BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Almir

    Almir Komšija

    kakva je ovo sad politika sa bodovima skupljeno 36km, kaže umanjiti možemo vam za 30km mojutv (inače račun moj tv je 70km), i ovo ostalo eto ako hoćete gige i tako, bzv mi to.. što nisu umanji komplet 36km za mojutvu imaju prostora do 70km...
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Zato sto imaju kao pragovi .
    Evo ti spisak i pragovi bodova

    [​IMG]
     
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

    Da li je neko imao problem s MojaTV modemom?
    Samo LAN1 ima interneta, dok LAN2-LAN4 na Xbox One kaze NAT Type: Unavailable, naravno spojim i na racunar ista stvar.
    U allocated address ima 6 uredjaja, od toga 3 nemaju host name, ali znam koji su po MAC adresi.
    Takodjer mi u LAN1 ostane host name XBOXONE iako je prebacen u LAN2.
     
  4. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Nazovi 1444 da ti oslobode portove, ti su rezervisani za MojaTV STBove. Tako sam i ja odradio. Potpuno je druga konfiguracija na njima.

    Čak ako imaš i android STB spojen na te portove, nećeš moći pristupiti istom preko lokalne mreže.
     
    Reznor likes this.
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    Hvala, nema sta drugo biti :)
     
  6. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Zna li ko kako rade Travel paketi u BHTelecoma? Prijavio sam Travel NET3, koristio 3 dana, 98MB (koliko vidim po računu, provjerio sam i preko aplikacije, nisam više od toga ni potrošio), i opet su mi naplatili dio tog saobraćaja. Koliko vidim iz opisa, imam 1GB za trošenje, poslije ide naplata.

    [​IMG]
    [​IMG]

    Prijavio sam reklamaciju, ali nemam nikakvog uvida u reklamaciju, iako su formirali odluku...
    [​IMG]
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Možda ti se desilo da si aktivirao paket i odmah počeo koristiti. Mislim da ima neki delay tu. Ako to nije slučaj, onda je vjerovatno greška.

    A vidjećeš na sljedećem računu šta je ta formirana odluka :D

    Edit: Sad vidim da su ti naplatili po sniženi cijeni, a ne full roaming cijeni. To je greška 100%, osim ako nisi potrošio 1GB + 98MB. Ali ako i mobitel kaže samo 98MB, ne mogu ni oni puno odstupat. Nemoj se puno uzdat u njihovu aplikaciju.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
    Last edited: Feb 6, 2023
  8. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Ma kakvi, naplaćivanje totalno nasumično:
    [​IMG]

    A prijavio sam paket još dok sam u BiH bio, nisam koristio dok SMS potvrde nije stigao. A gornji screenshotovi su s računa. :)
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa jesi li zvao 1444 i pitao o cemu se radi?
    Mozda nije 100% free,mozda i ti snosis neki procenat troskova.
     
  10. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Da, zvao sam, pošto je pokrenuta reklamacija, moram čekati odluku reklamacije. Iako piše da je donešena odluka, ja tog dokumenta ne vidim. Prijavljen mi je eRačun, jedino ako ne šalju poštom. Što me ne bi čudilo.
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Mislim da salju postom
    Ali nisu bas brzi...doci ce kroz mjesec
     
    NaLe! likes this.
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Nova poskupljenja!

    Od 1.4.2023. i ovi lihvari mijenjaju mobilne pakete i poskupljuju extra pakete.
    Sa 22KM ide na 25 KM ali dobijes 2GB vise mobilnog interneta.
    Tehnicki i nije poskupljenje ali opet dajes 3 KM vise iako mozda ne trebas 5GB

    https://www.bhtelecom.ba/obavjestenja/2023/02/69286/
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    za mene nije 2GB više nego 8GB više,govorim za extra s na dvije godine i bogatiji saobraćaj,taj ja koristim i imam 6GB trenutno interneta,a u novom će biti 14GB. Ovo je sad puno bolja opcija nego prije... Jebeš 3KM
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja kako vidim da cu za 3 km dobit 8gb neta. Ionako svaki mjesec mi zafali pa doplacujem po 5km

    Meni je ovo pojeftinjenje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    dams82 likes this.
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa da...kazem tehnicki i nije poskupljenje jer se dobije vise GB.
    Ja koristim extra s i tu je 2 GB vise,sto nije lose.
    Na vecim paketima je vise GB pa vama nekim dodje pojeftinjenje
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    A masala, dobro digose cijene...
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    To je bez ugovora...
     
  18. Almir

    Almir Komšija

    Ja imam ovaj extra net 25km/24mj ugovor i imao 200mint+200sms i 24gb, a sada za 3km više uz ugovor na 24mj ide 300min/300sms i pazi sada 45gb. Meni je ovo top.
     
    SpookyMoO and dams82 like this.
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja koristim neki sa više interneta. Uglavnom imam 24gb i 200min
    Evo gledam ovaj mjesec 60min razgovora i 4,5gb interneta i to mi je rekord obično je manje, tako da je meni ovo poskupljenje. A i ovaj što sada plaćam mi je preskup s obzirom koliko koristim...

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Ja isto koristim extra net, kao i dosta drugih korisnika na forumu. S tim da kod mene nije dupli saobracaj, vec 100/100/12GB a isao sam na jeftiniju opciju, 22.5KM, sad poskupljuje 2.7KM, pa ce bit opet preko 25KM, ali ide na 150/150/24GB. Trosim oko 10GB, tako da sam imao lufta jos. Minute i sms-ove da ne spominjem. Tako da nisam nista dobio. Da idem na nizi paket Extra S, on je vrlo malo jeftiniji a dobijem minute i SMS-ove koje svakako ne koristim, a sa internetom bi se krpio...