BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ako je noviji dslam onda vjerovatno ima samo "default" profile.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sta to znaci?
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Da nema te optimizirane dslam profile koji daju 10mb na speedtestu
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da ne moze odvojeno podesiti data rate do centrale i brzinu prema internetu?
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    To mi je presmjesno ba, da na jednom tako skupom i sofisticiranom uredjaju ti ne mozes kreirati novi profil. Ali neise, neka mu podesi sljedeci veci profil i problem ce biti rijesen.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa kako Stihoklepac govori ne moze tako ko do sad, vec kao da ruter ima vec podesene profile i ne mozes podesiti jednu brzinu od mene do centrale a drugu ka internetu. Znaci ako mi podesi slijedeci veci profil, a ako je to 15Mb, onda cu i imati brzinu na net 15Mb ili sa gubitcima recimo 13Mb. Jesam li dobro ovo razumio Stihoklepac?
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    DLSAM nema nikakve veze sa RADIUS-om i podešavaju se posebno.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    E ja se ne razumijem u to ali ono sto sam skonto po njihovoj prici a evo i stihoklepac isto kaze onda tako dodje!? Ili daj da neko ovo pojasni ko se konta u ovo, da me ne zavlace bezveze.
     
  9. black

    black Komšija

    Je li sada samo optiku rade , kod mene su prije cak 4 godine poceli obnavljati infastrukturu i tad su provukli bakar do sahtova ali tad je sve i stalo.Evo sad opet rade , ima li sta od tih novih brzina :p
     
  10. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Sumnjam da ce se promjeniti nesto na ADSL i mojatv paketima...

    Najava je bila neograniceno fiksna i mobilna telefonija :)

    Daj boze da grijesim ali previse najave a na kraju nista znacajno :D
     
  11. Mujka

    Mujka Komšija

    ko hoce brze nek ide na vdsl na adsl brze nece dobit to je sigurno
     
  12. zdici

    zdici Aktivista

    VDSL jos uvijek skup za nas u BiH :) volio bi vidjeti VDSL za MojaTV korisnike..jer sve vise i vise ovi iz BH Telecom-a ubacuju VDSL modeme Moja TV korisnicima.
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ja mislim da je ovo nekakva akcija za lumia 925
     
  14. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ako su toliko frke digli oko 1 mobitela jos odbrojavanje onda nek se gase :D

    Zadnji put kada su odbrojavali je bilo cini mi se dok sam koristio ADSL 5gb mjesecno pa su presli na neogranicen internet :D

    Klix je objavio neki clanak vezan za mobilne pakete, mozda mobilni internet i slicno..
     
  15. zdici

    zdici Aktivista

    Ja mislim da ce biti za Ultra korisnike napokon nesto 1000 minuta prema svim fixnim i mobilnim mrezama u BiH, 1000 SMS poruka prema svima u BiH, 1 GB mobilnog Interneta sve to da vazi 30 dana za nekih 10 KM mjesecno :D
     
  16. anel007

    anel007 Komšija

    ^ ako ces placati mjesecno to odmah nije ultra losa ti ta logika skroz :smt003
     
  17. black

    black Komšija

    ne vjerujem to za ultru , u top timu od 85 KM 2GB dobijes ako potpises na dvije godine.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Zvao sam opet i opet me isti monter zvao i isto kaze ne moze na tim novim ruterima koje su dobili, neki eriksonovi. Tip mi se cini skroz ok i da me ne bi zavlacio.
     
  19. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Što se tiče brzina, na IPTV-u sigurno ne može više osim ako nije VDSL ili GPON.

    DMR, mislim da ti je rekao tačnu informaciju, al raspitam se pa ti javim :smt002
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ok, hajde javi.