biostar t-power i45 problemi

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by badgonzzoo, Dec 22, 2008.

  1. badgonzzoo

    badgonzzoo Novi član

    ma nema teorije ljudi seru da je ova ploca maciji kasalj da se clocka laksa je asusova ja nemogu da dodjem ni do 500fsb
    -c1e suport disable
    -hardware prefetcher disable
    -adjacent cashe line prefetch disable
    -max cpuid value limit disable
    -intel(r) virtualization disable
    -cpu tm function disable
    -execute disable bit capability disable
    -core multi procesing enable
    intel(r) c-state tech disable
    -------------------------------------------------
    ratio cmos seting x7
    cpu freq. seting 500
    over clock retry count (3) ima opcije 1 i 2
    fsb (basel) to northbridge latch (1333) ima opcije auto, fsb800, fsb 1066, fsb 1333
    -fsb compenzation fine tune (disable)
    dram freq. 1000
    ddr2 enhance mode disable ima opciju auto, i enable
    --------------------------------------------------------------------
    ddr2 rcomp configuration (auto), ima opcije (configutaion 1, 2, 3, 4 ) opcije nisu mi jasne
    static tread value(pl) auto
    configure dram timing by spd (auto je ostavljeno) 5-5-5-15-36-3-3-3-13-5-5-5-8-4-4-11
    refresh counter (auto)
    --------------------------------------------------------------------------------------
    voltaze:
    po defaltu su voltaze a ja sa dodao voltazu sto cu i napisati
    cpu voltage :1,008v
    nb/sb voltage :1,096v
    ddr2 voltage :1,888v
    fsb voltage :1,112v
    e te vrednosti plus ove sad sto idu :
    cpu voltage (+0.400 v)
    ddr voltage (+0,400v)
    chpset voltage (+0,300v)
    cpu core1 gtl ref voltage (0,63*VTT) NEZNAM OVU OPCIJU TAKO JE PO DEFALTU
    cpu core2 gtl ref voltage (0,67*VTT)
    MCH GTL ref voltage (auto)
    cpu pll voltage (1,6v)
    eto drustvo takve su postavke u biosu nemogu ni 500 da dodjem ovo sto sam napisao to ne radi takve postavke ne rade
    bilo bi fino neko da vidi gde gresim stvarno nemam pojma na asusovoj ploci se nisam ovoliko mucio da stignem do 500fsb ovde kod mene nikako ovo ne ide ova ploca po forumasima iz sveta ima potencijala GDE GRESIM HVALA
     
  2. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Opet ganjaš visok FSB.
    To se ne radi toliko, ovako samo sakatiš procesor.
    Stavi mnozitelj na 10, diži FSB do granice neke koju moze ovaj procesor podnjeti, to je nekih 420-450Mhz.

    I ram stavi da radi na 1000-1200Mhz.

    I ne trebaju ti tolike voltaže.
    Procesor stavi na nekih 1.35-1.38V
    Ram ostavi po defaultu na 2.1V
    NB-u dodaj samo nekih 0.1-0.15V

    Ostalo ostavi kako treba.
     
  3. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    OMG ReNNo, zasto si ti klokao svoj E8600 na 5 giga, iako nije bio stabilan? Kakve ti koristi od toga?

    Covjek hoce da se malo zabavi, iskoristi proc koji ima i vidi kakve su mogucnosti procesora i ploce.

    1,4V na procu? Za suicide run daj 1.5 (ne drzi duze od 2-3 sata na tom naponu) :D Za visoke vrijednosti na Quadovima znam da treba dodati vFsb napona, pa probaj i to.
    MCH GTL ref voltage stavi 0.67x, a igraj se i sa drugim vrijednostima.
     
  4. badgonzzoo

    badgonzzoo Novi član

    samo da kazem drugu renu , na susovoj ploci koju sam dao bratu u drugoj sobi je model je p5k-e wifi radio mi je par meseci na 514fsb ratio 1:1 ko leptir dalje nije islo bez da nije stabilan ovaj fsb je presao oteros,prime .. crash tstove cpu nije dolazio do 70 stepeni.
    a ovu plocu sam uzeo bas zbog tog fsb, koji bi trebao rasturati u odnosu na asus-a a ja nemogu ni bednih 500mhz preci dao sam vam gore napisao postavke u biosu za 500mhz sta nije u redu da znam jer se gasi komp odmah temperatura je ok.
    kad prordi na 500 fsb idemo dalje za sad nisam dosao do 500 ne ide nesto ne radim kako treba molio bih gore da vide moje postavke jeli sve ok, volio bih da nisu ok.
     
  5. GW

    GW Moderator

    MOžda si jednostavno dobio loš primjerak.
     
  6. ReNNo

    ReNNo Overclocker

     
  7. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    badgonzzoo, mozda ti (ne) moze pomoci Biostar support? :smt003 Jesi radio update BIOS-a? :smt003
     
  8. badgonzzoo

    badgonzzoo Novi član

    sve uradjeno bios update iste seccunde sam flashovo zadnji i ove postavke nisu sa biostar suporta, vec moje nisam bas ni veliki poznavalac oc-a ali isam ni laik radio sam to i ranije od bartona 2.5 pa na dalje ali ova ploca mi je nesvarljiva ima stvari u biosu koje prvi put vidim. pod takvim nazivom mogu pretpostaviti sta je npr.
    fsb (basel) to northbridge latch
    ddr2 rcomp configuration (auto), ima opcije (configutaion 1, 2, 3, 4 ) opcije nisu mi jasne
    over clock retry count (3) ima opcije 1 i 2
    to su te neke opcije u koje sumnjam da sam ih sredio dobro
    ma neznam vise ni sam sta da radim nemam ideje mislim fsb od 500 je sasa trebalo bi raditi bez imalo kopanja po biosu, skoro svaka ploca novija moze da gura to
     
  9. badgonzzoo

    badgonzzoo Novi član

    reno druze pod badgonzzoo wrote:
    i da naglasim ja zelim da radim sa tim kompom svakodnevno
    8 mjeseci sam radio sa sa 514 fsb bez ikakvih problema cpu je jos uvek kod burazera i tamo radi pod tim fsb ratio 1:1.
    i ovo cu valjda ustimati i ima da radi svakodnevno ili ga nece biti uopste nije on mene kupio ja sam njega, svaki gust se placa
    hvala na savetima u svakom slucaju drustvo skontacemo valjda nesto
     
  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Eto ti si svog klokao samo nako i ne radis vise sa tim kompom svakodnevno, on ti je samo za bench :roll:

    To prvo je FSB to NB strap (tako se zove na Asusu), njime odredjujes djelitelj memorije.
    To drugo su vjerovatno newbie-opcije za klokanje memorije, ono fole odmah ti namjesti - nisam siguran, mislim da ce ti to Blowfish moci bolje objasniti, ima istu plocu :D
    To trece je vjerovatno koliko ce se puta rebootati ako OC ne uspije "na prvu".
     
  11. badgonzzoo

    badgonzzoo Novi član

    hehehe moj drug onaj komp radi vise nego ovaj moj brat mi se bavi dizajnom adobe je non stop na kompu taj komp radi da ne preterujem 18sati dnevno , kako se probudi on je upaljen i kad legne ugasi ga prosecno radi 15 sati 99% i eno ga sljaka ko leptir nista mu nefali ps. da ga ne ureknem kuc kuc vo drvo.
    hvala na objasnjenju pretpostavio sam to priblizno ali mi je drago da si mi objasnio ostalo je samo one 4 konfiguracije memorije videcu ..... uglavnom na poslu sam sada pa kad dodjem kuci i fino se odmorim pa cu se baciti na posao
     
  12. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Gr'ne rane, sta ce Blowfish objasniti kad i on koristi newbie opcije :mrgreen:
     
  13. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Naravno, ono je bilo samo da se dokažem :mrgreen:
    Za 24/7 držim ga na 4.35Ghz.

    Zato ne vidim razlog da badgonzzoo tjera neke visoke FSB-ove jer time ništa ne dobiva osim što ploču zagrijava.
    Procesor sa namjerom ima svih 10 množitelja koji se itekako dobro mogu iskoristiti na Vendetti 2.
    Pošto na P45 ploči možeš odrediti pored 1:1 da radi i na vecim omjerima u slucaju ako imamo ram koji radi na 1000Mhz+, ja toplo preporucujem da se tako to i uradi.

    @badgonzzoo - Ti si vjerovatno potrefio slab primjerak ploče i nema sad kajanja.
    Postavi onako kako sam ti rekao, jer ces cak i vise dobiti nego sa tim sakacenjem procesora.
     
  14. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    badgonzzoo, jesi probao koliko mozes dici samo dvije plocice? Mozda ti jednostavno jedna plocica ne valja. U tom slucaju ostale plocice idu brzinom kojom ide najsporija.
     
  15. badgonzzoo

    badgonzzoo Novi član

    skinuo dva rama probao isto se desava , preko 333 fsb ne sljaka neznam zasto probacu jos koji dan pa cu je vratiti mozda ipak nisu postavke kako treba sad evo upaljen sa 333x10 1066 ram predjem li malo iznad 333 samo restart ram je i ranije proveren jebiga izgledami sam bas peh kupim plocu zbog zezancije i vidi sta se desava , bacicu oko na ove dzampere na ploci sta koji znaci da nije tamo sta sjebano sa dzamperima ima ih pun k.... eto neznam vise sta da radim kontao sam da 4 modula rama smetaju ali bogami ne sad cu da vratim na ovu konfiguraciju jos ona dva pa da vidim hoceli raditi na 1066 sva 4 hvala svima koji prozborili koju pametnu
    kako moze da se sazna da nemam fsb wall bilo na ploci bilo na cpu
     
  16. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ako ti nece da ide odmah iznad 333Mhz, udri 400Mhz ili više.
     
  17. badgonzzoo

    badgonzzoo Novi član

    cpu je ranije ovaj radio na fsb 533 sto znaci njega iskljucujem da ima wall probao sam sa dva rama 400,420, 430,450,500 nista i to sa dva modula rama mislim da sam ubo plocu koja nije ok nazalost ko ce to dokazati ovim kretenima kad ona radi sto znaci pojo vuk magarca
    http://www.ocforums.com/showthread.php?p=5859751
     
  18. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Nikad nemoj clockati dvije stvari odjednom. Stavi djelitelj na 1:1 i polahko dizi FSB. Daj napona procesoru, NB-u (zbog RAM-a i visokog FSB-a koji ganjas), ali ne znam tacno koje GTL vrijednosti treba postaviti za dual-core procesore. U OC-u uvijek imas faktor srece, pa kako si rekao - nema tu reklamacije zbog primjerka koji se dobro ili lose kloka.
     
  19. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    A jesi probao s one dvije plocice koje si izvadio? Mozda si ostavio bas onu s greskom. One jumpere ispod graficke ne diraj, oni aktiviraju crossfire.
     
  20. badgonzzoo

    badgonzzoo Novi član

    napokon napredak hvala bogu 400 fsb x 10 1000mhz ram za sada temperatura realtemp plafon sa occt v2.0.0a testom on mi je bio prvi pri ruci 48 stepena full load a idile 25stepena videcemo prime pa idemo dalje
    zamolio bih samo nekoga ako ima negde pri ruci timinge ocz reperx 9600 1200mhz te vrednosti mi trebaju sve redom one su pravile ovu koliziju znaci timinge sve redom odozgo nadole 5-5-15-54-.....

    evo me jos jednom 430x10 ratio 1.1 temperatura full load 48 , idile ne prelazi 29 prime test radi samo me zeza timing rama 100% kad bih to podesio na prave vrednosti blo bi ok
    pao mi je kamen sa srca male su voltaze skroz i stabilan