BIHnet bezobrazluk

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by sgtPepper, Jan 24, 2007.

  1. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Pa dokle ovo da ide ? Hem da je ADSL "trebao" pojeftiniti ništa se nije desilo. Od 15. su meni samo pomnožili sa dva i dobio sam ovaj broj, te se vidi kako "uredno" i "tačno" zapisuju.....
    Čisti bezobrazluk .
     
  2. 3125

    3125 Komšija

    Ista stvar. Bar gigu i po su mi nabili :/ Sto je najgore nisam ni bio kuci kad je ta obustava bila, acc je koristen ali minimalno
     
  3. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    trebamo neku peticiju napisati, ako će to pomoći

    Evo čovjek je pametno rekao na BIHnet forumu.
     
  4. Emx

    Emx Aktivista

    Registrujte se na BIHnet forum i aktivirajte posebni dio foruma. Ovo neće samo tako proći...
     
  5. TopniK

    TopniK Komšija

    Kako bi se ovo sve fino moglo srediti i spustiti cijenu pretplate ili uvesti novi neki pristupačniji 2g paket od 20km mjesečno samo kada bi narod bio složan pa svi zajedno odjavili ADSL uz neku pismenu možda i javnu napomenu da će postati ponovo korisnici tek kada se stvari srede tj. ili spusti cijena 3g paketa ili uvede neki 2g paket.

    Ali pošto mi kao narod znamo samo kukati i ništa ne poduzimati valja nam ovako...
     
  6. Esh

    Esh HWB

    zanimljiva situacija. cini se da je "racunanje" prestalo negdje 15-tog januara pa su kroz nekih 7 dana objavili neki sumarni prikaz bez detaljne statistike.. licno do 22. nisam ni primijetio da je bilo nekih problema (kao i vecina pretpostavljam), no onda sam vidio onu obavijest pa provjerio kad tamo "iznenadjenje":)

    teoretski, moguce je da se vecina korisnika vodila statistikom koja je bila blokirana jedno vrijeme te da su downloadovali dodatne sadrzaje sto je kasnije naglo uvecalo ukupni promet, no vrlo je moguce da postoje dodatni problemi u tom prikazu, posto sam i licno neprijatno iznenadjen ostvarenim prometom.

    za neke zalbe i sl. peticije i forumske rasprave nece mnogo pomoci bez nekih konkretnih dokaza, tako da ako neko nije imao instaliran neki softver za pracenje prometa pa da se ti rezultati usporede sa prikazom, nista od cijele rasprave. prica tipa "nikad nisam ovoliko skin'o" nece puno pomoci, osim ako se zaista negdje nije potkrao neki bug..
     
  7. Loki

    Loki Komšija

    Dovoljno je to što sami krše ugovor koji su oni sastavili. Znači oni nam ne daju "detaljan izvještaj o konekcijama" kao što piše u ugovoru.
     
  8. perke

    perke Aktivista

    sad sam zvao 1422, kazu jedini nacin da se zalba uzme u razmatranje je da se, nakon primitka racuna, zalimo na salteru bihneta i trazimo izvjestaj po konekcijama... pitam i za free zonu, da li je i to uracunato...kazu ne bi trebalo ?!
     
  9. 3125

    3125 Komšija

    Kolega sa useneta
    i jos jedan

    Nisu se bas svi mogli preci i skidati vise nego inace. Na bihnet forumu i svim mogucim grupama se ljudi masovno zale
     
  10. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    ma vidi se dobro šta su oni uradili. Kako su bezobrazni, dali nam ukupno, a ne možemo da vidim koliko smo po danima mb potrošili. Joj bilmeza
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    ovo ce bit kao s reprezentaciom.. nista!! sta da se i sakupimo nas 500 i udarimo se zalit, oni nece ni prstom da brdnu tako da nebi nista ostvariliđ

    pstaje ona varijanta da svi odjavimo ADSL ali mene ugovor veze posto sam potpisao 2god radi ne placanja modema

    ja sam opet ZA da se zalimo i da se poduzme nesto ali...
    meni se licno na njih povraca, sve je isto u ovoj dtzavi, bezobrazluk a mi nemocni

    treba ic ovda, to svaki dan barem 10 puta kazem

    zalosno
     
  12. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Izgleda da su dužni nadprovajderu dosta para, pa vidite kako hoće da dođu do novca, kojim putem.
     
  13. vnm_

    vnm_ Komšija

    ja sam se samo nadao da nece biti prekoracenje kad opet pokazu stanje, pa sam pazio sta radim, ali eto opet mi puno nesto ispade sad...
     
  14. Lamagician

    Lamagician Komšija

    ja sam prekoracio zadnji mjesec 1.5 GB...al hajd skonto sam sta je u pitanju, glupi route sentry zezno stvar :(
     
  15. Emx

    Emx Aktivista

    Možeš raskinuti ugovor, platiš 8.50 x broj mjeseci koliko imaš ADSL. Pređeš na EPN ili LOL i miran ;)
     
  16. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Ukupno MB = 3168

    I meni su gruhnuli puuuuuuuuno vise nego sam potrosio.
     
  17. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  18. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Lično sam na ADSL-u (BiHnet) samo zbog Free Zone. Kad to ukinu ukidam se i ja sa BiHnet-a, ovi 3 GB ionako mi ništa ne znače osim update-a virusnih definicija.

    Polahko, doći će vrijeme poklanjaće nam Gigabyte samo da im budemo pretplatnici.
     
  19. virtualx

    virtualx Aktivista

    imaju srecu sto u bihacu nema drugog provajdera nego samo bihnet.
    ovako nemogu ni platiti racun a ni odjaviti adsl
    treba im minirati svoju redom.
    dabogda im trglo na nos vise, dabogda nemali sta jesti.
     
  20. frontmen

    frontmen Novi član

    Ni kod mene nije stanje nista bolje, tek su se na kraju sjetili dodati prikaz stanja koliko se potrosilo, no tada sam vec debelo prekoracio :x