biostar t-power i45 problemi

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by badgonzzoo, Dec 22, 2008.

  1. badgonzzoo

    badgonzzoo Novi član

    zdravo rajo, ovako pre neki dan sam kupio ovu plocu hajde nahvalili je svi pa da vidim sta kako ii eto problema koliko hoces pre svega trebam reci da imam e-8600 c2d cpu, i 4x1gb ocz reper x 9600 1200mhz, ostalo je nebitno za ovo sto cu pitati,
    sistem je totalno nestabilan ledi, restarta se ....
    temperatura cpu od 21 do 30 stepeni imam ocz vendetu2 kao cooler
    cim dodjem do 1000mhz brzinu rama ovo se desava sto sam naglasio pre , sada trenutno radi na 720mhz dok pisem ovo
    neznam dali neko poseduje ovu plocu i sa priblizno istim komponentama kao sto ja imama da bi da upute za bios posto ovde ima dosta stvari koje nisam ranije vidjao, plan mi je bio da doguram fsb do 600mhz i memoriju na 1200mhz sto mislim da za ovu plocu nije neki problem nasao sam neke parametre koji kod men nisu upalili nemam pojma sto evo linka
    http://www.biostar.com.tw/app/en-us/eve ... /index.htm
    ne sljaka kontam da nije do rama nemam pojma vise uglavnom nikako ne mogu srediti da radi kako treba sve je novo nije polovno da se ogradim jedino se plasim posto imam 4 modula od 1gb
    bio bih zahvalan ako neko moze da mi pomogne hvala
    dodajem da imam napojnu 600w ocz steth da ne bude ne valja napajanje
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa druze dizes li voltazu ramovima?
     
  3. badgonzzoo

    badgonzzoo Novi član

    druze moj dao sam ti link i sve je uradjeno po njemu korak po korak posle moje duge patnje koju sam prosao nasao sam link gde je sve objasnjeno ali ne sljaka, razlika je u cpu 8500 je tamo i u ramu ali bi trebale postavke biti te priblizno barem ali bogami kod mene nece ni da cuje flashovao bios plasim se samo da ovaj ocz nije ono sto pise 1200mhz ko zna , ovu sam plocu uzeo iz razloga sto sam imao p5k-e wifi asusa koji nije mogao fsb da predje preko 512 a da je stabilan bilo bi mi drago da kaze neko da ima tu plocu i da kod njega sljaka i kako sljaka hvala u svakom slucaju druze
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Ja sam imao slicnih problema dok su bila 4 modula memorije, a prelaskom na 2 x 2GB sve radi odlicno.
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ma ne postoji ta furka kad je rijec o klokanju,to da moze tako komp bi dolazio naklokan ti sam moras ispitati gdje su granice tvog hardwarea i koliko koja komponenta trazi napona da bi radila stabilno.

    Orthos u sake i ganjaj.
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    600MHz :lol:

    Nema toga bez TEC-a, ili cega jaceg.
     
  7. badgonzzoo

    badgonzzoo Novi član

    to kazem sa 4 modula moze biti problema ajde probacu pesacki polako mislio sa preskociti malo muke ali ocigledno nece niko reci priblizno postavke kako sta hvala drustvo javim sta sam uradio nadams e da cu stici do 600 fsb hehehe dalje ne idem to sam zacrtao ratio 1:1 i bicu prezadovoljan
    a da kazem da je ploca postigla i rekord u oc-u ne bi trebala biti losa ko sto kaze drug bez tec-a
     
  8. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    To su želje.
    Taj procesor drži na nekih 4.3Ghz (430FSB)
    A i to samo ako imaš skroz solidno hlađenje.

    Rami možda budu zajebavali na 1200Mhz, jer ipak imaš 4 keksa.

    Cuj, ti bi 6GHz....treba LN2 za to :D


    ROFL :lol:
     
  9. badgonzzoo

    badgonzzoo Novi član

    a ljudi pa nisam toliki idot druze da ga ostavim na 10x mnozilac 600x6 ili eventualno 600x6.5 glavno mi je da je ratio 1.1 ne ganjam oc cpu toliko ratio 1:1 mnozilac nije samo 10
     
  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Za 4 sticka memorije i kada se ganja visok FSB, trebas dati napona NB-u, pozeljno je staviti ventilator na hladnjak za vrijeme bench sesija :D
    Koja je maksimalna vrijednost FSB-a do koje si uspio doci, i pri kojim naponima?
     
  11. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Opet nije sigurno da li ce ici.

    Ne vidim razlog da ganjas 1:1...to nije za memorije od 1200Mhz.
    Ganjaj vece omjere.

    Praviš od tog jakog procesora obicni E6550....
     
  12. badgonzzoo

    badgonzzoo Novi član

    ajde dobro, poslusacu neki savet ja sam dosao do 533mhz fsb bez problema, i da naglasim ja zelim da radim sa tim kompom svakodnevno sta mogu izvuci najbolje za mene od ovih komponenata sto sa naveo sta je najbolje uraditi hvala
    ps: da ne dodajemo jos na temu kuciste thermaltake armor midi bw8000 tri coolera 2x12 i jedna sa strane 24cm , na northbrigu cooler uz plocu sto dolazi , vendeta2 na cpu mislim da je hladjenje sasvim ok
     
  13. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Sa cime hladis E8600?
     
  14. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    U zurbi da odgovoris prije mene, ne citas postove :lol:

    Ye can't beat meh :D
     
  15. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Sa vendettom ako ima dobar primjerak procesora može stabilo ici na nekih 4.4Ghz (440Mhz) uz nekih 1.35V

    To stabilno mislim uz testiranje procesora u orthosu nekih 20-tak sati.

    @Hurma....gledam ja to njegovo, odokativno, ali nigdje ne ugledah vendettu u hrpi slova.
    A to je sve posljedica HurmaFobije (strah od hurmine pro typing opreme)
     
  16. badgonzzoo

    badgonzzoo Novi član

    javim sta sam uradio cpu sa ranije testirao tj bio je na asusovoj ploci p5k-e wifi 4.2ghz je radila ali me i tada je... memorija zato sam i uzeo ovu plocu memoriju nisam mogao da poteram preko 1024mhz prime nije prolazio polse toga
     
  17. artemis

    artemis Komšija

    Daj ti reaperima vise soka,hoce oni popit.
     
  18. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Imam jako slicnu konfiguraciju (pogledaj u sig-u) i Reaperi voze ~840MHz na 1.95V, nisam se uopste trudio da sve fino podesim jer nisam imao vremena. Uglavnom Reaperi ne bi trebali praviti (tolike) probleme, jer 1000MHz je nista za njih.
     
  19. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Dajte ljudi radi se o PC2-9600 Reaperima, koji su PROPISANI na 1200MHz. Daj im napona koliko traze po defaultu, eventualno jos 2 koraka iznad.
     
  20. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Dva koraka su 0.1V na I45-ici^^