BIHnet bezobrazluk

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by sgtPepper, Jan 24, 2007.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma


    nisi ti prekoracio nego njima nevalja brojac,pa nemoguce da se odjednom 90% korisnika ADSLa pojavilo prekoracanje :? mene su zakinuli za 1GB i to je i dobro koliko je lose ovo prekoracanje,pa tek je 25ti a valja do kraja izgurat i ko zna oceli nam vratiti na normalno stanje ili ce ostaviti svima prekoracenja!!!
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nek srede to s brojacem ili nek poniste racun za ovaj mjesec. Kad vec ne znaju(u slucaju da im se to stvarno poje***) nek oproste dug. Njihova je krivica sto je ovako, ne nas korisnika.
     
  3. frontmen

    frontmen Novi član

    Ma i ja kada gledao koliko sam potrošio a nisam znao da ne radi brojač, dopustio sebi da skinem malo više nego inače, i onda kada sam pročitao vijest bilo je već kasno, a baš sada gledam svi se masovno žale, valjda će biti nešto od toga.

    edit: a nađoh i ovo,

    evo danas, imam svjedoke, bio sam vani s revengerom,emirom i oby-em
    limit mi skocio sa 20150 na 21000.
    lijepo..
     
  4. Benq

    Benq Komšija

    Hehehe mozda su ovo vanredni BiHNet dani al sad u njihovu korist :D, prosli put je bilo u vasu korist mogli ste skidat kolko ste htjeli ehhehehe
     
  5. Hejkal

    Hejkal Guest

    Ukupno MB = 4097

    U toku unaprijeđenja sistema kao opciju vam dajemo uvid u sumarno stanje ostvarenog saobraćaja kako bi mogli kontrolisati svoje troškove.

    Necete vjerovat prije 15 min je bilo 4014 i jos jedno pitanje zar saobracaj na acc nije i upload i download.Znaci da bi na racunu trebali dobiti samo download a sto je obicno za trecinu manje nego sumarni saobracaj
     
  6. AhmeT

    AhmeT Overclocker

  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  8. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    a ha... ja zaboravio... uglavnom ja se zalio na konekciju i bili mi zeznuli i tu sam napiso post... i tam vam ja njih zvao i za nepunih 24sata su me prebacili sa PGSa na direktnu liniju i popravilio ove smetnje i to... zato sam presretan evo :D
     
  9. Esh

    Esh HWB

    da nije malo off-topic?
    iako mi je drago sto su rijesili tvoje probleme, zar nije inace smijesno kod nas kako moras pohvaliti usluge koje placas ili bi bez-obzira-na-sve trebale biti izvrsene? jednostavno previse se popusta za ono sto se placa i treba izvrsiti veci pritisak da bi se ostvarila jedna konstantna kvaliteta, pa da ne bude situacija kada neko konacno radi svoj posao da je to iznenadjenje.

    ovo s adsl-om je ispalo smijesno i moram priznati da sam iznenadjen bihnetovom reakcijom. njihov odgovor na citavu situaciju je "posaljite zalbu". pa ja prvi necu pisati zalbu jer mi internet treba 24x7 i ne mogu se cjenkati s tim da li ce neko da mi deaktivira account zbog zalbe u toku i sl.

    mogu shvatiti da se s njihove tacke gledista moglo dogoditi slijedece:

    - na 15-ti ili prije 15-tog januara prestaje prikaz preuzetog sadrzaja i korisnici "misle" kako ne radi pa da mogu dalje trositi sve dok se ne pojavi update, cime bi se kao mogla objasniti znacajna razlika izmedju tog datuma i 7 dana poslije.

    problem s tom teorijom je da, barem prema onom sto sam vidio, prevelik broj korisnika je bio nemaran ili je htio "prevariti sistem", no ako se ukljucuje gornja teorija, onda se trebaju ukljuciti i neke druge teorije, poput:

    - zbog eventualne greske u sistemu, dio saobracaja iz free zone je evidentiran kao saobracaj u "normalnom rezimu"
    - zbog eventualne greske u sistemu, administratori bihneta nisu mogli da prate pojedinacan promet kod korisnika pa su ukupan promet podijelili medju aktivnim korisnicima

    i sl.

    ponovo naglasavam da sam stvarno iznenadjen kako se niko ispred bihneta nije obratio te pokusao da objasni citavu situaciju detaljnije. kad se vec spominju zalbe, na osnovu cega se zaliti? prevelik racun? ok, onda neko mora provjeriti da li je zalba utemeljena - > sto znaci da mora provjeriti neki log te vidjeti da li je taj korisnik zaista toliko potrosio, ako nije, onda se zalba uvazava i obrnutno, no za takvo nesto takav log mora postojati, sto opet povlaci pitanje njegovoj postojanja te da li se svim korisnicima moze dati na uvid jednom kada se novi sistemi srede ili ce to biti crna rupa..

    nadam se da neko o ovim stvarima razmislja jer se radi o vrlo opasnoj igri..
     
  10. BoLa

    BoLa Aktivista

    LoL rulez :mrgreen: :mrgreen:
     
  11. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Eh sto ja dial up spomenuh... Znam da je offtopic al ima i "ontopica" malo..

    Jer eto vvas vecina koristi ADSL i eto sad ovi problemi i malverzacije i zalite se... I ja to razumijem... I sad i ja sam isto tako imo problema sa dial upom i, da skratim posto ako ovako nastavim oduzice se kao onaj post na bihnetovom forumu :D, podavno nekad kad sam to htio popravit rekli mi da je do mene i da mi telefon nije na PGSu... I ja sam budala tad krenuo redom, od modema do windowsa pa preko kablova, uticnica, na tavan se penjo gledo zice i reko na kraju, sigurno je kablo nekako osteceno i da nema pomoci.

    I evo sad u to isto vrijeme kad se ovaj problem desio sa ADSLom meni su dosli nekakvi veci problemi sa ovim... I ja se isto zalio nedovoljno edukovanim osobama na 1422 (ciji je odgovor uvijek "provjerite antivirus te spyware i browser) i onda me docekalo neugodno iznenadjenje kad mi je neko sa 1272 reko da mi je linija na PGSu... I onda sam ja ovamo zvao i uglavnom rijesili su to... Znaci htio sam rec, kao odgovor na ovu temu, ili barem naslov, da bihnet JEST BEZOBRAZAN. Meni su eto citave 4 godine "prepolovili" brzinu a ja sam mislio da je do mene. I tek sad, kao ste Enis rece, dobijem ovih 46.6kbps za 70KM mjesecno.

    Znaci, ja sam se isto zalio, i eto urodilo je plodom. :D
     
  12. Hafizovic

    Hafizovic Novi član

    Ponekada pozelim da nam u BiH dodje onaj T::DSL i to samo da bi imao bihnet konkurenciju
    nekada im se toliko napsujem da je to nevjerovatno

    Misle da cemo biti zadovoljni onim glupim Messengerom ili kalendarom pa nam cijene ostaju iste vec duze vremena

    da li je neko ovo vec postao
    http://www.youtube.com/watch?v=t6wEl8Nr7UQ
     
  13. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Da se nadovežem na onaj maloprije lock-ani thread od Thomas Angela. Free Zonu definitivno ne uračunavaju u saobraćaj. Da je tako ja bih davno bio bankrot :)

    S tim da po nekom osnovu "dodaju" saobraćaja na stvarno potrošene MB / GB. MOžda nam oproste dio računa za januar :?: :roll:
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    jesmo se modernizovali
    vratise nam pregled utrosenog saobracaja... ima i "brzinomjer".. .
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja, bas gledam.

    Odmah sam im poslao onu zalbu. Al imat ce se fino za platit, 15KM, valja mi oduzet od klope. Nece starci da plate prekoracenje...:roll:
     
  16. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    I,neznam kako je kod vas DSLovaca, kod mene sad generira izvjestaj za sekundu... Prije sam moro cekat i do per minuta da ga generira jer imam uzasno puno konekcija (sad evo imam 224 konekcije al nije mi redio net 4 dana pa bi se jos nakupilo) :D
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    da.. sad je brzi pregled saobracaja a ne prije.. vazdan mota, nikad

    valjda su to i popravljali