borba protiv jednoumlja i gay postova na forumu - walktrough

Discussion in 'Generalna diskusija' started by ming, Nov 19, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. syss

    syss Veteran foruma

    imate dolje desno mali uskličnik koji kaže "Report this post", pa fino možete to ponekad koristiti i svi skupa pridonijeti u izbacivanju gejizma sa foruma ;)
     
  2. Nani

    Nani Komšija

    Otvorite temu "Bez Cenzure" gdje ce se moci reci sve i svasta na jednom mjestu i zdrao mili djaci, ako cemo procati sta kome smeta krecem prvo od sebe; postavim temu Striptiz u Cenralu, obrisan mi klip tuke sto se skida tamo, jel ovo forum gdje cemo se ponasat ko u komunizmu. Ako njoj nije bilo ofirno da se skida gola po wcu, to je ofirno i pogrdno za forum pogledat glupacu pod "Generalnom diskusijom" Onaj, necu ime da mu izustim, govori da ne postoji bosanski jezik, meni se na normalnom odgovoru koji prilici njegovoj izjavi daje ban, pod izgovorom da flemam. To sto je ovo tvoj forum i sto nisi objektivan je tvoja stvar! Jos jedna stvar, ovo je forum a ne neka kniga koja ce uci medju akademske krugove, niko s eod nas nije rodio naucen. Mnogi "noobovi" kako ih prozivate dosli su na forumsa namjerom da nesto nauce, preko smajlija zele da ostvare odobravanje ili bilo kakvu vrstu naklonosti to je prvi fakat!!! I onda se nadje neko da mu brise post, izvinite gospodo ali mislim da to ne prilici zdravom razumu. Misli da ce se mnogi sloziti jedno 100% korisnika svih foruma da postoji pravo vrijeme za kupovinu!!!! Ja za 200km imam isto frajemova kao i neko sto je platio prije 3-4 mjeseca 8800gtx razlika u cjeni je ocita, razlika u vremenu zanemarljiva! To je vrijeme pokazalo. Vidjeli smo sta je g80 u poredbi sa g92. I sve u stranu sto se obistinilo sto sam rekao, ja dobivam ban jer on mene uzima usta. Kompleksas koji se zakacio sa pola foruma na benchmarku i umjesto njega u startu da se bana i ja dobivam ban! Pola raje ovde licno poznajem, dosta preko pm, nikad nikog prvi uvrijedio nisam ali nikome sutit necu! sa steveyom se zakacio bez razloga, glupa budalastina i zao mi pravo i govorim covjeku javno ako sam ga ja prvi uvrijedio nek mi oprosti i nek ne budali da ne dolazi na forum i opet mu to kazem jer je momak za 10 ali onaj...ma nemam rijeci. Izbrisi te svaki post koji vam ne odgovoara ukljucujuci ovaj ali samo zelim da ti Enise znas da si me razocarao stari moj. Sve u redu ja sam zasluzio ban al sta misliti o nekome ko dozvoljava covjeku koji kaze da ne postoji bosanski jezik(jer ga oficijelno na papiru nema a znamo sta je time mislio) boravi na forumu!
    I na kraju krajeva sta si ti to mene opomenuo, jesam li ja neko derle ili covjek svoj od 26 godina da me ti banas sa foruma jer branim svoje pravo na jezik, jer mi mangup kaze da ga nemam, jer me opet prvi cinicno proziva hinjski onako u sali, to sto je tebi to u redu govori neke stvari ali stari moj kunem ti se svim mrtvim znas koliko sam buljio u monitor kad sma vidio da si me poslije onoga posta banao!!!
    I jos jedna stvar posto ces premisljat da li zbog flame ili spama nazovi ovaj post kako god hoces da me banujes permanentno pretrazi moje postove jer cine 83% ukupnih postova foruma i nadji koliko imaju smajlija, rijeci "potpisujem", noobovskih pitanja i uvreda upucenih drugom bez ikakvog razloga!
    Ocigledno i ja se ubrajam pod noobare!
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nani prijatelju, nisi ti ovdje od jucer. U pravilima lijepo stoji:
    -pa onda

    - pa onda

    -pa onda

    Ja mislim, a vjerujem da se i ostali clanovi foruma slazu, da ste ti i doticni gospodin dovoljno puta bili opominjani.
     
  4. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    gdje ba taj striptiz?
    moze li link kakav...
    :lol:
     
  5. Esh

    Esh HWB

    stvar je principa bila i dogovora. zadnji put kad sam slao te opomene da se ne pravi flame bez potrebe, vec da se argumentovano raspravlja, dogovor je bio da ce se to postovat. do toga nije doslo pa sam postupio onako kako smo se bili i dogovorili.

    sto se tice raznih izjava, nekada je veca mudrost ne reagovati u situacijama kada se provocira reakcija te onda mirno sacekati razvoj situacije, odnosno okoncanje diskusije. zato slijedeci put, mudro.
     
  6. Nani

    Nani Komšija

    U redu i sve si to u pravu i reci mi koje sam ja to pravilo prekrsio prijatelju moj od tih sto si ih nabrojao. Nadji post gdje sma ja prvi bilo koga uvrijedio. Naci ces tonu postove gdje sma rekao bravo, svaka cast ali ne da sma ja nekgo prvi uvrijedio.

    Nadji mi jedan moj post gdje sam prvi izrazi nepostovanje prema nekome...jedan jedini

    Sto se tice objave poruka sto se tice tematike, pa lafe moj onda bi se samo pricalo oko hardware-a ni jedna druga tema nije bila. Postavim neku politicku temu, budem opomenut jer ce mnogima smetati, uredu, slazem se, postavim klip cure obrisana tema a na youtube sekciji pola linkova youtube maknuo zbog krsenja autorskih prava. kakva je to podvojenost!

    Opominjani za sta, za ono sto ih je pola mislilo a nije htjelo da udju u raspravu, i nadji taj konflikt izmedju mene i njega i vidjet ces kakoje poceo i kad se vec prica o postovanju kako se taj mangup odnosio i razgovarao, i na istu loptu kad mu se vrati ja opomenut.

    Naravno, poslije svega da mi je krivo, da sam ja njega opet spomenuo kao sto niti prvi put nisam ja poceo bilo kakvu raspravu on mene uzima u usta i umjesto u tom momentu da se nadjete i da poduzemte akcije na moj odgovor na njegovu konstataciju akkko ne postoji bosanski jezik ja dobivam ban.
    Toliko o postovanju ljudi sa ovog foruma koji su svojim postovima pokusali da doprinesu ovom forumu, toliko o postovanju mene i citanju izmedju redova rasprave izmedju nas dvojice. I Enise nismo svi isti, ja reagujem impulsivno na nepravdu, ti mozda mozes da se kontrolises i da ne odgovoris nista ali zaista sma se osjetio pravo uvrijedjenim jer sam dobio ban bas od tebe kojem sam pokusao da svojim postovima ucinim forum sto vrijednijim i kvalitetnijim.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Oladi Nani, kad se samo sjetim onih "najboljih dana" kada si ovdje na forumu c/p PM-ove izmedju tebe i Goranstein-a. Oladi...

    Prekrsio si pravila, nemas se sta pravit blesav. Ako nisi svjestan da nisi prekrsio, onda uopce i ne znas za pravila. Najnoviji primjer je striptiz...
     
  8. Nani

    Nani Komšija

    Oladio ja, samo kazem stanje kako jeste. Vidis to je ono o cemu ja pricam, ja za tebe govorim da si momak za 10 a ti meni da se pravim blesav :wink:
    Da se vratimo na duel izmedju mene i tebe ti si mene prvi uvrijedio, oces da nadjem pa da ti citiram i ti meni pricas o pravilima jer imas admina? To je ono rpavilo o postivanju i nevrijedjanju drugoga.
    I opet nakon svega kad si rekao da odlazis ja se tebi izvinjavam i molim te da ne ides sa foruma, toliko o tome koje kakav covjek od svih ljudi ti se javljas na ovaj nacin. Docekao jedva. Ma stari moj ne treba meni ovaj forum da bih ja bio bolji informaticar pogotovo bolji covjek ali je normalno da se kazu neke stvari. Sto se striptiza, tice nemam rijeci to je licemjerno, covjece ovo je 21 vjek, ovo je forum gdje dolazi 99% ljudi starijih od 18 godina, 99% muskaraca...pitam se na kojim HDD-ima je zavrsio taj klip. Ne brini se nece Nani stvarati probleme niti ce narusavati pravila ovog foruma!
     
  9. Pasha

    Pasha Komšija

  10. ming

    ming Veteran foruma

    Onaj klip su maknuli sa SX-a i to sa bez cenzure teme, ovdje mu bas nije mjesto.
     
  11. Nani

    Nani Komšija

    Ma klip je najmanji problem, evo nek je do mene, ja prekrsio pravila foruma, nece se ponoviti
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    Nije frka nani ba, ali bezze dramiti za nesta u sto si 99% siguran da ce se maknuti sa foruma. Jel ti i jedan tech post obrisan?
     
  13. Nani

    Nani Komšija

    Nije lafe, zaista kazem jer prihvatam svoju gresku da sam pogrijesio sto sam postavio clip, bez ikakve ironije.
    Ono sto je bitno meni kao covjeku, ostavljam informatiku po strani, bitno da odnos izmedju ljudi na ovom forumu bude na sto vecem nivou. Ne samo na forumu, okruzen sam ljudima koji se znaju ponasat i ne bitno na stepen skolovanja ponasaju se kao akademski gradjani. Pocinjem od sebe, dakle ja se izvinjavam bilo kome ko se osjetio uvrijedjen ili ugrozen bilo kojim mojim postom ili gestom. Ako ja mogu da postujem druge i tudje misljenje, ocekujem i obratno. Ako ja kazem da postoji pravo vrijeme za kupovinu ne ocekujem da se javi neko sa recenicom "to mozes pricati svojim drugarima koji su navikli na tvoje suplje" ovo je prvo obracanje meni jednog od kolega sa kojim je i poceo spor!!!! HALO!
    Necu da se vise vracam uopste na to.
    Dosta me raje zna, konkretno sa foruma, i znaju da meni nije problem reci; do mene je, pogrijesio sam, bravo, svaka cast, uradi ovo ili ono jer je to dobro po tebe. Koliko to ljudi kaze, na ovom forumu, koliko je to ljudi priznalo svoju gresku ili se izvinulo nekome, koliko ljudi kaze bravo nekome? Vedo i syss kapu vam skidam sto se toga tice.
    Teski je kretenizam dolaziti na forum tolike godine i ponasati se jedan prema drugome kao potpuni stranci, sa vrijedjanjima, nekim zavistima, opozicijom gdje je ne bi trebalo biti. To sto ja dozivljavam ovaj forum kao grupu ljudi koji djele moj entuzijazam prema jednoj tematici u zivotu, sto sam stekao mnoga prijateljstva i ocekujem da se svi tako ponasaju je moja grska. Znaci niko nije kriv samo ja. Smatram da bilo ko dodje na ovaj forum ne moze znati pravila foruma i ovde ne pricam o ponasanju jer se to podrazumjeva, vec da novi clanovi ne moraju po defaultu biti noobare, niti mi je normalno da se postovi gdje ima smajlija brisu. To je ljudska reakcija, pokusaj bolje komunikacije medju ljudima, kako sam rekao trazenje priznanja i odobravanja a ne kako se tumaci znak kretenizma ili nemanjkanja rijeci.
    Nismo svi rodjeni u istom okruzenju, sa istim mogucnostima i uslovima za zivot pa prema tome niti smo svi imali mogucnost na skolovanje niti pristup znanju. Neko je tek sad uveo internet i neko tek sad uci sta je graficka kartica.
    Po meni nije idiot onaj sto ne zna, nego onaj sto je necovjek i zeli drugom zabit noz u ledja iz ljubomore ili ko zna kakvih pobuda. Nema sta se ne pokusava da se uradi da ostvarim da ljudi mogu doci do hardware-a sa newegga. Nije meni sreca imati GT-ushu ako neko ima 6200 u kanti, ne govorim ja iz zavisti i zlobe da se ne kupuje tad i tad jer ja to imam ili nemam vec da ljudi ne bacaju novac i da imaju za svoj ulozeni znoj sto bolje.
    Smatram da je ovo forum, gdje cemo se uzajamno postovati, druziti pa tek na kraju djeliti informacije a ne prozivati nekog kretenom, idiotom, noobarom. Uz ljude koji vrijede nesto i te noobare ce postati vrijedni clanovi ovog foruma ali sa pravim odnosom da kazem starosjedilaca. Zbog informacije jednog 13-godisnjaka sam polozio ispit na fakultetu, on je znao nesto sto ja nisam tako da u mojoj glavi ne postoje noobare, niko ne zna isto, niko ne zna sve i tu smo jedan radi drugoga!
     
  14. Esh

    Esh HWB

    ovaj konkretan thread treba shvatiti kao malu shalu u odnosu na forumsku svakodnevnicu. na forumu nikad nije bio obicaj da se ljudi sa 10-20 poruka kritikuju ako naprave neku gresku, vec im se obicno skrene paznje u smislu ne otvaranja istih tema na razlicitim grupama, boljeg imenovanja teme, opisa problema i sl.

    ako se nesto brise to su onda teme koje spadaju pod warez, neka vrijedjenja, spam-ot poruke koje nemaju apsolutno nikakvog smisla. daleko od toga da mi sad ovdje uvodimo neku diktaturu, da se ne moze covjek nasmijat ili komunicirat kao u svakodnevnom zivotu. realno, nekad se tema obrise iako bi mogla i "proci", cisto iz razloga jer onda se pojavi naredna teme slicne tematike koja je van svake pristojnosti do koje nam je stalo.

    razmjena informacija je smisao foruma i tu se ocito svi razumijemo.
     
  15. Amash

    Amash Aktivista

    Dijelim misljenje s Nani-jem i mislim da je on dobio potpuno bezveze ban. Morao sam dva puta procitat da je Nani fasovao ban da bih se uvjerio u to, ali ni to mi nije bilo dovoljno nego sam otisao da pogledam ban listu, da bih bio 100% siguran, jer prosto nisam mogao da vjerujem da se tako lako banuje jedan clan foruma kao sto je Nani. Ispod tog posta u topicu "Ban lista", sulu stavlja kretenski gif, zbog kojeg, da sam na Nanijevom mjestu, ja nikada vise ne bih dosao na forum.
    Poslije napisem post kako nije uredu banovati Nani-ja, clana koji svojim postovima uveliko doprinosi kvaliteti ovog foruma, medjutim taj post biva izbrisan bez ikakvog obrazlozenja. To sam shvatio kao:"Suti ili ces i ti da fasujes ban!" Mislim da to nije uredu i da bi forum trebao biti liberalniji a odredjeni modovi malo korektniji.
     
  16. monK

    monK Komšija

    "bitches make things more complicated than they have to be"

    Ne mislim naravno na moderaciju, nego na činjenicu da ljudi nisu svjesni da je forum vrlo često privatna investicija, te samim tim i privatni posjed koji vlasnik ima pravo oblikovati prema vlastitim željama i kriterijima.

    Vjerovatno me ta svijest čuva od nevolje koja se zove ban na forumu (mada mi se posmatranje tog fenomena kao nevolje čini nekom vrstom sociološkog poremećaja), te nikada nisam imao sličnih problema...a s vremenom koje provodim na internetu, manje ili više redovno aktivan sam na barem 3 foruma...to baš i nije zanemariv podatak...

    S tim u vezi, moram naglasiti...odlučna moderacija i stroga pravila i koncipiranost ovog foruma učinili su ga mnogo čitljivijim u odnosu na mnoštvo drugih web lokacija gdje je ljudima dozvoljeno ispucavanje vlastitih tripova.

    Hoću reći, pravilo koje smo često spominjali nezadovoljnim slušateljima na radiju...ne plaćate nam pretplatu, prema tome nismo dužni udovoljavati vašim željama, molit ću lijepo...imate čitav frekvencijski opseg (u ovom slučaju internet) na raspolaganju...

    P.S.

    Da me ni Nani ne bi shvatio kao da isključivo njega prozivam, moram naglasiti govorio sam općenito o pojavama negodovanja kod uređivanja foruma...
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    daimmyo, e "ala ti vera" ti na svome forumu nebi imao deset clanova.. kao prvo slazem se sa tobom da je svaki forum vlasnistvo nekoga koji moze da radi sta hoce ali jedina osnova svakoga foruma jeste: "bitan nam je svaki clan" (naravno ne mislim na spamere, idiote itd.. zna se na koga mislim) ..kad smo vec na forumu i kad dajemo doprinos zasto da se u nas gleda kao u komad smeca pa ga sutni kad ti je cejf (kao prvo mislim na ljude koji stvaraju doprinos i pomazu na forumima, ne mislim na sebe... a kao drugo mislim na opcenito forume i modove a ne na http://www.hardwarebase.net/forum)

    izvini Nani, ali mislim da ipak pretjerujes.. procitao sam svaki tvoj post, sve do zadnjeg slova i jedino sto se vidi u njima je bjes, mrznja, ljutnja.. ok, razumijem te u poptuno ne gledajuci staje bilo ali daj pbrate, mogao si sve reci u jednom postu da ne ostane na tebi i gotovo, jebiga, bilo pa proslo.. sta bi ja trebao, lik me jednom vrjedja, ja kazem ajde dobro, lik me drugi put vrjedja, ja reknem ajde ok lik me treci put vrjedja ja mu vratim i dobijem ban 2 sedmice a on jednu ???? ..to je bilo ajde da ne bude samo njemu evo i ovome 2 sedmice.. i da ja sam banovan zbog vrjedjanja a on zbog spama.. nidje veze

    bio sam skroz popizdio i rekao sam da nebi vise nikad dosao samo zato sto nije posteno a ne sto sam banovan.. pa opet kad sam se vratio nisam nista rekao, ni spomenuo jer.. znam da ne pije vode i ne vrjedi se vracat na staro jer kao sto vidis.. stvarno ne vrjedi i neces nista dobit, na zalost

    znam da pametujem ali mislim da modovi nekada daju "elasticnost" na nekim temama gdje se i ne gledaju silni spam postovi dok opet odjednom osvane tema kao sto je ova gdje se ti isti spam postovi osodjuju.. mislim da trebate biti jednaki.. evo primjer gdje lik otvara temu oko koljena i djevojke, ok jeste tema bila opustena ali to su bili 80% postovi tipa spam.. da ok, nikome ne smeta ali neko ce vidjeti takve stvari, primjenit ce na drugoj temi i nidje veze, lik dobija ban radi spama..

    ja sam za kao sto sam i rekao da se "glupi" postovi i "glupe" teme jednostavno brisu i da da se zna red.. a ne u jednoj temi ovako a u drugoj onako

    nista licno nikome samo eto.. barem da se ova konfuzija bilo kako rjesi jer.. na ovakav nacin, ne slaganjem, necemo dobiti novih clanova koji sigurno mogu doprinjeti dobro ovome forumu

    poz
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Tema o koljenima je obrisana u potpunosti.
     
  19. zilo

    zilo Komšija

    Nisam u toku ko je rekao da bosanski jezik ne postoji, niti sam u toku sta si mu odgovorio.. ali sta si mu god odgovorio - NEKA SI! :smt006 Vjerujem da bi ga bucicom gadj'o u vugla da si mogao. :mrgreen:
     
  20. Nani

    Nani Komšija

    @Nails
    Svako ima pravo na svoje misljenje i kakvo god da je, ono je ok, dok se kaze to na lijep nacin, ako ti kolega Nails smatras da je u mojim psotovima da te citiram "procitao sam svaki tvoj post, sve do zadnjeg slova i jedino sto se vidi u njima je bjes, mrznja, ljutnja.. ok" to je tvoja stvar, samo iduci put molim te lijepo navedi moj bjes, ljutnju i mrznju.
    Molim vas kolega Nails nadjite te moje postove pune bjesa, mrznje i ljutnje i postajte ih ovde da ljudi znaju o cemu vi govorite!
     
Thread Status:
Not open for further replies.