BioShock

Discussion in 'Igre i konzole' started by Haker, Jul 25, 2007.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  2. Raptor

    Raptor Aktivista

  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nema veze, u skladu je sa topicom. :mrgreen:
    Razlog manje da uzmem Xbox ili graficku u svakom slucaju. :lol:
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    1) Vidim da si neka cudna biljka pa ti moram to malo jednostavnije docarati, na tebi razumljivom nivou.
    2) Sada bi te vecina igraca pljunula u lice, ne kazem da je Oblivion igra desetljeca ali je to ipak dobra igra. Kada gledas gameplay video od neke igre, valjda vidis na sta je igra nalik, odnosno to ti ga dode isto kao da dodes kod druga i gledas kako on igra, pa valjda si toliko sposoban da na onosvu toga zakljucis valja li igra cemu :roll: Nisam ja gledao trailer od 23 sec vec video citavog demo-a.
    3) Mislim da ce Crysis biti vrhunski jer je i FarCry bio veoma dobar, jer dovode okruzenje u igrama na jedan novi nivo, jer mozes modificirati svoja oruzja, jer mocno izgleda pucnjava sa virtuelnim vojnicima (ne kao STALKER), jer imas potpunu slobodu kretanja jer je grafika prelijepa itd itd itd.

    Ti izgleda nesto mjesas, pa nije BioShock Baldurs Gate, ili NWN ili Gothic ili Secret Of Mana ili Final Fantasy ili bilo sta slicno, dakle igra NIJE punokrvni RPG, nego je to igra ala Dark Messiah, mix FPS/RPG, odnosno FPS sa RPG elementima a ne RPG sa FPS elementima :lol:

    Evo gdje ga gamespot svrsta:
    Genre: Sci-Fi First-Person Shooter
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sva ta svrstavanja su totalno EMO.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator


    Truth, truth..
    ali izpizdi me ovako neko ala ovaj 3125, lik frustriran iz nekog samo njemu poznatog razloga i onda dode na forum i samo trazi s kim bi se mogao svadati i pocne da valja gluposti. Covjece, izadi malo vani, otrci koji krug, ispusi se malo pa se vrati na HWB da se zahebajemo i pricamo a ne da lijecimo zivce jedni na drugima.
     
  7. 3125

    3125 Komšija

    Da su ga nazvali Half-Life episode 2 bio bi dosta bolji. Ovako je smece.

    Gdje sam uporedio sa jednom od tih igara?

    Dark Messiah ima RPG elemenata kao i UT.

    Isti gamespot kojem je GTA nekad bio avantura?

    Ja ne valjam gluposti, ja izlazem iskustva o sistemu za koji si rekao da je "beze" jer sam se vec susretao sa njim, ti si taj koji prica bez ikakvih osnova (osim "citavog demo-a").
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Jel' ovo Bioshock dx10 igra??

    Gamespot:

    "If you're at a loss for which version to purchase (PC or X360), it comes down to the quality of your PC. If you're running a high-end DirectX 10 machine, the game looks better on the PC. It also has DirectX 9 support, and even running this way, it's possible for some facets of BioShock, like texture quality, to look sharper than the 360 version if your machine can handle it."
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne kontam sta se cudis, sve igre u narednih godinu-dvije ce bit DX9 sa nazor dodatom podrskom za DX10. Sto ce rec, u DX10 verziji ce ti stekat sve u 16 a igra ce isto izgledat kao i u DX9 modu.
     
  10. Raptor

    Raptor Aktivista

  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Cuj sta se cudim? Pa po ovoj njihovoj recenici se moze protumaciti da je igra bas pravljena za Dx10 ali kao ima podrsku i za Dx9 :roll:
     
  12. ming

    ming Veteran foruma


    Igra je konverzija sa box-a, znaci DX9.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator


    Stani Sulu, koliko ja znam u X360 je ATIjev cip ala X2xxx (znaci Dx10) - to procitah podavno u schwabskom ScreenFun-u, /isto kao sto je u obicnom Xboxu bio Gf3/, ili grijesim? :roll:
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    ATi Xenos iliti R500 predaca R600 chipa. Ima unified shadere i eDRAM.
     
  15. DC One

    DC One Aktivista

    Igra nije konverzija sa Xboxa, ali jeste bazirana na DX9, sa naknadno ubacenom podrskom za DX10. Razlika izmedju DX9 i DX10 je neprimjetna.

    PS. Xbox360 nema podrsku za DX10.
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Ok, moja greska onda ;)

    Jedina razlika sto na X360 pici glatko a na PC su primjetni padovi framerate-a, pitam se na cemu li su ga igrali :roll:
     
  17. Raptor

    Raptor Aktivista

    http://pc.ign.com/articles/813/813641p3.html
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ima ogranicenu. Bas kao sto Parhelia ima podrsku za DX9.

    Vedo - u Xboxu se nije nalazio cisti GF3 vec hibrid GF3 i 4. Xenos se daleko vise razlikuje od svog PC derivata.
     
  19. J4SK0

    J4SK0 Novi član

  20. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re:


    ovo je previsoko, stvarno. ono što je pod minimum bi trebala da bude neka "srednja" konfa, a ne minimalna, jer ono su prosječni kompovi današnjice.