BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Exwiz sta ti imaš od usluga i koliki ti je mjesečni raču, ako se smije znati?
    Evo neko se napokon sjetio i do kraja pročitao moj mail, i djelomično odgovorio na njega. Ostaje i dalje osnovno pitanje a to je na osnovu cega se određuje rejting ocjena-

    Code:
    Poštovani,
    Zahvaljujemo se na Vašoj e-mail poruci.
    U programu lojalnosti Bonus plus za 2018 došlo je promjena.Menadžment BH Telecoma je donio novu odluku.
    
    
    Informacije o programu lojalnosti su detaljno objašnjene na našem web portalu: https://www.bhtelecom.ba/index.php?id=7349
    
    
    
      *   U prigramu lojalnosti za 2018. godinu učestvuju svi korisnici koji su se prijavili u 2017. godini i korisnici koji se prijave u toku 2018. godine. Na početku godine za svakog postojećeg korisnika BH Telecoma izračunat je njegov rejting. Korisnici su dobili status (start, silver, gold, premium) u zavisnosti od rejtinga. Korekcija rejtinga i statusa se neće raditi u toku 2018.  godine. Korisnici koji nisu imali rejting veći od 1 na početku godine, ne mogu aktivirati program lojalnosti. Novi korisnici koji aktiviraju uslugu u toku 2018. godine ne mogu aktivirati program lojalnosti do 2019. godine.
    
    
    
      *   Bonitetni period je godina dana (do januara do decembra 2018. godine)
    
    
    
      *   Promijenjeni su pragovi za status korisnika i broj bodova za 1KM u odnosu na 2017. godinu:
    
    Status
    
    
    Rejting ocjena 2018. godina
    
    
    Broj bodova 2018. godina
    
    
    Rejting ocjena 2017. godina - stari
    
    
    Broj bodova 2017. godina - stari
    
    
    Start
    
    
    1-2,99
    
    
    1KM – 1 bod
    
    
    1-2,49
    
    
    1KM – 1 bod
    
    
    Silver
    
    
    3-3,99
    
    
    1KM – 2 boda
    
    
    2,5-3,99
    
    
    1KM – 1,5 boda
    
    
    Gold
    
    
    4-4,99
    
    
    1KM – 3 boda
    
    
    4-4,99
    
    
    1KM – 2 boda
    
    
    Premium
    
    
    5
    
    
    1KM – 4 boda
    
    
    5
    
    
    1KM – 3 boda
    
    
     Znači došlo je promjena za korisnike koji su imali rejting2,5 i 2,99,jer su do sada bili u silver grupi i imali po 1,5 bod za 1 KM ,a sada su u start grupi i imaju po 1 bod za 1KM.
    
    Korisnici koji su imali rejting između 1 i 2,49 imaju iste uslove kao i do sada, dok su korisnici koji imaju rejting veći od 3 na dobitku jer dobijaju više bodova nego do sada.
    
      *   Promijenjen je period u kojem korisnik može platiti račun i dobiti bodove sa 50 na 30 dana. U novom bonitetnom periodu korisnik mora platiti npr. račun za januar u periodu od 10.02. do 10.03. da bi dobio bodove. Bodovi za račun za decembar će se dobijati po novom pravilu, odnosno ukoliko se račun plati do 10.02.
    
    
    
      *   Prikupljene bodove korisnik može potrošiti na sve kao i do sada (asemblirana, popust na pretplatu, dodatne usluge), pri čemu su pragovi za popust na pretplatu promijenjeni i sada se mogu evidentirati zahtjevi za popust u iznosu od 5, 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40, 45 ili 50KM. U 2017. godini je bilo manje pragova, pa smo za npr. popust od 45KM na Full paketu morali praviti 3 zahtjeva za popust od 30KM, 10KM i 5KM.
    
    S poštovanjem,
    
    Emina,
    
    Agent za podršku,
    
    Kontakt centar BH Telecoma
    
    
     
    Last edited: Jan 16, 2018
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    Meni se nisu uopste javili.
    hladno su ga arhivirali garant :D
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    Mene su vratili na start, iz meni nepoznatih razloga
     
  4. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Mojatv net sa dodatni paket 2
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    hvala na infu. to je na 36KM još 30KM tj. ukupno mjsečno 66KM? ja sam korisnik preko 10 godina. ti? Još uvijek se vrte u krug i neće da kažu tačne granice i formulu za određivanje rejtinga korisnika.
     
  6. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Pa i ja sam korisnik od 2010te, jesil kupovao sta na rate mozda? Ja sam par stvari uzimao skoro.
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja sam na pretplati od 2009. A na ultri od 1999.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kao i sve u Telekomu i ovo je vrlo konfuzno i subjektivno
    ja koristim usluge telekoma od 99. ali nije bilo na moje ime
    koristim adsl od 2006.
    koristim moja tv od uvodjenja usluge ali sve bilo na mami
    prije 2 godine,prebacio na svoje ime,tacnije jer sam morao zbog uvezivanja onih raznih cuda i tu sam ispusio na ovom programu lojalnosti
    imao sam start paket i eto,uspio sam prosle godine sakupiti bodova da umanjim racun 10 KM
    ovaj program je ne znam ni ja kako ga nazvati...selektivan i bez ikakvih kriterija pa sta koga zapadne a nemas se kome ni zaliti
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    Najgore sto recimo imas 4.99 i mozes potrositi samo 3 marke, jer boze moj ne mogu apply ovih 1.99 :D
    smjesni su fakat, ko god daje ideje, nisu dovrsene do kraja.
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa fakat sam danas poludio. Svi pričaju jedno te isto i niko neće da odgovori na konkretno pitanje, osim gospodjice/gospodje Emine, koja je bar malo pojasnila to oko rejtinga. I nju sam upitao kako se određuje jbeni rejting, javlja se gosp. Đuro:

    https://www.dropbox.com/s/w673kocihd06mru/BHTelecomSupport1.png?dl=0

    znači jaro, lud zbunjenog...
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    odgovor na to pitanje neces dobiti,jer i da nije tajna,mislim da to ovi sto odgovaraju na 1444 i mailove ne znaju :D
    cirkus
    ovo fakat vise nemas kod koga trositi svoje pare...telekom smijurija,telemach se evo osilio,dize cijene nebu pod oblake
    ovi manji provajderi imaju uslugu iz doba 2010. ,sto se tice ponude interneta i kanala

    fakat smo banana drzava u svemu...samo lov u mutnom je najbolje usavrsen na svijetu,sve ostalo dno dna
     
  12. lolak

    lolak Aktivista

    1. nisu dobro objasnili kako racunaju program lojalnosti
    2. cesto ne mozes sam racunicu napraviti sa benefitima ako potpises novi ugovor na 24
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ponovo isto, vrtimo se u krug. Jednostavno ne zele da objasne logiku koja je zaduzena za dodjelu statusa korisniku i stoje mi na raspolaganju za dodatne informacije a nisu dali ni one koje sam tražio. Eto npr. kad se uporedimo ja i ExWiz, svi parametri su na mojoj strani: ultra od 1999, pretplata od 2009, net s prekidima od 2009. Trentno u MojaTV Moj Izbor uvezan MojaTV Moj Net 36KM, Moj Mini 15 17,55, 3xUltra po 5KM, tj. imam 4 usluge.

    https://www.dropbox.com/s/jkj7afwq7yx4i0v/BHTelecomSupport2.png?dl=0
     
  14. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Vidis ovo sto kazu "prosjecnu godisnju fakturu". Kao sto sam reko prije uzimo sam nesto na rate prosle godine pa vjerovatno je to uticalo.
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kolins brate, pisas uz vjetar. Kod njih logicne stvari nemaju smisao i izaci na kraj je jako tesko. Najosnovnije stvari kao nabavka vDSL modema je kod njih problem, izuzev ako si "neko ili neciji". Zato prihvatis kako ti nude ili trazis alternativu koje takodjer nisu savrsene. Nadati se da ce ih nekada preuzeti strani operater. Onda mozda i bude bolje, do tad no sikiriki.
     
  16. kio

    kio Komšija

    @Stihoklepac Ili neko ko je upucen. Ima li kakav zakon ili nesto u vezi bh telecom imenika. Primjer, dobijem poziv iz Triglav osiguranja i bla bl abla... Na moj upit: Kako ste dosli do mog broja?,- odgovor: kao dobila od sefa i itd. Ne kontam, zar ovo nije zloupotreba informacija ili kako vec. Izvinjavam se, nisam googlao tako da ne znam, idem pred rudu ali fakat ne kontam. Nisam mogao naci svoj broj na bh telecom imeniku.
     
  17. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ne mora biti imenik, postoji milion drugih nacina da dobijes neciji broj. Ne tvrdim, ali imam osjecaj kada bi u tancine proucio uslove poslovanja Facebook-a ili Googla da bi negdje nasao sitna slova koja im dozvoljavaju da mogu npr prodati podatke kao sto je tvoj broj, pa do razno raznih virusa koji prikupljaju takve podatke sto na telefonima sto na ostalim uredjajima.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
    kio likes this.
  18. kio

    kio Komšija

    Ovo za prodaju nema sanse, to je vec krsenje "sloboda i itd" , bar mislim. A ovi nasi ja imam osjecaj da na kafama prodaju baze podataka. Pogotovo domovi zdravlja i slicno. Imam invalida u kuci, i potrefi se da bas neko zovne i da zna sta mi potencijalno "treba" za osobu. Ma hajde bjezi ba :D Ne pegla mi se sa slanjem maila, nemam zivota za to :)
    Ali za neku emisiju je ovo materijal :D
     
  19. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    "sitna slova" su cudo :D

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Cuj nema sanse, pa oko toga frka godinama bila u Americi, velike kompanije prodaju podatke oglasivacima, a i drugim firmama. Kad mozes na svjeze kreiran email dobiti spam mail, mozes i na broj svasta. Kod nas ce to tek uzeti maha.