BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Firefox i win 8.1 nikakvih problema. Kakav je tebi procesor.
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evi skidam direct x,na chrome je malo bolje ali opet se osjeti stekanje HD slike
    flash imam ,imam i shochwawe a on mi se rusi na mozili,kada pustim neke klipove
    @tale
    e5200 na 2.5 GHz ali nije to problem,na win 7 je radilo odlicno
    sada mi u browserima niti jedan video ne radi kako treba,cak ni u maxthon browseru,koji je na win 7 bio ubjedljivo najbrzi
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ako modem podržava razdvajanje vlan-ova tj triple play usluge, napravis 2 vlana 1 i 2
    na jedan stavis vpi/vci 8/60 na drugi 8/40.
    na prvi napravis pppoe konekciju bez llc-a na drugom ostavis dhcp.
    mapiras na portove koje zelis

    na one portove na koje si stavio 8/60 testiraj internet, na ove ostale treba da dobijes ip adrese tipa 10.xxx.xxx.xx, ako dobijes trebalo bi da radi i iptv.
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Do modema je sorry, ne podržava multiple VPI/VCI za IPTV
     
  5. zdici

    zdici Aktivista

    kakav modem/router se daje korisnicima koji zele VDSL Internet ?? ja jos tog routera nisam vidio :D
     
  6. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Kod mene je Innbox V50U
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Innbox V50U za vdsl, Zhone ili Genexis za optiku
     
  8. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Znaci tek sutra ujutro kad ustanemo do 12 pisat ce novosti za mjesec Mart i kad se to otvori prazan sadržaj :D

    Doduše RTV Živinice su spremne, eventualno koji novi film ubace da se kupi i to je to

    Edit:
    Nista od mjeseca marta, objavili su nove gluposti :)
     
  9. Pionir

    Pionir Overclocker

    Dino :D

    Skidao sam driver od graficke, vise od 200 MB za cca 8 minuta procjena i do 585 kb/s za 10-ku paket :roll:

    Prvi download sam odmah obrisao i po baksuzluku-srusio se, pa sam sjedio jos 8 minuta i zurio u plavu liniju :smt005

    Ono sto je prednost ovog paketa je raskid ugovora koji se ne placa :D
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa sto ne predjes na 5 Mb paket?
     
  11. Pionir

    Pionir Overclocker

    Bio je 5 pa novu "paricu" cekao...

    Imam sada 4 racunara + mobiteli i uvijek nesto vise vuce...ne pomaze ni cFOS + Switch...

    Roditelji su sada u Njemackoj, skype vuce fino i kada pokrenem jos nesto...

    mislim da je Alibegovic nesto mudrijao, pa ne znam sta je on rijesio.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Posudi od nekog modem u cije postavke mozes uci da vidis stanje linije. Probaj promijeniti kabl od uticnice do modema, meni to kao da ide samo kroz jednu zicu.
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo samo da potvrdim da mi je uvazena zalba i smanjen racun za navedeni mjesec
    platio sam 12 KM za decembar a inace je 25+pdv (ako se ne varam)
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  15. kugla

    kugla Aktivista

    Da li jos neko ima problema sa konekcijom da mu prekida ADSL u toku dana po 5+ puta.Ugasi se adsl lampica i za 20 sec se opet upali i tako dosta puta u toku dana. I stalno ovako svaki dan prekida ima vec 2 sedmice.Prije nikad nije bilo ovoliko prekida a koristim adsl vec 5 godina. I vecinom se konekcija odrzavala po 12 sati do automatskog reseta konekcije.A sad jedva 2 sata i prekid. Modem je onaj crnjo Paradigm PTI-8411. Vec razmisljam da se zalim na ovo,mada sam uvijek skeptican kad je podrska korisnicima iz telecoma u pitanju uvijek ce dati glup odgovor...
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Imo iste probleme prijavio trebalo im 2 sedmice da neko dodje i popravi. De procitaj SNR margin
     
  17. kugla

    kugla Aktivista

    Downstream Upstream
    SNR Margin (dB) 24.9 20.7
    Attenuation (dB) 11.0 11.0
    Output Power (dBm) 7.0 0.5
    Attainable Rate (Kbps) 24192 876
    Rate (Kbps) 5119 380
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sta pise pod CRC, ima li gresaka? Po ovome ti je odlicno stanje, moglo bi biti da nesto oni rade, u svakom slucaju nazovi i pitaj.
     
  19. Eldorado

    Eldorado Komšija

    jel ko izvukao vivax tablet ?
    cuo sam neke price da je to navlakuša da raja masovno ceka, potpisali su papir kad stignu ali bog te pitao kad ce stici :D
     
  20. kio

    kio Komšija

    Cekam ja, naravno da je navlakusa. Prvo su trebali doci krajem Decembra, pa Januara, da bi rekli krajem Februara. Uveliko je Mart nastupio :smt003