BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Pa mojatv se skoro mijenjala tako da nece sigurno ponovo u skorije vrijeme. Jedino mozda net paketi, ali poznavajuci njih ne ide to nikad pocetkom godine vec mart-april.
     
  2. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    valjda je do lokacije i parice. ja koristim bh telecom od 2000 godine i 2 puta sam imao problem. prvi put modem otisao koji je bio kod mene skoro 8 godina i nije ni cudo, a drugi put kad sam se preselio pa bilo na pocetku problema sa DC i otkako su popravili nema hvala bogu nista, da ne ureknem
     
  3. Benq

    Benq Komšija

  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ima li neko još problema na velikim minusima kad je u pitanju konekcija?

    Kad je vani -15 odmah sve koci i štopa, vjerujem da je do kablova.

    Cim je malo toplije odmah sve uredu :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Stavi router pored radijatora, paketi ti zaledili :D
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nemam problem sa autom na minusima a da imam sa internetom :D
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    negdje slab spoj, vidi na tavanu, u kutiji u dvoristu ili vec gdje imas?
     
  8. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Vjerovatno na tavanu treba pogledati jer cim je malo toplije bude sve normala :)

    Evo na ugodnih -10 dobro se drži .


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. zdici

    zdici Aktivista

    Gledam ponudu kablovski operatera sa ponudom Interneta brzine 50 - 100 - 200 - 400 Mbps vec od 30 KM pa na dalje ako BH Telecom nesto ne poduzme ove godine sa ADSL > VDSL bice veliki odliv pretplatnika ove godine :) jer zasto placati recimo 30 KM mjesecno ADSL 15/1 kada dobijes 50/30 za iste pare :)
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kako ba od 30KM? To ono prva godina sto je snizeno?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja nikad nisam bio bliže da ovo odjejebem i prednjem na kablovski. Hajde što je brzina jadna, ali u posljednje vrijeme samo diskonekcije i padovi brzine. Jedino sam ga koristio radi te neke stabilnosti u odnosu na kablovski.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dobio sam neko govno od modema jer je stari TPLink jako oslabio po pitanju WiFi signala, ovaj sad je ZTE ZXV10 W300. Najveci problem je sto samo na jednom LAN prikljucku imam Internet (onom prvom). Nesto nije dobro podeseno.

    Je li ko imao slicnu situaciju?
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Traži da ti ga izbace iz sistema automatske konfiguracije, i onda uradi remapiranje portova ili neka ti oni to urade. Malo je glupo da sistem automatske konfiguracije svima isto konfigurise modeme, bez obzira koju uslugu imaju. Eto ja imam MojaTV net sa jednim STB-om. Kog ce mi mi vraga port konfigurisan za Phone i STB2 kad tih usluga nemam?? Na x mjesta sam to vidio, i onda ljudi moraju zvati support jer ne mogu priključiti 2 PC-a na modem kako bi dobili pristup netu. Ne mogu da vjerujem da ne postoje neki templejti i da sistem automatske konfiguracije primjenjuje templejte ovisno o kupljenim uslugama, bez da se moras zezati sa supportom.
     
  14. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Na 1444 ti neće ugasiti automatsku konfiguraciju 100%
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nego,je li neko informisan o ovim novim popustima u telekomu za korisnike moja tv paketa,ako se potpise ugovor na 12/24 mjeseca
    popusti idu i do 250 KM,ovisno od paketa moja tva i vaze na sve uredjaje
    ja u petak bio u telekomu i momak sto radi mi ispricao,samo sto tada nisam bio zainteresovan pa nisam se puno zanimao a sada mati hoce da iskoristim to pa kupim neki telefon njoj...pa me zanima je li neko od vas koristio ili planira koristiti ove pogodosti ?
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sta mi je onda ciniti, pomagaj Stihi :)
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Re: RE: Re: BIHnet ADSL - oficijelni thread

    Jesi li razmišljao da pokušaš nešto sam ukoliko je moguće. U taj modem se ulazi sa username: user
    Password: user
    Nađi uputstvo na netu i otključaj portove, ja sam to nekad radio, nije bilo teško.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ispada da je trebalo samo VLAN ugasit. Sad ima na vise od jednog porta. No moguce da to njihova automatska konfiguracija ponisti?
     
  19. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ako npr promjeniš password, paket o sl, modem će se sam opet rekonfigurisat.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ima li jos neko probleme sa adslom u Tuzli? Potpuno bez neta, nema PPPOE konekcije. Prijavio problem na 1444 ali nula bodova.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk