Bodybuilding

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Nani, Oct 31, 2008.

  1. Nani

    Nani Komšija

    Mali topik na HWB oko bodybuildinga.
    Na stranu od onog smetlja na teretana.ba, nekompetetnosti, lakrdije i lopovluka, da pitam ima li ko da trenira, koliko dugo trenira, koju suplementaciju koristi, gdje je nabavlja, u koju teretanu/fitness centar idete itd?
     
  2. Hansel

    Hansel Komšija

    Trenutno ne koristim ništa jer sam ponovo na početku. Kažem ponovo jer sam do sada sve išao po 3-4 mjeseca pa onda i pravio tolike pauze što na kraju ne dovodi do nekog uspjeha, opravdano. Sada sam kao odlučio ići redovno i ne prestajati nikako (bolje radno vrijeme pa se sada mogu prilagoditi) u nekoj mjeri 3-4 puta sedmično. Nakon jedno pola godina aktivnog treniranja ću vjerovatno početi koristiti proteine i može neki dodatak za bolje-brže definisanje.

    U biti bodybuilding je stvarno skup sport jer bez obzira na ove hemijske dodatke, u svakom slučaju se valja bogato i kvalitetno hraniti što se kosi sa ovim našim brzim-sa nogu prehranama smećem tipa pašteta, pica, sendvić, ćevapi, hamburger, slatkiši, pive i sl.
    Kada sam bio u tome primjetio sam da ta zdrava hrana koju bi svakako i trebali jesti, prazni novčanik poprilično, pogotovo što se mora jesti nekih 4 puta dnevno. Iskreno nisam neki kuhar, stara na poslu do 16:30 pa i nema baš mnogo vremena a ni volje za neka posebna spremanja. Ono što ja znam napraviti nije dovoljno, pa sam se pokušao jedno vrijeme hraniti i restoranu u Merkatoru (kao jeftino tamo) sa tom zdravijom hranom tipa riba, salata i sl. ali ne ide ni to.

    Onda pored ova 3-4 treninga sedmično, treba i trčati pa se u biti svaki dan mora odvojiti po neka 3 sata za ove aktivnosti, jer u teretani se bude oko 90 minuta, ali dok se ode, dođe, istušira...ode noć...

    Tako da ću sa ovim ići čisto rekreativno, bez nekog većeg zalaganja i očekivanja. Traži teretana mnogo toga...kako novca, tako i vremena. A ni jedno ni drugo nemamo toliko, pored svih drugih prečih stvari.
     
  3. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Treniram rekreativno od februara/marta. Trenirao sam bez ikakvih suplementata. Početkom oktobra sam uzeo IsoGainer i Amino 1000. Mislim da mi je sigurno ova kombinacija digla bench za 15 kg. Vježbe, standardne : bench press, skotova klupa ... Namjeravam uskoro početi uzimati Nutrabolicsov Skin Bursting Stack, može mi biti mjesec, pa ću vidjeti da li je tako dobar kako ga hvale.
    Treniram kod kuće, imam bench klupu, bućice i šipku, naravno. Ništa mi više ne treba .
    @ nani : Jeste da je teretana.ba totalno nutrabolics nastrojena, ali imaju dobru ponudu suplemenata. Što se tiče reklama, stvarno su providni . Tema tipa "Kakav je ovaj Isobolic" - odmah slijede odgovori "To ti je vrh vrhova", "Extra gainer", "Najbolji na tržištu", "Beton" ...
     
  4. Hansel

    Hansel Komšija

    To je ekstra. Ja sam oduvijek to želio, ali u stanu nije izvodljivo. Tada bi naravno trenirao više i teretena bi ti uvijek bila ''pri ruci''. :wink:
     
  5. Nani

    Nani Komšija

    Na teretani moj je nik bio SentinelZeus, napisao par clanaka oko ispravne suplementacije i vidio da to medju stokom ne pije vode, em jako puno lopovluka koji se ogleda u to da su koristili moj nik nakon osvojene nagrade za reklamiranje prvenstveno Nutrabolicsa koji uopste nije Kanadski vec se pakuje u Madjarskoj od ostataka Biotechovih suplemenata. Toliko o trovanju ljudi i prodavanju smeca.

    Tu tvrdnju mozes vidjeti ako pogledas slike koje su okacili svog shopa, tu lijepo imas pokazane Muscletech proizvoda cije su kante bijele boje (MUscletech americki nema takvih pakovanja) kao i Muslcetech BCAA. Pogledom na http://www.muscletech.com se vidi da MT u svojoj ponudi uopste nema aminokiseline u tabletama, a ne deklarisani BCAA.
    Nadalje pola nikova na teretani admini koriste u svoje svrhe, neki dan me jaran zove i pita zasto sam ponovo aktivan na teretana.ba, reko de se serendaj nema me pola godine. Opali mi covjek link kad tamo koriste moj nik da bi kako si i sam napisao reklamirali cini mi se EAS-os i Optimumov WHEY :D sa poznatim frazama: "To ti je vrh vrhova", "Extra whey", "Najbolji na tržištu", "nema dalje", " nigdje ovakve cijene neces naci" itd

    Ovo ti pisem da se kanis proizvoda koji se u BIH prodavaju, ako ne mozes iz americkog PX-a ili Hrvatske, Srbije, Amerike, opceniuto vani nabavit i ne kupuj suplementaciju. Rokaj se piletinom, tunjevinom, u Robotu imas kupiti Oatse, stoje na stalazi cornflakesa, gdje su i sport musli-i, 500g je oko 1km, samelji to na suho u blenderu i onda dodaj whey i vodu, mozes i dextrozu mada su insulinski siljci koja izaziva opasni za vid, i uz pravilnu ishranu to je sasvim ok.

    Ja sam prije pravio gresku da sam whey suplementacijom htio da zamjenim cvrtu hranu konkrento protein, nije urodilo ploda, onog momenta kad sam se bazirao na piletini, rizi kuhanom krompiru, tunjevini itekako sam primjetio napredak. Naravno whey, bcaa i kreatin suplementacija prije, za i poslije treninga je neophodna u tecnom obliku, tako da tu kruta hrana nema nekog efekta, ali tad i samo tad se treba uzimati suplementacija.

    U jednom momentu sam pio pazi sad :D

    Optimum Whey
    Optimum Glycomaze (mjesavina waxymaze-a-najboljeg ugljikohidrata i trahaloze)
    Optimum Vassive (mjesavina Glutamina, BCAA, Kreatina i Taurina)
    Scivation Xtend (BCAA u prahu koje sam mjesao za vrijeme treninga i pio sa vodom kao sok)
    NOW ADAM vitamine
    NOW Omega 3
    NOW C i E vitamin poslije treninga (antioksidansi)
    Muscletech Hydroxycut Hardcore
    BSN NO-Xplod (prije hydroxycuta jer H.cut suzava krvne zile a NO-Xplode ih siri i oba imaju stimulanse na bazi kofeina ciju kolicinu u paru ne podnosim) STari CEM3 mi je bio puno bolji od ovog novog sa AWPT tehnologijom, karinana!
    Andol-> radi bolje prokrvljenosti i bolje cirkulacije
    Pa sam isao na gastroskpiju gdje su mi nasli eroziju zeluca od andola. Ukratko imbecil!
    O stetnosti nema govora, citam sta ljudi piju koji imaju gastritis, whey obavezan jer zaljecuje rane i dize imunoloski sistem ista stvar sa aminokiselinama, kreatin i dizanje ATP nivoa unisatva H.pilori sa c vitaminom a pogotovo omegom koja oblaze zeludac pored toga sto stiti kardiovaskularni sistem.
    Dakle rokaj se a andol zaobidji u sirokom luku.
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Heh otisao jednom u teretanu... imao sam upalu 2 hefte i zdrao... lijepa vodorava
    :D
     
  7. Nani

    Nani Komšija

    Ja nisam trenirao 3 sedmice zbog zeludca pa me upale sad rokaju, mada sam ih znao i imati kad bas dobro odradim trening uz svu kvalitetnu ishranu i suplementaciju a ne neko ko tek pocinje.
    Nezahvalan sport maksimalno.
     
  8. Hansel

    Hansel Komšija

    Upala je obavezna ako si prije toga bio neaktivan a na dotičnom treningu pretjerao. Vježba se polako, postepeno. Da si se poslije treninga malo istegnuo i popio andol, bilo bi ti mnogo lakše.
     
  9. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ako Bog da u Januaru mjesecu punim 5 godina da kazem aktivnog bavljenja ovim sportom. Uspio sam nabaciti skoro 40 kg finog mesa za taj period.
    Suplementacija je klasika, whey + monohidrat, tu i tamo se ubaci koja kantica BCAA ili nekog drugog suplementa tipa CEO. Bitna stvar je da hranu nemoze zamjeniti nijedan suplement, samo dopuniti zbog toga se i zove supelemntacija :)
    Molim vas da ne mjesate suplemente i anabolicke steroide, ljudi imaju dosta pogresnog misljenja oko toga, misle da se od kreatina i wheya ostaje sterilan i tako neke slicne gluposti hehe sramota da ljudi vise znaju danas o mobilnim telefonima nego o svom vlastitom tijelu ...
    U potpunosti se slazem da je teretana.ba totalna glupost, smiurija i sramota za ovaj sport. Kakva je drzava tako i sve ostalo, pa je i ovo jos jedan sport u nizu kojem nije posvecena nikakva paznja, na zalost mnogih zaljubljenika u ovaj sport.

    Sto se tice suplementacije koja se prodaje kod nas, previse marketinka oko nicega, udjes u radnju i neki ti tamo lik naprica ako uzmes Isobolic ma dobit ces burazeru 10 kila misica za mjesec :D komedija :D

    uglavnom drzite se dobre klope (piletina, puretina riba, riza, tjestenina...), trenirajte do otkaza i odmarajte se dovoljno :wink:
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Isao 2 i po mjeseca, taman poceo da bujam - dopizdilo. meni ovo dodje ko' mucenje a ne sport :)
     
  11. Hansel

    Hansel Komšija

    Da si nastavio još malo već bi primjetio određene simptome tupljenja, intelektualnog. :)
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Jel' to iz vlastitog iskustva? :D
     
  13. Nani

    Nani Komšija

    Sto se CEO-a tice, ja mislim da ono sagori zeludac od drugog konzumiranja. Lik ga uzeo na platou uzeo jednom dobio grceve, ja ga kupim od njega i probam ista stvar kao da me neko udario u zeludac svom snagom, u smetlju je zavrsio odma. Growth Factor ima 5- metil-7-metoksiizoflavon sastojak koji unistav zeludac kao i sve ostalo smetlje od Nutrabolicsa!
    A esterifikovane aminokiseline nemaju ni jedan naucni dokaz da su djelotvornije do ne-esterifikovanih. Ustvari nema dokaza da su uopste efektivni ima dokaz samo da se na osnovi etil ester grupe stavlja manje nego se uzimalo do sad.
    Umjesto 5 g uzmi 2.5g, lijepi monohidrat i old school!
     
  14. FearLess

    FearLess Aktivista

    Isao neko kratko vrijeme ali sam skontao da nemam volje da treniram :D

    Ljen sam i ubij me radije cu to vrijeme iskoristiti uz neku knjigu ;)
     
  15. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    http://teretana.ba/forum/viewtopic.php?t=3272 - teretana.ba ukratko :)
    Nisam znao da su toliko lopovi, da koriste tuđe accounte i da stavljaju komentare, mada su mi totalno sumnjive bile one sve pohvale. Odoh sad da vidim još jednom pakovanje isogainera i uputstvo, pa da baš vidim je li Kanada. Eto me za 70 min. :)
    Edit : Čudi me što je Batista na reklami za Nutrabolics ako je tako loš :?
     
  16. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    kod kuče , bučice , malo neki tegiči , sklekovi , trbusni , i trcanje ujutro . samo da se bude u formi :)
     
  17. Nani

    Nani Komšija

    Pa Coleman je reklamirao Muscletech koji je na bodybuilding.com po prodavanosti na 4 mjestu iza Optimuma, BSN-a i Universala. Reklamira onog ko mu plati. Ne zna on sta oni prodaju. Trebao je po toj logici samo i samo Optimum da reklamira.


    Ovo su vodece firme po prodavansoti u svijetu;

    1.Optimum - Number Of Products: 174
    2.BSN - Number Of Products: 45
    3.Universal - Number Of Products: 140
    4.MuscleTech - Number Of Products: 67
    5.NOW - Number Of Products: 556
    6.CytoSport - Number Of Products: 158
    7.Higher Power - Number Of Products: 71
    8.Nutrex - Number Of Products: 21
    9.Gaspari Nutrition - Number Of Products: 25
    10.MHP - Number Of Products: 45

    Higher Power je brand bodybuilding.com
    Nutrabolics je na 103 mjestu, sve receno!
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Udrite po jajima, janjetini i puri, a manite se suplemenata.
     
  19. X-Factor

    X-Factor Komšija

    ovde pricamo o BODYBUILDINGU, sportu i nacinu zivota, a ne o tome kako dobiti izgled nekog zgoljavog manekena sa par trbusnjaka !!!
    s toga suplementacija je neophodna, whey protein je osnova suplementacije i bez toga u teretanu ne treba ici...

    za jaja (bjelanjak) i puru si u pravu, janjetina spada u junk food sa aspekta bodybuildinga, a da se manite suplemenata to nikako...
     
  20. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    kad mi je najveci lik u teretani rekao da ... nema hamburgera,chewapa mljevenog mesa...
    jos kad me spucalo do te mjere da me bolilo drzat ruke u dzepovima...

    pa da legnem i da me zatrpaju... da ne zaprdzujem previshe temu ... podrzavam dogovo vidjenje stvari...

    ;)