BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Taj ping prema Googleu je meni uvijek nizak, osim kada oni rade na sistemima. To sto imas veci ping ce biti prije do kabla izmedju tebe i njih, tj. instalacije u kuci.
     
  2. zdici

    zdici Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    de mi recite ima li veze kako su spojene zice plus i minus kod telefonskog kabla ako telefon radi OK..nema sumova niti krcanja u telefonu tako da smatram da nema problema..jeli se to treba obracati paznja ???

    SNR Margin mi je downstream 43.6 upstream 28.0

    Pinging www.l.google.com [74.125.230.82] with 32 bytes of data:
    Reply from 74.125.230.82: bytes=32 time=56ms TTL=54
    Reply from 74.125.230.82: bytes=32 time=56ms TTL=54
    Reply from 74.125.230.82: bytes=32 time=56ms TTL=54
    Reply from 74.125.230.82: bytes=32 time=57ms TTL=54

    Ping statistics for 74.125.230.82:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
    Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 56ms, Maximum = 57ms, Average = 56ms
     
  3. russ-co

    russ-co Komšija

    RTL Plus tacnije, kao i Croatian Music Channel koji upravo slusam, konacno malo alternative DM-u i BN-u mada bi i oni dobro dosli ponekad :D
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    DM nece nikada biti na Moja TV eol
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    zato sto telefon koristi nizi opseg frekfencija i mnogo kraci opseg koji je manje osjetljiv na smetnje, dsl downstream sa druge strane koristi siri opseg frekfencija koji je osjetljiv izrazito na nekvalitetne kablove, klimave splitere i smetnje na liniji
     
  6. frankwhite

    frankwhite Novi član

    imam isti problem sa istim modemom, uradio sam sve kao na SS-ovima od samirx-8 :shock:
     
  7. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Mozda da sacekas malo, znaci PVC 1 ti je net, PVC 2 je mojatv. Service name treba da stoji prazno, ako si sve ispravno napravio, onda treba sacekati na zadrsku DSLAM-a, ne bi bilo lose ubosti iglu nazad i drzati je 15 sekundi pritisnutu pa ponovo sve iskonfigurisati i probati. Zna se na tu zadrsku dugo cekati, a ako ni nakon 15 minuta ne uspije, onda pozovi 1444 pa nek ti resetuju port. Dobro je pa se ikako mozes konektovati, jedno vrijeme nisam mogao sve dok nisam ubacio drugi modem da se konektuje, pa onda vratio ovaj :)
     
  8. frankwhite

    frankwhite Novi član

    evo skontao sam sinoc, sve vrijeme je bio problem zato sto mi je firewall bio ukljucen na routeru, sad kad sam ga iskljucio radi net na iphoneu. hvala svakako
     
  9. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Trebao si reci da je problem za iPhone, ali nek si rijesio :)
     
  10. zdici

    zdici Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Isplati li se uzimati Linksys WAG120N-EE Wireless ADSL+ Modem Router koji kosta 169 KM..u odnosu na ovaj Paradigm..

    Linksys WAG120N-EE Wireless-N Home ADSL2 modem router za sigurnu vezu sa internetom za vaš dom ili kancelariju. WAG120N poseduje ultra brz ADSL annex A modem . Wireless N tehnologiju i standardne 4-porta Lan konekcije.

    vidim da pise da je ADSL router bas ono sto meni treba..i Annex A je sto odgovara meni..ali ne vidim mu antenicu na sebi da ima..a pise da je jacina antenice 1,8 dB..kontam da mijenjam ovaj Paradigm router koji ima na sebi antenicu 2 dB za Linksys..pa sta mi vi preporucujete ?? mogu li ocekivati nesto vise od Linksys ??
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Što bi davao toliko love, zbavi si TPlink router nov za 54KM, pik.ba :)
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Samo u vezi ovog nesporazuma.

    Kkatko i jasno.. kredit koji ne potrpsis od uracunatih 10KM, ne mozes polsati nikome.

    Ako potrosis 6KM, posaljes nekome 4KM. Racun hoce doci 14KM ali u iduci mjesec ulaziš sa 4KM na racunu..

    Kako meni raun ne dolazi ispod 10KM, ovo nisam ni primjetio.
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    To smo zakljucili na stranici broj 1. :D
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Procitaj ponovo i vidjet ces da se govori o prebacivanju neutrosenog iznosa.. a to uopste ne postoji. Neutroseni iznios ne ide nikuda i ulazis u mjesec sa onoliko kredita koliko ti je ostalo bez obzira koliko nekome slao.

    Alibegovic jeste rekao da to nece moci ali nije rekao da kredit ne ide nigdje.
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Znam o cemu pricas, jer pricamo o tome vec dvije stranice, i ponavljam: To smo zakljucili na stranici broj 1. :D
    Procitaj ove postove, ponovljeno ti je 6 puta:
    viewtopic.php?p=283377#p283377
    viewtopic.php?p=283388#p283388
    viewtopic.php?p=283399#p283399
    viewtopic.php?p=283413#p283413
    viewtopic.php?p=283418#p283418
    viewtopic.php?p=283439#p283439

    Drugo je to sto si ti nesto zamislio drugacije :D
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    "Ako kojim slučajem prebaciš tih 5KM nekome na kredit"..

    Tih 5KM ne mozes prebaciti. Govori se da se dodatno naplacuje, sto je tacno ali niko nije rekao da prebacivanje kredita ne dira postojeci 10KM kredit. Tak oda je meni ispalo, 5 potrosi, 5 prebaci i racun 15KM a u iduci mjesec ulazis sa nulom.

    Nije moguce prebacivati kredit koji ne potrosis.


    Istina, jesi ti djelimicno rekao ali opet nisi spomenuo da se kredit ne dira.

    Znaci ja prebacujem kredit ali mi racun ide preko 10KM tako da znam ..koliko potrosim toliko i platim racunajuci prebaceni kredit.
     
  17. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Ne treba ni te 54 marke davati, nek ode i uzme sebi od njih za dzaba, zauzvrat potpis ostavi :)
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Na vrhu ove stranice, u mom postu pise: "Pa nece ti dva puta uracunat..." :D
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Da samo ce se nacekati za dzabice, kao i ja. 6 mj.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Na to sam i mislio.. samo nisi rekao sta bude sa kreditom koji nije potrosen pa mi po komentarima izgledalo da njega saljes + sto ti dodatno naplati.


    Znaci nema dodatnog placanja i kredit koji ne potrosis ne mozes prebaciti.