BiH - SCG

Discussion in 'Generalna diskusija' started by .Dzahdo., Oct 12, 2005.

  1. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    Uhh, evo me na poluvremenu :) Gubimo jedan gol razlike :( Pratite li vi utakmicu, nismo loši s obzirom da igramo sa veoma dobrom reprezentacijom SCG :roll: pozz
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    nasi igraju ko da su sa marsa pali, trce naokolo bez poente, provuce se pass tu i tamo, ali lose uglavnom. nadam se nerjesenom rezultatu, jer je pobjedu nerealno ocekivati.
     
  3. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    Valjda bude remi... :( bilo bi šteta da ne odemo na sp u njemacku... ali eto sta bude bude
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ja bi se pravo zacudio da odemo na svjetsko. vala mi je dosadilo bodriti i navijati za reprezentaciju. nema fajde. nismo mi za to.
     
  5. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    sramota sto nismo izjednacili..... pravo smo slabi :oops: :cry: :cry: :cry: :cry:
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    SCG zasluzeno ide na svjetsko prvenstvo, a nasi igraci / selektori moraju ozbiljno nesto uraditi po top pitanju da nam se okolni susjedi ne smiju. stvarno je zalosno da nismo nikad otisli ni na jedno veliko takmicenje. :?
     
  7. fatalista

    fatalista Novi član

    Sta ste ocekivali kad svo vrijeme na njih upaljace bacaju?!
    A ono sto se nashim navijacima desilo je sramota za nogomet!
    Vishe srece drugi put i cestitke reprezentaciji jer su uspjeli i ovoliko!

    peace
     
  8. Guest

    Guest Guest

    upravu si 100% :(

    dobro je komentator(sabahudin ako se ne varam)reko "sramota" za ono sto su nas gadjali kamenjem,stolicama itd....... :evil:


    neka oticemo iduci put na evropsko uvijek budemo tako blizu i prosli put nas jedna utakmica dijelila stvarno nemamo srece :(
     
  9. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Nikako mi nije jasno kako reziser nema savjesti i kulture da pokaze sta se to baca tamo na nase ljude !!!! NIje me bilo briga za rezultat samo sam cekao da se javi sta je sa navijacima... I sudije stvarno ove godine mogu da ponesu titulu prvih krivaca zasto Bosne nece biti u Njemackoj, dvije utakmice protiv Spanije a i veceras su pokazali da jednostavno niko nas ne voli... Svaka cast Barbarezu za onu reakciju na tribinama, a 60 000 ljudi se podsmjehuje tome i pljesce u smislu : sta je tebi idiote jedan koga briga za vase navijace... Svaka cast reprezentaciji SCG, vise volim sto su oni otisli direktno nego Spanija, samo jos me interesuje kako ce oni nasi ljudi da se vrate kuci...
     
  10. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ja se ne čudim što nikad nismo otišli na svjetsko i evropsko prventsvo. Jedna velika činjenica je da smo imali 4 godine rata, i da smo i poslije te 4 godine gubili igrače na sve strane, kvalitetne igrače, što igraju u Hrvatskoj, Srbiji, pa i Švedskoj...

    Napokon imamo reprezentaciju koja je kompetentna, da napomenem, to dosad nismo imali. Ali da, najbitnije blatiti naše, tako ćemo 100% uspjeti. Vi ste nam budućnost sa takvim stvavovima, nikad nismo zajedno u dobru, samo u zlu jer nas na to natjeraju. Sa pesimizmom će biti uvijek uspjeha, da sigurno.
     
  11. wacko

    wacko Aktivista

    Bem ti kako izgubismo jebote kad sam cuo da neadju hitnoj da pridje da ukaze pomoc nasim ozljdedjenin navijacima dolsao mi je da razbije televizor :evil: :evil:
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Exman rat je zavrsen prije skoro 10 godina. E ako zbog rata jos uvijek pate igraci i selektori ja sam lud onda... Jebiga i Hrvatska je bila u ratu, pa ih nije nista sprijecilo da budu trece mjesto na svjetskom '98. Najlakse je druge okrivljavati za nesto sto se ne postize.
     
  13. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Nisi pratio. I poslije rata nam se oduzimaju igrači. To je najveća krivica saveza. Nije to slučaj samo u fudbalu, isto je i u košarci, Hrvati su mogli sastaviti čitavu postavu sastavljenu od igrača rođenih u našoj zemlji. Al super, i dalje ćemo pljuvat svoje, tako će nam biti bolje. Ja sam zadovoljan sa fudbalom u zadnje dvije godine. Hrvatska je jedinstvena država, država u kojoj svi navijaju za modre, u kojoj pred svaku utakmicu odu sa željom i nadanjima, mi smo podijeljena država u kojoj pola navija za plave (od tog pola još pola neiskreno) pred svaku utakmicu odemo sa željom navijača da izgubimo. Tako je to.

    Ukratko. Ne znam jesam li ja lud ali da li su ovo dovoljni razlozi da nam je nogomet ovako poluspješan? Politika, savez sa kriminalcima... sve je to uključeno, i igrači su krivi, ali ne mogu oni sami. Ja sam superzadovoljan, uspoređujući rang listu gledam ispred kakvih smo sve država... kojima se npr. ne radi jedna jednostavna stvar - otimanje igrača. Meni se plače kad vidim ko sve igra za kakve reprezentacije, a sve je to izgubljeno u postratnom periodu, koliko se raselilo ljudi, Hrvatska nema toliko izbjeglica a više su nacionalno osviješteni pa i ako ima izbjeglica igraće za Hrvatsku, to u nas nije slučaj, mi najmanje volimo sebe, više volimo pare. Tužno.

    I nisam onaj tip ljudi kojima dosadi bodriti svoje, svoje ljudi svoje, ili ono glupo pitanje, za koga navijaš ba? Bayern? Chelsea? Navijam za Visočku Bosnu, svoje, navijam za reprezentaciju, svoje. Više volim svoje, nek su grozni, bahati, ovakvi onakvi, ali volim svoje. Podržavam svoje, ne blatim ih na svakom koraku, za sve ima pozitivna kritika a ne komentari tipa koji osuđuju reprezentaciju kao da su kakva Moldova ili neko drugi... al mi smo u biti takav narod pa me ništa ne iznenađuje.

    Svašta nas spriječava da budemo prvi. Prošli put nas je spriječio sam JEDAN gol. Ubijeđen sam u kvalifikaciju reprezentacije u sljedećem periodu, pa kad god bilo, ubijeđen sam da će se desiti barem za 2, 4 ili 6 godina. Trudom se sve može.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    "to u nas nije slučaj, mi najmanje volimo sebe, više volimo pare" - bez uvrede ali tokom pracenja foruma sam upravo stekao ovaj dojam o tebi. meni vidis nisu pare na prvom mjestu. ali eto ako tebi ne smeta sto se nekih 8 godina nismo makli od kvalifikacija, tvoja stvar. naravno da volim svoje, postujem svoje, i ne bi nikad u utakmici gdje igramo protiv nekog drugog navijao za tog drugog. ni slucajno. da ja vidim samo jednu uspjesnu sezonu i kvalifikaciju drago bi mi bilo ko da smo prvaci Evrope, ali ovako te ne moze iznenaditi nikakav neuspjeh.
     
  15. Nani

    Nani Komšija

    Pa Broz ga ebo pa ne moze vise ovako ni u jednom smislu. Hajmo ozbiljno pricati, sta ocekivati od drzave i ljudi gdje debili i jadovi iz republike srpske(namjerno malim slovima) idu u tudju drzavu i navijaju gadjajuci bombama i kamenjem navijace drzave u kojoj zive!!! Pa sta mislite da su gadjali Beogradjani ili Banjalucani BIH fanaticose!? Ma daj te ba, iz mjesanog sam braka prijatelji takodjer, nisam nacionalista ali kako me mrznja danas obuzela. Poceli su mi se gaditi i ono malo srba sto si dobri ljudi zbog ostalog "nebeskog naroda"!!! Previse brzo zaboravljamo, previse brzo nas prestaje da bude briga, previse brzo dopustamo sebi stvari za koje smo se kleli da nikad necemo. Sta vise glumimo dobrice i humaniste, ebem ma*** svim cetnicima koji su nas strpali u ovakvu situaciju da se pitamo i mastamo kako bi bilo lijepo da imamo 7800gtx jer su nam to pusti snovi jer je realnost da zbog njih nemamo hljeba da jedemo..
    Sta mi Bosanci glumimo vise, koliko sra*ja treba neko da nam uradi pa da kazemo dosta je. Sta je SCG bila bolja od nas, pojma nisu imali, kao ni mi, iskoristili sansu i cao. Nit su bolji od nas, nit pametniji nit spremniji. Nasi su MORALI igrati svim srcem i dusom od prve sekunde iz mrznje, iz patriotizma, iz osvete iz cega bilo, milion i jedan razlog sto smo morali dobiti ovu utakmicu. Svi su postali pi*ke, niko vise nema lavlje srce, niko negine na terenu, kao da se igrao turnir a ne utakmica za Svjetsko prvenstvo. Ovo su nam sad uradili na tribinama, doci ce dan kad ce jadovi srbski doci u Sarajevo, prvi ja i jos 10 ljudi koji su sjedili veceras sa mnom otici cemo sa namjerom da nekom razbijemo glavu. malo satisfakcije za sva sranja koja su nam uradili oni i njohovi roditelji u zadnjih 15 godina, mala satisfakcija sto gledam kako cu faks upisati jer se treba struja platiti i jesti a nema se... a sto se nema... koje kriv... koje kriv sto ne mogu da kupim svake godine e*benog novog misha a ne nesto drugo, sto hodam u jednim hlacama po 3 godine. Ebo te zavrsavam faks informatike i pitam se gdje cu i da li cu se uopste zaposliti pa za bilo koju paru! Ko je meni ukrao buducnost, ja sam uradio sve sto sam mogao, pa kako to da moji jarani i ja nemamo, kako to da ljudi oko mene kubure sa markom po cijeli dan. Ne treba ovo, mi smo civilizirani, ne treba ono mi smo bolji, nemoj tako vratit ce ti se. Ma sta mi to vrijedi kad nema rezultata ni u cemu, od sporta , ekonomije, drustva. Sta mi glumimo. Sta. Da mi ispod prolazi reklama pisana na ćirilici da bi se udovoljilo ljudima zbog kojih mladi danas bjeze iz zemlje, da bi se udovoljilo ljudima koji su veceras napravili mom drugu frakturu lubanje, dok su ostalima amputirani prsti. I onda znajuci sve to oni nasi bjednici su igrali tako da nam se svi smiju ko debili najveci sa dvije lijeve. Fuj...Kao obavezan predmet u skolama treba uvesti pshioanalizu i psihologiju licnosti da ljudi u Bosni bar nove generacije upoznaju ljude na jedan novi nacin. Da se uvjere bar mladji posto to stariji nece i ne mogu jer je lakse ici linijom manjeg otpora ko su ljudi zapravo, da se uvjere mladi da mrznja koju srbija reflektuje prema nama nikad nece prestati iz razloga samo zato sto muslimani i katolici nisu nebeski narod. Da mladi vide da nista krivi nisu i da nauce iz proslosti i svih ratova koji su dosad bili da zajednicke buducnosti sa njima nema jer je nikad i nije bilo. Jer je oni ne zele. Da mladi nauce da nam je susjedna drzava mentalno bolesna, da je narod u njoj mentalno bolestan, neobrazovan i netolerentan i da ce uvijek takav ostati. Kad te djevojka ne zeli, mozes imati i pare i novac i ljepotu i duh ali kad te neko nece NECE TE i onog dana kad mi shvatimo da zivimo pored drzave koja nam u svakom segmentu iza vrata ponovo osmislja kako ce nas podvrgnuti opet novom genocidu za 50 ili 100 godina, dok se strasti smire i generacije zaborave, mi nikad necemo biti sretni i vasa kao i moja djeca mastat ce o Radeonima i i hljebu jos dugo, dugo...Bas nesto gledam ovu mladost, nas, pricamo o hardware-u, ovde, o autima, na ulici, komentarisemo djevojke, po kaficima, kako je koja dobra , kako bi bilo lijepo odigrati FEAR na jakoj kartici i provozati se u nekom pristojnom autu...kako bi bilo lijepo prici djevojci pa bar da imam 10 maraka u djepu ali... 24, 28, 30 mi je godina, nemam posla , nemam stana, nemam auta, kome cu ja prici, sta ja imam kome da pruzim, nista specijalno samo nesto normalno sto svaka porodica treba da ima. Od ljubavi se zivi sa 18 i 22 ali stvari su drukcije kad predjes tu granicu. Stanes i zamislis se pa sto bas ja...u glavi i srcu imam sve, u rukama nista...ali ja sam i dalje tolerantan i posten i oprostiti cu nasim dragim susjedima sto nemam buducnosti, sto zelim da odem odavde...BOZE MOLIM TE SAMO JEDNU STVAR, PROSVIJETLI SVAKOG BOSANCA I HERCEGOVCA DA NAUCI DA VOLI A NA PRVOM MJESTU DA POŠTUJE SEBE I SVOJE ZA VJEKE VJEKOVA...
     
  16. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    nani u potpunosti se slazem, bar ja...
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    Ja sam se reprezentacije odrekao ima 4 godine.
     
  18. Guest

    Guest Guest

    kako si se bolan odreko reprezentacije :?:

    dobro je exman reko nasi igraci igraju po srbiji,hrrvatskoj,SVEDSKOJ


    da je nama ibrahimovic u ekipi bila bi druga prica
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    ja sam se davno nogometa odreko... svjetsko i europsko gledam, ostalo me apsolutno ne zanima.

    ova klupska natjecanja u HR su smijurija... hrpa kretena što iz unutrašnjosti, što sa mora i onda deri... pa se još uplete i politika u te moćne IQ-ove sobne temperature - tuga & jad.
     
  20. ming

    ming Veteran foruma


    Nema tu sporta sine ni sekunde. Politika+novac+lobiranja.