BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. zdici

    zdici Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    ma ubise ih ovih radovi neki..vidim da imaju nekih problema u Telecomu ovih 7 dana samo neki radovi..da hoce ping spustit..ping do localnog gatewaya odakle mi Internet ide je od 19 pa do 23 ms..previse i puno vala...

    volio bi vidjet ping prema www.google.com oko 38 do 40 ms ali od toga nista dok se ovaj lokalni gateway odakle crpimo Internet ne smanji odziv.. :(
     
  2. zdici

    zdici Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Evo kolins za tebe mjerenje danas

    http://www.pingtest.net/result/32650810.png

    http://www.pingtest.net/result/32650856.png

    http://www.pingtest.net/result/32650886.png

    http://www.pingtest.net/result/32650937.png

    Pinging www.l.google.com [74.125.230.83] with 32 bytes of data:
    Reply from 74.125.230.83: bytes=32 time=60ms TTL=54
    Reply from 74.125.230.83: bytes=32 time=58ms TTL=54
    Reply from 74.125.230.83: bytes=32 time=59ms TTL=54
    Reply from 74.125.230.83: bytes=32 time=59ms TTL=54

    Ping statistics for 74.125.230.83:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
    Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 58ms, Maximum = 60ms, Average = 59ms


    Pinging master.dnevnik.hr [91.202.65.140] with 32 bytes of data:
    Reply from 91.202.65.140: bytes=32 time=37ms TTL=53
    Reply from 91.202.65.140: bytes=32 time=36ms TTL=53
    Reply from 91.202.65.140: bytes=32 time=37ms TTL=53
    Reply from 91.202.65.140: bytes=32 time=38ms TTL=53

    Ping statistics for 91.202.65.140:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
    Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 36ms, Maximum = 38ms, Average = 37ms
     
  3. zijo-bosnjo

    zijo-bosnjo Novi član

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    [​IMG]

    ovo je i previse problema ...
     
  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Evo jos malo bisera iz tabora BH telekoma. Prijavio sam Moja TV 22.12.2010. godine. Medjutim kako to obicno biva niko ne dolazi da je prikopca. S obzirom da imam povecanu potrosnju prometa u januaru, podnesem online zahtjev da mi paket 8G prebace na 20G jer sam limit potrosio vec na polovini mjeseca. Vidim nista se ne desava 4 dana i jutros ih pozovem da vidim koliko ustvari treba vremena da se paket promijeni. Kazu ide to odmah cim se podnese zahtjev, pa dobro rekoh podnio sam zahtjev prije 5 dana a nista nije rijeseno. Kazu vas zahtjev ne postoji, prebacit cu vas u direkciju u Zenici. U Zenici ponovo ispricam komplet pricu da bi nakon 15 min teta pronasla online zahtjev ali kaze ne mozete promijeniti paket jer ste prijavili Moja TV i mora prvo da se odradi taj zahtjev. Pa dobro rekoh de prikopcajte mi tu moja tv, cekam vec mjesec dana, kaze ona nazovite vi montere nemam ja nista sa tim.
     
  5. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Trebala je njima proslijediti napomenu, sto je najmanji problem, ali nece ni ona da njoj skacu za vrat sto im se mijesa u posao :), ti tek cekas mjesec, mozda budes imao srece, mada vjerujem da ih ima i sto cekaju po 3-4 mjeseca i dalje.
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Samire, mozes li ti potvrditi ovo sto je zdici rekao, tj. da se G.Lite koristi bez splitera? i ja sam isto izgooglao. kod te modulacije, spliter se koristi samo na strani ISP-a. kako kod drugih fercera ta modulacija? mozda je ipak do ovog sranja od paradigm-a :roll: zvao sam podrsku, i lik mi kaze da ce kao to aktivirati, ali vidim i dalje isto.... ACTIVATING, HANDSHAKING, ACTIVATING........
     
  7. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Mozda te i modem zeza, to je mala vjerovatnoca, a probaj bez splitera, mada znas i sam za sta ti on sluzi. Meni je ferceralo i sa njim, ali sam opet duze cekao da se sinhronizuje. Nisi probao ove ostale modulacije, g.dmt ili cak adsl2+ da vidis stanje ? Ja mislim da je problem konkretno na vasoj centrali, ili nisu nariktali kako treba, ili su to sve zbrzili i napravili samo da radi pa kako god :S
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    G.Dmt i ADSL2+, ADSL2 mi rade, a T1.413 i G.Lite ne rade :( :( :( tj. vrti se ACTIVATING, HANDSHAKING.....
     
  9. zdici

    zdici Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    ADSL 2+ sam ja probao vec i visok je ping, ako mozes kolins nastimaj na G.Dmt jedino on u Zavidovicima najbolje radi i kod vecine G.Dmt najbolje radi..tako da ti to preporcujem da nastimas ;)

    NAPOMINJEM: da ni kod mene ne postoji mogucnost da se konektuje na G.Lite !
    koristim Paradigm..tako da koristim G.Dmt :D
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    nastimo sam ja, ali i dalje imam ping oko 100 u igrama, dok igor.g npr (koji je iz tz) ima oko 70ms... u pon sam zvao podrsku, receno mi je da ce doci ispitati paricu i zamjeniti je (sto mi je potvrdio kolega iz zavidovica u utorak), ali jos uvijek nikog nema. sta ovdje ne valja?

    [​IMG]

    ako ja dobro kontam, Attenuation nije dobar. takodjer i ova snaga mi je sumljiva...
     
  11. zdici

    zdici Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Upstream ti je odlican..bolji nego kod mene koji iznosi 29.0 dB

    Attenuation (dB) se dosta razlikuje kod tebe i kod mene..kod mene je

    4.0 13.5
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    kod mene na poslu u sudu je Attenuation 0 za downstream i 6.0 za upstream, a power je 0 za oboje.... ali je zato Attainable Rate 27280/908... SNR je 31.2/23.2 i kad su ispitivali paricu, rekli su da je idealna. dodushe, duga je stotinjak metara samo...
     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    svi se zale na ADSL 2+ modulaciju kod mene nikad nije bilo problema
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    pa kod mene prvo na ADSL2 modulaciji pise da imam 1024/108kbps... i kad mjerim speed, brzina je 0,85-0,87Mbps/0,08Mbps. kad prebacim na G.Dmt, pise mi da imam 1024/128 i kad mjerim speed u tom slucaju, onda je down isti, a up se sa 0,08Mbps popne na 0,10Mbps. i ping je veci na ADSL2 za jednom 5ms u prosjeku...
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    To su onda neka lokalna cudna desavanja
    Uvijek priblizno tu bez obzira koja je modulacija
    evo sa ADSL 2+
    [​IMG]
    G.Dmt
    [​IMG]
    ADSL 2
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  16. zdici

    zdici Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    ma pitaj boga kako je to kod nas u Zdicima nastimano sve..cim ovako lose radi :) sigurno da moze bolje..mozda im je losa oprema..kocega znati..nikad nisam sjedio s nekim iz Poste na kafici pa tako da nisam toliko upucen..mozda ti kolins bolje znas..kakva je situacija.ja sam prije 4 mjeseca sa paradigm routerom imao ping do google.com oko 49 ms sad evo stalno 58-60 ms max..ipak nesto nije OK..ko prije
     
  17. JaLa

    JaLa Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    raja nisam upucen sta je ono za ADSL MAX (flatrate), pa kaze, na fer osnovi ?
    Moze li malo pojasnjenje.
     
  18. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Pa da ne skines sad 1 tb mjesecno ;) valjda
     
  19. JaLa

    JaLa Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    sa njihovom brzinom od od prilike 100 kb/s i nije moguce :D
     
  20. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Mislim da se spominjalo vec nekoliko puta ta fer osnova, u sustini to je odredjeni procenat teoretski moguceg prometa u toku mjeseca. Cini mi se da je u ovom slucaju sto ti pitas 60% ta neka fer osnova sto bi u prevodu otprilike znacilo da imas pravo da skines oko 120 Gb mjesecno sa njihovim flatom :)