BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. xh0m3r0x

    xh0m3r0x Novi član

    ljudi ako moze od adsl-a login page za mijenjanje sifre i ostalih stvari neko mi izgleda krade net ewo od juce mi net ispod 1 mb :S
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Prvo završi osnovnu školu pa pocni koristiti internet, ne moze ti niko krasti net osim ako nemas wireless. Inace ako neko koristi tvoju sifru, neces se moci logovati na internet.
    Ovdje kucas user i pass, te onda u menijima mijenjas password.
    http://www.bhtelecom.ba/portal.html
     
  3. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ne znam gdje da napisem,zna li neko i jel mu se desavalo,evo vec 2 dana zaredom,jucer i jutros mi nestaje struje po 5min u ova doba ?? Suhveli mi nesto,mozda ko priprema napad na kucu :mrgreen:

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Joj pazi mu sig-a, tek sad vidim :D A ne zna promijenit sifru :mrgreen:
     
  5. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Ima li neko od vas možda kakvih prijedloga za ovo pucanje konekcije (gospodu iz BIHnet-a čekam skoro mjesec dana). Non-stop prekidi, i konekcija uvijek puca u tačno vrijeme (recimo 12, 18, 00 sati), neće se desit da pukne u 12:17 recimo. :wtf:

    Modem ne gubi sinhronizaciju, dakle ADSL lampica se ne gasi, problem je samo diskonektovanje. Probao sam čačkat modulacije u nadi da će se popravit (šaltao na Annex M, pa vratio na Annex A) i ništa, on kako radi po svom, tako radi.
     
  6. zdici

    zdici Aktivista

    cackaj malo modulaciju :

    G.Dmt i ADSL 2+ nista drugo pa prati..ostavi koji dan na modulaciji G.Dmt pa vidi kako ce radit.
    ono dodatno sto se ima jos ukljucit je Annex L ali to je kad upload bude 3.5 Mbps mada mislim da se max moze izvuci 1 Mbps nista vise.
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Treba mi pomoc hitno. Maloprije mi bi ciko iz telecoma, prikljucio mi MojuTv. Sad je stavio novi modem, TP link, do tada bio stari Paradigm.
    Obzirom da mi je na stari modem bio spojen na Dlink ruter DIR 600 preko koga je isao net i wireless, koju sada IP adresu da kucam u ruteru da opet dobijem internet? Trebam li podesiti nesto u ovom TPlink modemu, njegova IP adresa je standardna 192.168.1.1? Prosli put sam se iz*ebo pola dana dok sam podesio.
     
  8. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Kako ti je ciko iz telekoma nastimao konekciju, jel stalna konekcija ili se konektujes svaki put kad hoces na net (PPPoE konekcija).

    Ako je stalna konekcija trebalo bi samo da ukopcas svoj router i da u njemu nastimas "Dinamic IP", a ako je druga situacija onda u svom routeru nastimas PPPoE mod i uneses username i password.

    Eventualno ako taj TP Link ima isti IP kao tvoj DLink a ne bi trebalo jer je DLink obicno 192.168.0.1 onda bi trebao promijeniti IP od svog routera da ne bi dolazilo do konflikta. Eventualno ne bi bilo lose da resetujes svoj router na tvornicke postavke jer sam jednom imao situaciju da mi nije prolazila konekcija sa tim TPlinkom dok nisam resetovao Dlink router.

    Sto se tice TPlink-a, ako neznas sta radis bolje da ne cackas :)
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    I tvoj ruter je 99% ista adresa ko i tplink modem i tu dolazi do problema. Samo u svom ruteru promjeni defaultnu LAN ip adresu na recimo 192.169.1.1 i proradice. Tako barem ja radim evo vec godinama.Prije sam stavljao 193.168.1.1 pa mi je neko rekao da je to nesto problem pa sa presao na 192.169.1.1 i sve mi radi ko sat.

    EDIT

    Sporo tikam :lol:
     
  10. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    A i brzo citas :)

    Rece covjek da mu je 192.168.1.1. default adresa TPlink-a, ako stavi na svoj router tu adresu opet ce imati problem. Moze ici na 192.168.2.1 :smt006
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    Hehehehe
    E ti ga sad tek zapetlja. De sad ti procitaj pazljivije pa vidi gdje sam ja spomenuo 192.168.1.1 ja sam rekao da svoj Dlink stavi na 192.169.1.1
     
  12. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Iluzionisto :mrgreen:
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Stalna je konekcija, pokusavao sam i sa 192.168.0.1 i 192.169.1.1, i sa Dinamic IP u ruteru. U postavkama TP link modema nasao sam Encapsulation: imaju dvije opcije za bridged i dvije za routed, trebam li tu sta cackati?
     
  14. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ako je stalna konekcija i radi ti na racunaru kad ustekas mrezni kabal sa TPlink-a, onda resetuj svoj router na tvornicke postavke i podesi na Dinamic IP i to bi trebalo biti to pod uslovom da imas razlicite IP za TPlink i za svoj router. Ako su slucajno iste promijeni IP od svog routera a ne cackaj TPlink jer ako imas konekciju na racunaru onda nije do njega nego do tvog routera.
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Evo napravio sam, morao sam sa 192.169.1.1 na ruteru, ali sam u modemu morao staviti ISP: Dinamic IP. Hvala svima.
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    E sad novo pitanje :)
    Obzirom da mojatv ide preko neta (netflat4), povuce oko tri od cetiri megabita konekcije adsl-a. Treba li zaista toliko bandwidtha za moju tv ili je mogu nekako ograniciti da uzima samo jedan megabit? Sporo mi sada surfanje, a kamo li kad ukljucim torente XD
     
  17. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Cekaj, de malo pojasni. Znaci imas posebno netFlat4 i uzeo si onaj osnovni paket MojaTV (televizija i telefon) jel tako?
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jup, i modem od mojeTV srce konekciju ko lud.
     
  19. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Konekcija za internet bi trebalo da je nezavisna od MojaTV. Ugasi STB pa probaj konekciju ali mislim da razlog trebas traziti na drugom mjestu.
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nije to tebi nešto uredu, jer televizija ne bi trebala uzimati od neta. Televizija ima svoj bandwith zasebno.