BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    jbg znam sta govorim, evo sa ukljucenim STB-om

    [​IMG]

    Evo bez
    [​IMG]
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ne kažem ja da tebi nije tako, nego da tako ne treba biti. Zovi support odmah.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Zvao sam, kazu da ce doci :)
     
  4. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Hehe,nadam se sa ce ti brzo doci..a kako su inace hitri..
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Raja, je li itko potpisao ugovor u okviru ove akcije "Do 200% više" a da ima neki od m paketa. Kako ide obracun tih popusta?
     
  6. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Evo cekam prvi racun... :)

    Sent from my GT-I9100G
     
  7. nivla

    nivla Komšija

    Potpisao ja u prvom krugu i ide ovako
    imas paket m15
    uracunato 15km saobracaja
    mozes potrositi jos 15 u mrezi bh telecoma i to ti spada u popust
    poruke prema najbroju 1,5kf+pdv
    pozivi isto tako upola jeftiniji u odnosu na zvanicnu cijenu najbroja

    evo meni za prosli mjesec stanje racuna bilo 39,81, odbio 15 km koliko mi je 200% i dosao mi racun 29,05 km
     
  8. pac

    pac Komšija

    I ja sam potpisao ugovor za 200% vise kad je prvi put ponudena , medutim meni je malo drugacij obracun nego kod nivle barem tako pise na racunu...

    Na paketu sam od 15KM, recimo ukupna potrosnja za cijeli mjesec iznosi 30KM, oduzme se 20% (-6KM) = 24KM mislim da se poslje popusta doda PDV nisam bas siguran. Uglavnom dobra je ovo stvar, kad se izracuna dodu mi razgovori kao da sam na paketu od 30KM tako da se uvijek vrtim izmedu 25-30KM sto je za mene sasvim dovoljno. Dodatni plus jeste sto se dobije i 50MB interneta a ako imas nekoga kao naj broj onda se itekako isplati.
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pozdrav narode
    evo kod druga mi se pojavio problem,ima adsl net i kupio jos jedan tplink router za wifi i radilo je sve udure do nedavno i on ovaj tplink resetuje i shebe postavke

    i sada ne moze nasimati
    ja mu probao konfigurisati router ,jer je kod mene isti a isto ga koristim preko adsl-a i sve isto podesim,medjutim kada ga spoji kod kuce,izbacuje mu neki DNS server error,nesto problem sa tim
    e vidio sam par stranica prije da je bilo nekih tih zezancija sa DNSom i da su neki ukucavali rucno
    da li ga to moze sta zezati

    i jos nesto,u ovom postu iznad,pise ako je automatska konekcija adsla,da treba nastimati dinamic IP ,a kod mene je automatska konekcija a nastimano mi je pppoe a ne dinamic IP,da se ovaj gore nije malo zbunio ?

    btw.sistem mu je windows 7
     
  10. zdici

    zdici Aktivista

    Problem je sigurno u Interface Setup>LAN>DNS Relay nastimaj na Use Auto Discovered DNS Server Only
    I jos nesto pogledaj svakako je li ovo pravilno podeseno u Advanced Setup>VLAN>VLAN Function: Deactivated
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kume gdje ti je ovo,u routeru ili na racunaru u nekim opcijama
    ne mogu ovo naci u routeru ,mozes li detaljnu putanju napisati
     
  12. zdici

    zdici Aktivista

    ako je TP Link modem/router trebalo bi biti potrazi malo :) na router sam naravno mislio kakav racunar nema ovo na PC-u :D
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    jest tp link ali nema,ne mogu naci a samo to pravi problem,DNS
    kada se ide na diagnose i nadje problem,evo sta izbaci,ovo mi je poslao drug
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  14. zdici

    zdici Aktivista

    pa nek udje u postavke modema/routera nek kuca u Internet Exploreru ili Mozila Firefoxu http://192.168.1.1/
    user: admin
    password: admin

    ako nije drugacije password podesen..na modemu se to sve podesi i onda mora radit sve kako treba.Ako ne zna neka dovede nekog strucnjaka da mu postavi Internet konekciju.
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa udje logicno ali nesto zeza sa dns-om,prije mu je radilo
    znam da je uvijek petljanija oko ovih routera,sto cuda ima i vazda nesto steka

    fazon je sto je sve isto kao kod mene,isto podeseno ali nece kod njega da radi
     
  16. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Koji je tacno ruter?
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    tp link tl-wr543g 54 M xtended range
     
  18. ibran

    ibran Aktivista

    Pozdrav drugari.
    Imam paket ADSL netFlat 4Mb brzinu,ali prilikom streminga i gledanja TV preko interneta dosta mi koći sliku trza i preskaće.
    Pogotovo kada gledam Web mojaTV,dali je slično i kod vas ili bi ja nešto trebao kod sebe da podesim OS je win7. 64 bit.
     
  19. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Kad odes na PPPoE konekciju, i nakon sto ukucas username/pass trebao bi na dnu imati advanced, klikni tu i postavi dns 195.222.32.30 i 195.222.60.60
     
  20. ibran

    ibran Aktivista

    E kolega nemogu da uđem u postavke ZTE ZX V10 W300 modema onaj user:admin i password:vr10vr10tajn1pa55 neće da prihvati,da nisu promijenili pristup modemu,ako jesu znaš li kji je sada user ipassword.
    Hvala!