borba protiv jednoumlja i gay postova na forumu - walktrough

Discussion in 'Generalna diskusija' started by ming, Nov 19, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ming

    ming Veteran foruma

    Znaci stalnim napadima low quality postova i ubijanja foruma sa istim, odlucio sam sastaviti listu stvari koje vas cine dorkom i mene nerviraju uzasno;


    -odgovarati na teme ''joj jarane imam ja to radi ko doxa''
    Koliko puta smo se susretali sa temama u kojem neko iznosi problem sa nekim dijelom hardvera eventualno programa i u pola rasprave stoji post ''imam ja to i kod mene radi'' - koga to boli kurac sto kod tebe radi?

    -odgovarati na teme ''kupujem i ja to dok sazidam kucu/ozenim-udam se''
    Pogotove ove teme sa metro hardverajem vide se beskocni postovi ''ja cekam GH.eyy model da dodje pa da kupim'', ''ja kupujem kada snijeg okopni'' idt. Koga to boli briga kad ko sta kupuje?

    -odgovaranje na teme ''sta da kupim za toliko love''
    Pogotovo problem sa mladjim korisnicima ''koju grafu da uzmem za 1500km i da moze u SLi''. Svi znamo da nema pite da ce kupiti karticu koja upola manje kosta a kamo li za cijenu koja je navedena. Pogotovo ispada glup onaj ko se javi sa istim prijedlogom koji je predlozilo 20 korisnika iznad.

    -redanje bespotrebnih smajlija na svakom koraku
    Od ovih postova dobijam boner, vjeruj mi postovi nisu nista bolji ako si naredao kilu idiotskih smajlija.

    -redovno zaljenje na ISP provajdere
    Odlucio sam bojkotovati ove threadove jer ne pomazu, jedini nacin ako hoces da prikazes svoje nezadovoljstvo je da se odjavis sa doticnog provajdera i rijesis nas sve problema.

    -kada ce pojeftinjenje ADSL-a /Cable
    Da li HWB lici na tech suport od nekog ISP-a?

    -idiotsko imenovanje tema
    Tipa ''cudan probem'', ''hlp plz'' ''poooooooooooooooooooomagajjjjte'' sta mislite kako bi izgledalo kada bi svako napisao ''cudan problem''? ili ''nije bas puno, ali stvarno iritirajuci problem''?

    -warez
    ovo stvarno ne bih komentarisao

    -potpisujem
    kuci pa potpisuj

    -zadace i seminarski i štele kod profesora
    Koga boli briga sto je profa postavio jeben zadatak u skoli? Dosta raje nije imalo kalkulator, a kamo li c/p tehniku rijesavanja zadaca.

    -prodajem HITNO
    ma nemoj
    Ovo cu stalno apdejtat sa stvarima koje mi idu na jetru.
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Dobi čovjek kamen od ovakvih gluposti.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    treba i restrikciju uvesti da novoregistrovani noobovi ne mogu postati idiotarije iste sekunde i gusiti raju sa problemima i oglasima, kao i embargo na postove - dva dnevno dosta od takvih...
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Ja sam se vise obratio na drugove koji su mnogo vise na forumu od pocetika.
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    slazem se sa svim navedenim,ali ima jos stvari da se doda na ovo.
     
  6. Pezzaa

    Pezzaa Aktivista

     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Evo upravo jedan se sam ponudio kao primjer ''nesta bih postao ali ne znam sta bih'', sreca pa je na pravoj temi :smt004
     
  8. nFare

    nFare Komšija

    Spamanje starosjedioca foruma
    Ali valjda imaju pravo na to 8) 1000+ postova i moze pomalo jel? :lol:
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    mene samo cudi da stivi nije nista rekao na ovo :D
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sta bih to trebao rec? Sve je nazalost tako...
     
  11. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Izgleda da se vracamo boljsevickim metodama. Pozdravio te drug Staljin. Tesko je ispravljati krivu Drinu moj Sulu!
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    [​IMG]

    HWB i treba da ostane najbolji forum na ovim prostorima.
     
  13. AdoSA

    AdoSA Komšija

    E ja ga j*** ko se ponekad nije javljao sa ne konstruktivnim postovima s vremena na vrijeme sa ovog spiska sulu :lol: ali sto jest jest ima nas pojedinih koji fakat udavise sa svim stvarima (ili ponekim) od ovih gore navedenih. Samo kao sto Storm rece "Tesko je ispravljati krivu Drinu moj Sulu!"
    Treba uvesti kaznene bodove pa fino kad neko nabije par bodova (koliko neka moderatori odluce) dobije rank noob ili nesto slicno :D
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    To je idiotizam, kaznjavati nekoga sto je glup.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    ovo sve gore sto si naveo, za mene je spam.. pa zasto brate dragi fino ne brises takve stvari pa neka se konta zasto mu postovi nestaju

    na par foruma je to tako rjeseno, neprecizan naziv teme i ide na delete, neprecizno objasnjenje problema i tema ide na delete

    a ovi postovi tipa: i ja mogu iscjepat metar drva za 10 minuta i slicno.. pa drug moj fino ti to brisi, to su sve ne konstruktivni odgovori koji zatrpavaju teme.. znaci spam postovi.. naravno da se svima nama desilo koji post da nesto glupimo ili da naredamo metar smajlija ali ima onih koji to rade jako jako cesto mada, moram priznat da to rade naj vise novajlije...

    stavi ovo u pravilnik foruma pa kad mu nestane i tema i postovi neka procita gdjeje pogrjesio
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne mozes obrisat svaku trecu temu, dok se postovi poput "potpisujem" javljaju jako cesto. Naravno da se puno toga obrise...
     
  17. vnm_

    vnm_ Komšija

    ma potpisivanje je najmanji od navedenih problema...
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    ma ne ne.. kazem da brise teme koje nemaju konkretan naziv ili koje nemaju konkretno pitanje postavljeno il sta vec.. i da brise postove poput potpisujem i slicno a ne da brise temu zbog toga.. znaci brisanje glupih postova i brisanje glupih tema
     
  19. perke

    perke Aktivista

    sad bi rekao "potpisujem" ali mi frka... :smt006
     
  20. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    ja mislim da ne bi trebalo odmah brisati postove, da ne bude "WTF did I do wrong, come on tell me!!" :)
    trebalo bi primjeniti FIFA/UEFA sistem upozorenja/kaznjavanja: zuti pa crveni karton (odnosno 2 zuta), tj. javno upozorenje pa onda brisanje postova ili, eventualno, ako se radi o vise (namjerno) ponovljenih prekoracenja, banana :)
     
Thread Status:
Not open for further replies.