BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Ako je suditi po telefonskom kablu koji iz zida ide u modem, to bi trebao biti adsl prikljucak? Haj sto ja nisam znao, ali sto bht sluzbenik bombe baca :D

    Nista, praticu jos koji dan, kako ce se ponasati, pa cu vidjeti da kontaktiram montera direktno, spasio sam njegov broj. Hvala @dams82 @zippoo
     
    dams82 likes this.
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Sto bi nas narod rekao, suti ne zali se, samo nek radi.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Meni su tri puta dolazili u mjesec dana. Pisao i supportu na kraju. U biti je do njih, centrale ili sta vec, nisu u mogucnosti naci dobru liniju.
    A bilo je i 55Mbit-a preko bakra, samo sto je konstantno pucala konekcija.
    Danas opet nesto radili pa cemo vidjeti.
    A tesko da ce ti se monter direkno javiti, barem moj nece.
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Uzeo sam esim od bh Telecom da imam net dok sam u BIH. Sad kako je najbolje da dopunjavam da mi ne propadne broj, mislim koji iznos i koji period najbolje preko Neta?
     
  5. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Imaš Moj BH Telecom app na Play/App storeu, platis karticom i to je to

    Za Ultru, cini mi se da 20KM dopune drugi broj aktivnim 6 mjeseci
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Kao što kolega napisa moj bh telecom app je extra, sve može preko nje, dopuna od 10 KM traje 90 dana i kad istekne još 90 dana neće propast broj, tako da za 20KM možeš izvući godinu dana održavanje broja živog. Preporuka je staviti napomenu u kalendar telefona kako se ne bi zaboravilo. Jedina mana je što skida 1KM mjesečno pa pojede 12KM za godinu.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  7. nivla

    nivla Komšija

    ne skida kad istekne validnost kredita tu 1km mjesecno, pocne skidat tek kad ima sredstava i kad je kredit validan
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Pitanje, ko ima eSIM? Onako u praksi, ima li nekih poboljsanja? Imam VOLTE sad na ovoj SIM i jedino sto brze nazove nekako sam primjetio. A sad kad dodje novi telefon vidim da ce podrzavati dual eSIM, pa kad odem negdje mogu uzeti drugu eSIM ne moram kupovati fizicku. U glavnom, isplati li mi se peglati po salterima da uzmem eSIM?
     
  9. Eldorado

    Eldorado Komšija

    esim je odlicna stvar, ubacivanje skeniraš kod ili ga rucno ubacis pogotov kad mijenjaš mobitel nema više vadi sim i prebacuj.

    eSim je top pogotov kad putuješ van države pa kupiš online esim karticu samo za npr internet druge države gdje boraviš odmah si aktivan bez peglanja.
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nista posebno. SIM samo nema fizičke kartice.
     
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Nisam siguran, ali kad napuniš odmah skine ako si bio u minusu ili ako je bilo isteklo.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  12. nivla

    nivla Komšija

    ja imam jedan broj koji odrzavam dopunim i odmah prebacim na drugi broj, ne skida bas automatski, kad nema 1km da skine ne skida
     
    dams82 likes this.
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    eSim sam koristio vani kad odem poslom, super je za to. Ali za primarnu mi je bitno. Sta sad promijenim telefon, kako doći do Sima opet?
     
  14. dams82

    dams82 Komšija

    To je bar lako. Odjaviš sa starog i opet prijaviš na novi. Sačuvaj kod i to je to. A mislim da se može i preseliti kad prebacuješ podatke sa jednog na drugi. Ja ga nemam još, ali me je pitalo kad sam prebacivao podatke želim li e sim prebaciti na novi telefon.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ja sam imao problem kad sam mjenjao telefon nedavno. sve odradio kako treba, odjavio esim, skenirao sa novim telefonom, kad sipak, ne moze. tamo mi neki error izbacilo.

    iako na papiru na kojem dobijes QR code imas upute sta kako, ali kod mene nije radilo, a jos kad je esim aktivan, iskljuce fizicku sim. Nisam mogao nikoga ni nazvati.


    I odem sutradan u poslovnicu, zena na salteru mi samo ponudila da uzmem novu esim i platim 11 KM. Da se ne zajebavam s ovim vise, uzmem novu fizicku sim da sam siguran. eSim uzimam samo preko airalo kad putujem.
     
    Qler likes this.
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Znao sam ja da nasi komplikuju. Nista, neka meni moje SIM :D
     
    EL NINO CFC likes this.
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Hvala na odgovorima.

    Ja prije sedmicu kupio esim preko BH Telecom app platio karticom 16km dobio u pdf qr code skenirao radi sve ko doksa.
     
    dams82 likes this.
  18. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Kratak update, nakon prve reklamacije me zvali lokalni monteri da čačkalicom reset modema uradim :D

    To naravno nije pomoglo, ponovo otvorim reklamaciju, ovog puta izvrše zamjenu rutera (billion), i evo već heftu dana nisam imao prekid interneta, dl speed jako stabilan. Izgleda da je logika bila u pravu. Možda nekome pomogne moje iskustvo :)
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Prebacio sam mamu na pretplatu, uzeo extra net paket. Trebalo bi biti 200min i 30gb kod nje pokazuje 30min Kako ovo[​IMG]

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Vrlo vjerovatno za ostatak mjeseca joj preracunali. Jer ce i pretplatu platit procentualno. Cudi me da i gige nisu tako...
     
    Haker likes this.