BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ima još jedan jaran, i on je na Samsung S9, samo mi on nije slao test.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  2. Tyger

    Tyger Aktivista

    Neki dan mjereno u zdicima (na 4. uz Krivaju) S7 4G+ je bilo
    [​IMG]
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma ja, 4km od grada na mjestu okruženom šumom... :)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  4. Tyger

    Tyger Aktivista

    Mjerio sam i u gradu (u sceni) ali nisam završio test bilo 170-180 down isto 4g+

    EDIT:
    Nisam bio uz rijeku na čistini sam bio. Mislim da je repetitor u Stavcima.
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa jesi li bio dole na cesti ili? To je dosta nisko i brzine bi trebale biti dosta manje radi fresnelove/mrtve zone.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  6. Tyger

    Tyger Aktivista

    Nisam na cesti bio, na cca. 50-tak m iznad ceste, kad se prije mosta skrene desno za Mustajbašiće.
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Aha aha. Pa ok, tu nije strašno, mada ima šume hehe :)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  8. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Evo odgovor na ono moje pitanje koliko dugo za ULTRU traje 5GB mobilnog neta kod zamjene kartice.

    Danas usput odem naravno na šalteru nemaju blage veze, samo rece da je ostala još jedna kartica.

    5GB traje 5 dana, nije loše :)

    Veoma pozitivno sam se iznenadio brzinom, da razmisljam o EKSTRA paketu. Wifi nisam ni palio jer je 10x puta brzi 4g :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Samo sto 4G vuce vise bateriju, kuci je zato bolje na wifi.
     
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Ja ne palim WiFi skoro nikad, cijelo vrijeme 4G,nisam primjetio da se baterija nešto brže troši. Evo sad je baterija na 59% ,potrošio nekih 650mb ukupno od jutros.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Imam Moja tv sa 2 STB-a.

    Problem je bio sto su oba STB-a bila povezana PLC adapterima, dakle 2 para PLC adaptera. Ovakva instalacija mi je konstantno radila probleme i sjeckanje slike jer je ocito da su dva signala kroz elektricnu instalaciju ometala jedan drugi.

    E sad, buduci da su monteri telekoma ostali bez ideje, osim da je to nemoguće upogoniti ovako, tj. da bi jedan STB morao biti vezan žicom (sto bi znacilo bušenje zida i ostale zajebancije koje mi mi ne padaju na pamet) ja sam pustio signal samo sa jednog porta modema od televizije, a na druge dvije utičnice upario jos 2 PLC adaptera različitih proizvođača (koja za divno čudo rade skupa) i pustio dakle jedan te isti signal na 2 STB-a. Znači u igri su 3 PLC-a umjesto 4.

    Ovako mi televizija radi malo bolje, ali i dalje sjecka ponekad. Ima li neko kakvu bolju ideju?

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
     
    Last edited: Aug 26, 2019
  12. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Možeš li da to nacrtaš ili nešto... šta ti je sada modem na jednoj lokaciji, a dva STB-a na spratu iznad ili šta?
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Modem na prvom spratu, u hodniku, iz njega sa jednog porta televizije ide signal u PLC1 i utičnicu.

    U sobi na istom spratu je STB1 do kojeg na uticnici je PLC2 uparen sa PLC1.

    Na gornjem spratu je STB2 do kojeg na utičnici je PLC3 koji je uparen sa PLC1.

    Znaci signal televizije sa jednog porta modema je podijeljen na 2 STB-a ovako. :)

    Jedino ovako to može da radi, kad pustim sa 2 para PLCova, tj signal sa 2 porta modema, katastrofa. Ne radi ni jedan tv kako treba.


    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
     
  14. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Znači nema neka telefonska utičnica u toj sobi na istom spratu pretpostavljam? Da je kako tu modem prebacit i makar taj jedan STB vezat kablom... Padaju mi na pamet i neki tp link archer modeli, vidio sam da imaju nekih karafeka u vezi IPTV-a, ali bih morao uzeti jedan pa da se poigram s istim :)
     
  15. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ako uđeš preko TPLINK utility-a imaš u advanced qos, probaj setovati audio-video. Ako hoćeš koristiti parove odvojeno, onda im moraš setovati i odvojene mreže (isto kroz utility)
     
  16. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jel tačna ova informacija da Sport Klub od 1.9 stiže na Moja TV?

    Evo na tuzlanskom portalu najavili.

    Jel ima neko kakav info :D

    Ili je opet patka

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  17. Almir

    Almir Komšija

    nije patka :)
     
  18. Almir

    Almir Komšija

    i to besplatno :)
     
  19. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

  20. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Dok ne vidim ne vjerujem :D

    Baš me zanima koliko ce tražiti mjesecno poslje promo perioda.

    Al hajde svakako pozitivna stvar konacno da prokine.

    Možda SD format free a HD na placanje

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk