BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Džaba optika, ja kroz bakar imam bolji net od tebe. :smt003 Moja TV + Paket 1, dva STB-a, aktivirani HD kanali.

    [​IMG]
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Cijena bez popusta? :D
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Sve ovisi od stanja pojedine parice.

    Ako je parica dobra, ukopana, dslam blizu nema razloga da bude problema.
     
  4. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    59 KM sa porezom sve ukupno.
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja svojih 10 Mbita plaćam 15 KM to je ogromna razlika i ne treba mi više.
    Samo hocu deklarisanu brzinu koju neko nudi a ne da plaćam 10 Mbita a dobivam 2.5 Mbita.
    Na mojoj tv ne možeš dobiti deklarisanu brzinu a o drugom STB-u čovjek može sanjati, trazio sam da mi razvoje paricu i to im je bio problem.
    Na kraju sam ih odjebao.
    Kod TXTV nazovem uveče ako imam problem, ujutro ljudi dodju. Kod BHT-a 15 dana minimum.

    BTW sramota je prema Sarajevu imati takav Ping. Ja prema Njemačkoj imam takav ping.
    [​IMG]
    I džaba ti ta brzina kada ti pojede Upload. Nema svrhu imati 50 Mbit down i 2.5 Upload :smt005
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Taj tvoj poznanik je novinar pa od muhe pravi slona,ali realno ne treba tražiti hljeba nad pogačom,ako si zadovoljan nečim ne prelazi na "bolje" jer možeš se zeznut,niko ti ne garantuje da će sve raditi kako je zamišljeno. I paukova mreža je negdje jača,a negdje slabija,tako i ove telekomunikacijske mreže nisu svugdje iste... Ja sam imao strahovitih problema sa adsl,ali nikad neću reći kako više neće u moju kuću,nikad se ne zna... Ukoliko se ne desi rekonstrukcija mreže možda se stvari i poprave,samo napravili su sebi probleme,odugovlačili pa sad kad su ulice u mahalama dobile asfalt hoće da kopaju,ljudi ne daju kopat jer su godinama čekali asfalt i sad da ga neko kopa bez garancije da će popravit....
     
  7. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ne znam da li su "uhljebi" na 1444, znam da npr u Goraždu ima call centar BH Telecoma sa 10ak zaposlenih i uopšte nisu zaposleni od strane BH Telecoma već od strane neke druge firme koje je navodno vodila bivša žena Konakovića, Martina kako li već ... Vrlo je vjerovatno kada nazovete na 1444 da vam se javi operater koji nije ništa nego call agent/operater kojeg BH Telecom outsourca preko druge firme.

    Što se tiče BHT meni je totalni nonsens da se optika provodi po nekim vukojebinama a u pojedinim gradskim i prigradskim naseljima još stoji bakar. Ja recimo imam ovaj Moj Izbor - moja tv full, tri uvezana mobilna broja (jedan postpaid i dva prepaid), net 10G, fiksni broj. Dobijem neogranicen saobracaj sa fixnim mrežama, neograničen mobilni saobraćaj između ova tri broja i još po 1 GB neta na postpaid, te po 500MB na prepaid brojeve. Nedostatak je što za ovo MORAM uzeti moja tv iako najradije ne bih zbog sportskih kanala koje opet mogu streamati preko neta...Tražio sam dodatni paket koji bi povećao brzinu na 30 mb/s ali nije bilo tehničke mogućnosti (!?), kuća mi udaljena dva kilometra od firme. Više je svima jasno da fix i internet paketi zasebno umiru, nego se sve to integrira u neke bundle tehnologije koje ovo kombiniraju. Telemach može konkurirati BHTu što se tiče neta i tv paketa jer imaju taj Sport Klub, ali mislim da niko ne može prismrditi BHTu i MTELu što se tiče mobilne tehnologije u FBiH i RSu jer imaju infrastrukturu koja vrijedi mnogo više puta nego svi kablovski operateri u BiH zajedno.
     
  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ma ima zilion faktora. Kad je u pitanju sama usluga sve je individualno i sve se može promjeniti.
    Činjenica je da se usluga formira na osnovu tehničkih mogućnosti, želja korisnika i koliko to para košta.

    Nekad je kablovski internet bio duplo jeftiniji od MojaTV paketa pa više nije. Nekad je giga bila 10 km, pa više nije. Nekad je trebala štela za wifi modem, sad ne treba.
    Stvari se mjenjaju, u nekim aspektima brže u nekim sporije.

    Kada su u pitanju poslovi call centra, ko misli da je to dream job neka samo prati posao.ba, rudara nikad nije bilo viška.
    Znam lično operatere call centra svih operatera i vjerujte mi na riječ sve je to u 5 deka po svim parametirama, financiskim, edukacijskim i sl.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja nemam wifi modem, kako do njeg? :D
     
  10. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Call centar je mjesto gdje je najveca fluktuacija radnika, non stop odlaze i dolaze novi.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  11. Mujka

    Mujka Komšija

    Generalno ljudstvo je krs tj monteri
    Prijavim adsl dodje lik kaze imas prekid kabla to neradimo mi .........
    Prijavim kuce pazitelju dodje lik iz bhtelecoma privatno ukljuci uredjaj (koji bi trebao i ovaj prvi monter imat) kaze 14.5 m prekid
    ode sprat nize u razvodnu kutiju spoji me i kaze sad je sve ok znaci 15 min posla........
    Ok dodje mi kasnije drugi monter sposobniji sve nastima sve radi ok
    Prijavim moju tv u petak i cekam 10 dana da me nazovu
    Donese mi lik na posao stb potpisem ugovor i kazem ja njemu de reko posto mi je centrala ispostujte ono max deklarisana brzina kaze on meni jarane utebe je moja tv net paket 5 "MEGA" da si kaze uzeo moja tv full bilo bi ti 10 "MEGA" ustvari ne 10 vec 8 "MEGA" sta reci.......... DA NAPOMENEM ovaj lik je isti onaj sto se prvi put pogubio prilikom instalacije .....
    i sad ja moram smarat stihoklepca da se spoji i da mi pusti max brzinu tipa 20mbita......

    znaci fail teski
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Istu sitVaciju sam imao i ja. Monter se sturi ubjeđujući me da na tom paketu ne može više od 10Mbps i da je to to, kapak, nema dalje. A prvo mi je obećao donijeti VDSL modem, jer sam ga pitam kakav modem ide prije nego sam prijavio uslugu (jer sam se dvoumio da li da odjavim WISP-a sa 15/1Mbps sa cijenom 35KM i uzmem MojaTV Net ako će mi brzina biti tu negdje kao i kod WISP-a + kanali, a cijena ista, a znam da mi je parica nova), i rekao mi da mi može donijeti koji god ja hoću. Eto ga ide, i nosi ZTE 108H ccccc i nema šanse da se može dobiti VDSL na tom paketu (MojaTV Net). Znači upućenost montera u usluge je nula poena, tj. doslovno neznanjem lažu i obmanjuju korisnike time da nešto ne može, a zapravo može.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Prije ce biti da znaju da moze al im je naredjeno da ne moze :D
     
  14. igor.g

    igor.g Komšija

    Taj VDSL modem isto kakva igracka, kinezer/plastikaner neki, lagano da ga nemas sta vidjeti. Sigurno nabavljali na kontejnere tog smeca, pogledas ga pokvari se.
    Kad se sjetim Speedtouch od Alcatela, jebo tenk.
     
  15. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa valjda smo napredovali toliko da kvalitet ne mjerimo na vagi, ovo mi zvuci ko ona stara poznata izreka, samo gledaj da je napojna teska, makar jedno 3 kile, i mora valjati :D.

    Ne kazem nista konkretno za taj uredjaj nego me podsjetilo na taj fenomen mjerenja kvaliteta vagom ;)

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma


    osim kada su u pitanju pojacala i zvucne kutije :D
     
  17. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ja sam se nagledao svega, od ZTE modema koji nisu resetovani 5 godina u nekim prašnjavim podrumima koji bez problema rade, do Cisco uber routera koje moraš resetovat haman svaki drugi dan.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Bilo je do modema, novi modem i stanje ko prije :D Jos sam dobio wifi modem :D. Hvala kolegi Stihoklepcu na pomoci!!!
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Danas mi se poceo resetovat modem svakih pola sata, a evo sad svakih 5-10 minuta. Je li ovo nesto do telecoma na Tuzlanskom kantonu ili opet krepo modem? Ima li jos neko problema?
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kod mene nikakvih problema sa netom