
     
  3. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ja sam pokusao par puta traziti da mi zamijene router ali uvijek su odgovorili da trenutno nemaju routera nikakvih da zamjene. Kada bi znao za sigurno da imaju drugih routera na stanju ovaj bilion bi isao direktno na 220V mrezu bez adaptera :D onda bi ga zamijenili sigurno...
     
  4. nivla

    nivla Komšija

    poslace ti paradigm ili zte modem zavisno sta imaju na stanju, eventualno TP link, i poseban voip adapter
    koristio sam billion sve dok mi telefon nije prestao registrovati broj pozivaoca, onda su nakon zalbi donijeli zte i ovaj voip adapter, ne moram ni govoriti da to sto su donijeli nije bilo novo(pregorio napojni adapter, vidi se prasina na navodno novom uredjaju itd.)
    tako da mozda i jeste istina da nemaju uredjaja
     
  5. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Uredjaja nije bilo vise od mjesec dana sigurno, a ljudi kukaju i zovu :)
     
  6. AkirA

    AkirA Novi član

    Imam mojatv full paket i ovaj TP-Link router interesuje me kako da uštimam wirless na njemu ako iko može pomoći pošto nisam neki net guru. Vidim da je SamirRX-8 to uštimao i da mu ok radi pa ako može detaljno objašnjenje ili vodič, hvala puno ...
     
  7. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Otvoris browser, ukucas 192.168.1.1 , username :admin , password : admin . Odes na interface setup > wireless, i ukljucis ga tj. stavis access point na activated, dole namjestis enkripciju. U zavisnosti koji OS koristis, preporucujem da stavis WEP2 / AES. Ukucas po zelji password, sto duzi to bolje. SSID name promijeni, stavi nesto po zelji, i snimi postavke. Kasnije na laptopu pronadji mrezu, i kucas password koji si odredio za wireless. Preporucujem i promjenu passworda za pristup routeru, tj. ono gore admin da stavis nesto drugo. Odes na Maintenance i ukucas stari te zatim novi, snimis i to je to.
     
  8. AdoSA

    AdoSA Komšija

    E'o dobih i ja danas TP-Link ;) Radi sve kako treba. Wireless podesen i fercera samo imam jednu zezanciju. Ne mogu nikako da majnestim da mi se router automatski konektuje na aDSL tako da mogu pomocu mobilnog telefona (Nokia 5800) da izadjem na net. Pokusao sam da namjestim ali nece nikako. Jel' neko uspio?
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    na velikom broju routera automatska konakcija ne radi kako treba. manuelna i stalna rade ok, ali automatska ni naopako. bar sam ja do sada takve slucajeve imao.... podesi stalnu konekciju i to je to....
     
  10. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Kreni od PVC1 sa interface setup-a, PVC2 ti ostaje bridge za TV. Mora fercerati, cak sta je nekada uspijevalo jeste preko setup wizard-a da se konektuje automatski.
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    E ovako imam par pitanja pa ako bi netko mogao odgovoriti.
    Uzeo bi mStudent10 paket, pise da se neutroseni iznos moze prenijeti u iduci mjesec, da li ima kakav limit na kolicinu koja se moze prenijeti i slicno ? Ne treba mi uvijek broj tako da bi se nakupilo kredita ako nema nikakvih ogranicenja.
    I drugo da li bi mogao slati kredit na Ultru od tih 10 KM ili nakupljenog kredita, ista prica kao gore, nakupilo bi se kredita pa da posaljem starcima...

    Hvala !
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Isti k* drugo pakovanje. Ja sam vratio na "no tarifu". To mi je najpovoljnije.

    Da 15% skuplji razgovori, a 1 sekundu razgovora ti naplati kao 60 sekundi, kad si na toj tarifi.
     
  13. AdoSA

    AdoSA Komšija

    hmmm nece opet.

    u PVC 1 sam stavio PPPoe i to:

    Servicename: aDSL
    Username: ****
    Password: -----
    Encapsulation: PPPoE LLC
    Bridge Interface: Activated

    Connection: allways on
    Dynamic IP
    Default route
     
  14. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Sto se tice slanja krede na Ultra-u, to je moguce sa pretplatnickog broja. Ali me zbunjuje stavka navedena u njihovom cjenovniku gdje pise da se "Ukljuceni iznos ne moze utrositi za Premium Rate i mCommerce usluge,....."....Ja sam vala sebi slao par puta kredit sa pretplatnickog broja.

    Sto se tice pitanja, da li postoji limit na kolicinu koja se moze prenijeti i sl.:
    Znaci mozes prenijeti max. 10 KM. To je limit. I taj iznos sto si prenio u naredni mjesec ne mozes dalje prenositi u sljedeci mjesec...
     
  15. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Obrisi Servicename:
    usput jel proradila novatv?
     
  16. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma nejasni su totalno :(
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Paket ti je od 10KM i mozes prenjeti max 10KM. Kao sto je kolega gore rekao. Ako preneses 10KM.. znaci nisi nista potrosio, naredni mjesec ces imati 20KM ali ne mozes 20KM prenjeti u treci mjesec vec samo onoliko kolika ti je tarifa.. 10KM. Znaci 10KM bi ti probalo kada bi usao u treci mjesec.

    A slanje na ultra ide normalno. Tako da, da ne bacas pare koje ne potrosis, prebacuj kredin ljudima po nizoj cijeni (jer im se ne isplati kupovati od tebe zbog ne-produzavanja limita validnosti kredita).
     
  19. JaLa

    JaLa Komšija

    Ultra po minuti je 0.24 KF, a Mini 10 ili 15 je 0.22 KF.

    Mislio sam preci na Mini 10, ali jel se isplati...
    Razlika samo u 2 feninga izmedju ultre i mini ?
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ako ide slanje na Ultru normalno onda cu otici uzeti u ponedjeljak ili kad vec ponovo rade, posaljem starcima visak i zdravo.
    Cak pise da se i datum produzava ovima na Ultri ako se salje sa pretplate: http://www.bhtelecom.ba/mcommerce_privatni.html