BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nemam problema vec zadugo,kako su mi izmijenili kablove po kuci ,slika ne mrzne a net nije pukao ne pamtim,mjesecima
     
  2. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    vec drugu noc zaredom mi poslije 8h spadne net na 2mbps... ima li ko slican problem?

    traje jedno sat i vrati se na normalu
     
  3. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Zna li neko kako da provjerim potrošnju ovih mobilnih ultra brojeva koje sam ubacio u moj izbor ? Znam da imam 5 KM mjesečno saobraćaja i 500mb interneta, kako npr da provjerim koliko je potrošeno saobraćaja na monilnim brojevima ?
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Evo UCD kodovi za provjeru. Vrijede samo za Ultra, dok navedene stavke ne mozes preko tih kodova provjeravati na postpaid-u ako ga imas

    SMS poruke: *105*5*1#
    minute: *105*5*2#
    mobilni Internet:*105*5*3#
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Prokleti BH telecom. Do jucer ili cak danas sam imao maximum linije 19Mb, pustenih 17Mb i u konacnici 15Mb. Veceras pred mrak primjetim manju brzinu kad max linije 14, pusteno 12 u konacnici 10Mb. Wtf oni pustaju kako kome hoce??? Sigurno mi neko capio liniju, kanal ili sta vec?=??
     
  6. igor.g

    igor.g Komšija

    Koliko kanistera treba da ti prespem. :lol: Jebiga valja skinuti 100 giga COD-a :smt003
     
  7. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Skoro su mene sa VDSL porta "slučajno" prebacili na ADSL, pa je brzina neta pala sa 50 na 8-9 Mbps. Sve to je na kraju kod šefova završilo da bi se vratilo kako je i bilo jer su taj problem "greškom" napravili (lafo se neko zeznuo na DSLAM-u). Isto Tuzla.
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja zadnjih mjeseci nemam niti jedan problem ni sa moja tv ni sa netom
    ne znam kada je pukla konekcija zadnji puta...u trenutku dok sam ga koristio nije sigurno skoro pola godine,tacnije od kako su mi povecali brzinu ono na 10+ Mbps a to sam mijenjao u maju
    ali da ne ureknem,zna ono poceti i srati iz cista mira :D
    btw.ja sam imao probleme prije sa moja tv,sjeckala slika i ton a to su mi rijesili zamjneom kablova,jer kabel je bio ispod tepiha i preko njega se svakodnevno gazilo i hodali i bilo je i vidljivih ostecenja
    kome sjecka moja tv,neka prvo kablove provjeri
    a pucanje konekcije,to je nesto do njih uvijek
     
  9. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    N kod mene nema problema kako su povećali brzinu na 10+ Mbps a prije toga svaki dan-dva sam mora restartovati jer se gubila konekcija na PC a na 2 TV radilo normalno.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ni kod mene ne puca konekcija samo sto mi ukrase trecinu brzine


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jos koji dan i sve i jedan problem ce nestati jer ce linije biti rasterecene. Svaki dan se odjavi po 10ak korisnika.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    A kod mene nikad nije bio problem opterecenja uvijek sam imao konstantnih 15Mbita, al sad smanjise maximum linije poslije gotovo 2 godine na 15Mbita.
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja ih moram pohvaliti sto se tice stabilnosti konekcije, imam nekih 13-14mbit na nf15 paketu, konekcija pukla par puta u godini ali nista sto je trajalo duze od par minuta.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    jep sto se tice stabilnosti sve ok, ali im nije trebalo ovo da mi osakate liniju. Jos samo ako kazu to je tehnicki maximum, nidje veze :D
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Kako sam odjavio moju tv, i njihov net progledao sam.
    Svaka čast, pa drugi to rade kako treba.
    Optika od TXTV razvaljuje BHT.
    Da napomenem, plaćao sam Full Moja tv imao 2.5 Mbita net i moju tv koja je stalno trzala.
    Sad imam odličnu kablovsku i internet deklarisane brzine.
    U kuću BHT više ni u snu, čak sam i fiksni telefon odjavio.
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Pa Tale poredis njihov adsl i drugu optiku. Bilo kakva optika ce ti bit bolja. Nisi cak imao ni vsdl telecomov. Ja imam optiku od bht-a. Na mojatv net 10+/1 paketu imam 25/10 tako da mi ne treba nikakav dodatni paket.
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Sta da vam kazem, moja tv full, dva stb.a, i svaki dan moram sve istekavati po jednom da bi radio tv, inace izbaci error na drugom stbu, i ne moze proraditi dok se sve ne isteka.

    Doduse kad su oba stb.a prikljucena na dva produzna pa samo produzne kablove istekam iz zida pa vratim ponovo, to jedino popravi stvar :D
    I tako svaki dan.



    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Eto ja sam desetak dana cekao da mi donesu ADSL modem jer ih nisu imali,a moj riknuo (srecom pa jaran imao jedan rezerve i posudio mi). Tako oni idu prvi i daju vise....
     
  19. Almir

    Almir Komšija

    moje iskustvo nakon cca 1g mojetv je super sa 2 stba i fullfas sve radi bez trzavice net je u prosjelu od 2.5 do 4.5 na torentu uglavnom vuce max upload isto top. eto toliko
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa kao i u svemu,nekome radi odlicno a neko ima probleme
    tako je i kod konkurencije
    uzmite telemach pa cete vidjeti da je to sve bajno samo na reklami a onda pocnu trzavice
    meni najvise kod telekoma smeta ta njihova tehnicka podrska,gdje se predugo ceka i na uvodjenje usluge a i na popravku i servis
    oni uhljebi na 1444 su tu samo eto da prime platu,od 90% njih nema nikakve koristi,samo te saltaju sa jednog na drugi broj
    sto se tice usluge i ponude i cijena,sve je to u pet deka i onaj kome neka usluga radi bez problema,bolje mu je da ne mijenja,jer moguce da ce se i zeznuzi
    imam poznanika koji je presao sa BHTa na telemach (dosao i u nas grad) i eno neki dan pise po FB kako to nije onako kako je ocekivao,navodno besplatni pozivi prema telemach podrsci se naplacuju i sav se nesto iznervirao
    interneta nije imao i svasta je nesto pisao
    bw.ne pljujem ja po telemachu,samo prenosim njegovo iskustvo a ja sam gledao telemachov trio paket i meni je ono poskupo u odnosu na moja tv
    btw.te astronomske brzine koje telemach nudi meni i nisu nikakvo mjerilo i ne treba mi toliko
    do 20/10 Mbps je dovoljno svima,ko nije profesionalni korisnik