BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Mujka

    Mujka Komšija

    Jes imenj je povecano i sve je radilo extra znaci tv upaljen + 15mbit internet al to je trajalo 7 dana i knda se sve raspalo

    Sent from my LG-D802 using Tapatalk
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma to si ti nesh batalio ba :) :)

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  3. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ja kada sam prijavio za istu brzinu, tražili su da ostavim broj i kao nazvat će kolege iz SA. Nazvali kući kada me nije bilo, javio se otac i kaže sve ok, onda nazove brat isti dan i njemu kažu da za povećanje brzine treba aneks ugovora napraviti ili šta već.

    Ne zna se više ni ko pije ni ko plaća :)
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Iso sam u BHtelecom i pitao da li mogu preci na mojatv iako sam u programu snizenja i kazu mogu bez problema i ne moram vracati postotak snizenja za dosadasnji period.
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Idi sto prije dok se nisu predomislili hehe

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ne znam gdje da stavim post haha :) aktivirao sam MojaTV moj izbor paket. U njemu je MojaTV Net, MojMini postpaid paket, i danas sam ukljucio 3xUltra od prijatelja. Ultre imaju mogucnost da provjeravaju stanje bonusa preko USSD kodova: *105*5*1# (za vracenih 5KM), *105*5*2# (za 1000 minuta u okviru grupe) i *105*5*3# (za 500MB). Na koji nacin ja kao postpaid korisnik provjaravam stanje ovih bonusa? I uopsteno, kako provjeravam potrosnju onih 100MB iz MojM Mini paketa? Imam onu Android app Stanje racuna (https://www.bhtelecom.ba/6814.html) ali na njoj tih informacija nema. Tnx :)
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Mozda sto sam spomenuo prelazak na telemach pa se prepala :) a ne znam za prelazak na mojatv jer vidim zale se a kod mene linija vec na limitu


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja sam isto ovo pitanje postavljao insajderima iz telekoma i nisam dobio odgovor
    uglavnom,pocetkom mjeseca,kada prvi puta aktiviras mobilni internet ,doci ce ti poruka da imas 500 MB bonusa
    i uz moj mini imas onih 100 MB
    fino sebi na telefonu nastimas ogranicenje na 600 MB i tu provjeravas koliko si potrosio i koliko ti je ostalo
    najbolje je ,mozda se malo razlikuju cifre koje pamti telefon i provajder ali okvirno tu je to
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

  10. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Stihoklepac, daj mi ba poguraj Paket 1, nema smisla više. :D
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Error loading page unknown error mi javlja na oba stb.a, sta bi moglo biti?

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  13. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Info za ove što su na premium paketu : Može se preći na moj izbor, ne moraju se vratiti popusti koji su eventualno ostvareni.
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Evo i moj kolega odradio isto. Ipak su dopustili to. Ali izgleda da se mora preci na paket koji je iste cijene da se ne bi morao mijenjati ugovor (tako mi barem on rece). Tj. on je opet na nekom paketu od oko 100KM, tj. u moj izbor ubacio pretplatu, ultre i jedan od dodatnih paketa za full.
     
  15. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ne, dovoljno je samo uzeti Moja TV Full koji je 49 KM s PDVom i barem mini 15 mobitel a onda kalemiti na to šta god hoćeš ili nećeš ...

    Edit : Ja sam plaćao taj premi 100 KM s PDVom, sada sam uzeo :

    2x ultra - 10 KM
    Moja TV Full (2x brži net) - 50 KM
    Mini 15 - 15 KM

    Sve ukupno : 75 KM

    Još bih dodao onaj jedan dodatni paket za 30 mb/s od 10 KM, međutim nema mi priključak tehničkih mogućnosti za to ... Doduše, premi ej uključivao midi 30 mobitel, mada mi nikada nije toliki trebao, samo što je brzina očajna bila od 5 mb/s što se tiče interneta u premium paketu.
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Je li i uz ultru dobijes 500MB interneta ili samo uz pretplatu? Nisam upratio sta je zakljucak bio :)
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Dobije se i za Ultru. BTW Student paketi ne mogu ući u MojaTV Moj izbor. Nevjerovatno koliko su osakatili te student pakete.
     
  18. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Zašto su osakaćeni student paketi ? Može se raskinuti student paket, prebaciti na ultru i uključiti u ovaj paket.
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Zato što ga ne možeš dodati u ovo, što ne možeš učestvovati ni u jednoj akciji (šareni dani, sto minuta itd) što ne možeš slat kredit itd da ne nabrajam. Ako je tebi rješenje da se ukine taj paket i pređe na ultra savjetujem ti da tražiš zaposlenje u Telekomu jer je to taman u skladu sa njihovim razmišljanjem.
     
  20. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Halo, ne možeš dodati niti jedan drugi mobitel koji je postpaid broj u ovaj paketu osim već tog postpaida koji uključiš u preplatu u moj izbor. Za to i jesu navedene ultre. Student paket ima neke druge benefite ... Isto kao što ne mogu sad uzeti neki mobitel sa popustom, otplatiti sve rate i ponovo uzimati mobitel drugi sa popustom i sve tako u nedogled ići. I da, prelaz sa studenta na ultru je rješenje ako tražiš te pogodnosti ultre u okviru paketa moj izbor. Ne možeš opaliti jedan paket, uperiti prstom i govoriti "nema pogodnosti ostalih paketa". Svaki paket ima nešto što nema drugi, negdje je osakaćen a negdje povoljniji ...