BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Prčkaju li danas i sutra išta, ili tek od pon?
     
  2. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    i meni je jucer sporo skroz picio ccc ne mogu nista uradit bez problema :lol:
     
  3. Piroman

    Piroman Komšija

    Sumnjam! Prije bi rekao da su svi isparili na Bjelašnicu/Igman i to još jučer! Porodični izlet! :mrgreen:
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Znam da je na Bjelasnici tradicionalni teferič telekomovaca, ali eto reko da upitam. :D

    Uh, 'bem ti captchu i mene izbacilo sa tt.
     
  5. zdici

    zdici Aktivista

    Jedna lijepa vijest sad su nam reconnect prebacili sa 12h na svaka 24h ! Svaka cast BH Telecom vrijeme davno i bilo da reconnect ide svaka 24h..neko se sjetio :)
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    I šta je tu fazon? Zar je malo 12h u komadu. :)
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    De mi vise jednom otkrij tajnu u cemu je fazon tog reconnect a, evo kukas jedno tri godine sigurno a ja nikako da ufatim u cemu je fazon. Ja licno ne vidim nikakav problem na 12h a ni prednost na 24h al eto sigurno ima nesto.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Vjerovatno mu pucaju download linkovi sa nekih hosting servera gdje ne mozes nastaviti kao sa torentima.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    a je li fazon kod tog reconnecta da ce konekcija trajati tih 12 ili 24 sata od kad ti uradis restart modema ili je to uvijek u isto vrijeme kako telecom podesi?
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Da se mene pita ja bi reconnect onda stavio na 2h. :smt003
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa najbolje da ga nema nikako, al ni meni nije smetalo 12h.
     
  12. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Kod mene je vec 2 godine 24h... Inace samo stavis da te rekonektuje kad spavas i neces imat problema sa tim.
     
  13. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Aham. Najbolje ga jednom ugasiti i upaliti tamo ujutro, 4-5 sati, i od tada nek racuna konekciju, i ljepota :)

    Samo je belaj kad ovako pukne popodne, pa se onda tad i rekonektuje, zna doci u nezgodnom trenutku.
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    meni se brzina evo vec dva dana skoro duplo smanjila,sada je plafon 5.5 Mbps
    [​IMG]
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Preko PC-a na speedtestu mi upload 0,5mb/s, a preko mobilnog/wireles 1mb/s, u cemu je fazon? Download je isti, 10mb/s :)
     
  16. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Reventon mozda imas bit defender instaliran,on zna dosta problema praviti oko toga!
     
  17. sumeir

    sumeir Komšija

    Ovo je očito nešto do njih jer se i meni brzina smanji ali nakon što restartujem modem sve bude normalno.Jeli ovo nešto do njih što će biti riješeno u narednom periodu, ili se treba podrška zvati i upoznati ih sa situacijom.
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Rade li ovi iz telecoma sta, ima li u koga kakvog povecanja/smanjenja? :) :) ili mahmuraju od vikenda jos uvijek :) :)
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Avast je kod mene i na PC-u i na mobitelu, al eto pokusat cu sa iskljucenim av.
     
  20. Eldorado

    Eldorado Komšija

    koja treba da bude na MojaTV maksimalna brzina downloada i uploada na ovih 5Mbps/512 kbps?