BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    evo danas su mi dolazili ovi monteri iz zavidovica, i kao ispitivali paricu. izmjerili kao da mogu izvuci 15Mbps i rekli da je to extra parica, i dali vatru tabanima ccccc (mrsko im raditi po snijegu). isto mi se desilo i na poslu. doso lik, izmjerio 27Mbps, i jos mi grafikon pokazuje, kaze nikad bolje parice nije vidio, tj. hvali paricu i daje vatru tabanima. a meni veza puca, modem zaglavljuje. zovem ponovo (gospodja iz podrske kaze, firme imaju prioritet, rijesit cemo to), dolazi sutradan lik iz zenice, nosi neka 2 instrumenta ko cigle :D mjeri da li ima gdje probijanja na parici (tj. da nije negdje otisla izolacija, pa doslo spoja sa zemljom), i dolazi do zakljucka da je otpor na parici 250GOhm-a (giga oma), a donja granica je 300GOhm-a, i nalaze mi paricu koja ima beskonacan otpor tj. 999GOhm-a, i od tada ni jedog problema. to je samo jedan primjer (sa mojim slucajem 2 primjera) da protok koji moze izgurati parica nije nikakav pokazatelj o kvalitetu parice. opet zovem podrsku, i javlja se neki prijatan lik, kaze nesh se modem nije dobro sinhronizovo. iskljuci signal, i cacka nesh tamo (a odmah sam ga zamolio da mi aktivira G.Lite, i kaze mi da nema te ovlasti), ja pingam DNS, i kaze mi da taj ping i nije tako losh (oko 30ms do sarajeva cccc), i obeca mi da ce dati nalog ovima koji imaju pristup DSLAM-u, da vide da mi se omoguci G.Lite. kao treba sacekati par dana. vidjet cemo sta ce biti....
     
  3. zdici

    zdici Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    ako je njima 30 ms do Sarajeva OK..nema se s njima sta onda pricat..
    kod mene prijatelj iz Splita do Zagreba ima ping od 10 ms u pitanju je ADSL T-Com..ovi nasi nemaju blage veze..niti ce imati..bolje im je da dovedu strance da im plate da to naprave vec jednom kako treba..
    ja evo danas pingam sarajevo 22 ms sto je u svemu puno !! jos domaci server BH Telecom
     
  4. wudu

    wudu Aktivista

  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Znaci ipak nesto stize :)

    Vjerovatno jos poneki gigabajt limita na postojece pakete :lol:
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Da i ja malo pohvalim nas telecom. Na poslu mi je vec tri sedmice razvedena mreza, dosli ljudi iz Geneleca sve fino pospajali, oprema i ljudi prva liga. Problem se javljao u konekciji sa internetom, naime svakih 5-10 minuta pucala je konekcija, a obzirom da svi koristimo program za ciji je rad potrebna stalna konekcija, krenule su lambade. Prvo je dosao lik iz telecoma, kao trebalo bi zamijeniti modem, sto nije ucinio, nesto je dirao parice, kao stavio bolju i pedala. Naravno problem je ostao isti. Kada sam ponovo zvao telecom, neka teta jucer obeca da ce doci neko ponovo i fakat dodje covjek danas. Eh sad problem je sto se covjek razumije oko ovih stvari kao moj stari koji je VK metalostrugar. :) Zamijeni on modem, kao "ovaj plavi je slab (kung fu ZTE), stavio samo ovaj crni bolji (paradigm)". Eh sad, treba konfigurisati modem za direktnu konekciju na internet, gdje je ovaj zakovao totalno. Kao da ja zovem 1422 i da oni mene navode za dalje upute. Pa majku mu, covjek iz telecoma pored mene a ja treba da radim njegov posao, al hajd reko treba biti fin. Nakon pet pokusaja gdje su svaki put svi operateri bili zauzeti, poslao i njega i telecom u materinu, te je i ovaj lola uhvatio pedalu. Onda dolazi novi lola i zavrsava sav posao koji se mogao odmah odraditi, prije tri sedmice...
     
  7. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    A mozda cak i koji dodatni "mbit" bandwidth-a!? :mrgreen:

    @Reventon: Gdje je, po toj prici, Telecom zahvalio "pohvalu" ?
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Kod kuce imam wireless wlan 5ghz, stabilan za gaming, prema hrvatskim serverima ping je 20-30 (cod2). Baš ću probat pingat prema našim serverima.
     
  9. Predator2003

    Predator2003 Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Budite realni ljudi, BH Telecom je to. Sto bi druge bilo stid reklamirati (kao na primjer one biserne reklame za zadnje promjene na 2, 8 i 20 GB), to su kod njih velike pogodnosti.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Pa i nije za pohvalu, u pitanju je sarkazam.
     
  11. DSA

    DSA Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    imam prilično pouzdan info da će ovi G paketi preći na flat..ako budem u pravu, očekujem poneko piće od kolega forumaša..muštuluk je moj..vidjećemo
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Prelistaj par stranica ove teme, unazad.
     
  13. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Ih pa mi smo jos prije nove godine slutili i imali "pouzdane" informacije, samo nas malo "realizacija" handri :)
     
  14. zdici

    zdici Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    a šta čemo ljudi sa download/upload ping sve po starom :)
     
  15. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    MA da mi je da se rijesim ovoga
    , a poslije cemo ganjati kvalitet :)
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

  17. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Ima ima, samo se vrti na tom prvom linku.
     
  19. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Pa refreshovo sam stranicu 20 puta dok mi je izbacilo. Hajmo sad spekulacije. Otvaram kladionicu :) Mogao bih i kakav pool napraviti sta dobijamo :)
     
  20. Triforce

    Triforce Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Koji ste vi paćenici. Ne možete da vjerujete da će biti flat . I ja sam nekad bio takav.