Bosanski Twitter?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Emx, Jul 21, 2009.

  1. Emx

    Emx Aktivista

    Nakon dugo vremena carovanja drustvenih sajtova poput Derneka (!? mozda ako imate <17 godina :D), Facebooka i drugih, na bosanskom webu se pojavio i hajmo reci bosanskohercegovacki Twitter :) (a vec smo imali Pik.ba - bosanski Ebay?).
    Citiram:
    StaRadis.ba je prvi bosanskohercegovački Web 2.0 microblogging portal koji svojim korisnicima omogućava da uvijek budu u kontaktu sa bliskim osobama - prijateljima, poslovnim kolegama, poznanicima.
    Osnovna svrha portala je da korisnici jedni drugima kažu šta trenutno rade, u ne više od 140 znakova.
    Kreatori portala smatraju da jednostavni, kratki odgovori na pitanje 'šta radiš' znače mnogo prijateljima, poslovnim kolegama ili članovima porodice, pogotovo kada ste u žurbi ili u nedostatku vremena.
    Načini pisanja postova na portalu su brojni - možete dogovoriti sastanak, kafu ili party, saznati šta drugi rade, ili komentarisati druge, pa i zabaviti se :)

    Putem portala možete pronaći svoje prijatelje, poslovne kolege ili čak i stare poznanike. Portal nudi i opciju mobilnog surfanja, tako da možete koristiti sve funkcije portala i dok ste u pokretu, sa veoma niskom potrošnjom kredita. Portal također možete prilagoditi sebi, promijeniti pozadinu, temu, svoj profil i brojne druge opcije.
    ŠtaRadiš.ba je koncipiran tako da pratite samo ljude koje znate ili koji su Vam zanimljivi, tako da Vam neki nepoznati korisnici ne dosađuju.

    Dakle, ako želite reći svojim prijateljima šta radiš, pronaći stare poznanike, naći nove prijatelje ili čak podijeliti nešto sa klijentima svoje firme, to ćete najbrže učiniti na ŠtaRadiš.ba - podijelite informacije brže nego ikada u udobnosti svoje fotelje! :)
    ...

    Napredak? Svakako pozitivan iskorak :)
     
  2. Esh

    Esh HWB

    U cemu je pozitivan iskorak? Sta to donosi sto nema Twitter? Vidis sta je popularno vani, napravis lokalnu verziju i nadas se da ces profitirat. Usput, nabacis hype o revoluciji bh. weba.
     
  3. Emx

    Emx Aktivista

    Sajt je potpuno besplatan :)
     
  4. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Zasad, dok ne navuces raje :D
     
  5. Emx

    Emx Aktivista

    U planu je i SMS sistem po cijeni obicne poruke, 10kf, za lakse informisanje sta radi odredjeni korisnik, i updateanje svog statusa. Trenutno mozete i slati automatski sve svoje postove na svoj Twitter account :)
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Koja je tvoja funkcija tacno? Reklamiranje po forumima?
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Cim se registrujes dodijeli ti neke ljude koje pratis. Odmah ti narede. :D Eto nasao sam bug, gdje se brise account? :D

    Meni se ne svidja ideja ni originalnog twittera a kamoli naseg bosanskog :D
     
  8. Emx

    Emx Aktivista

    Hahha :D postavke pa opcije pa obrisi :D
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Cekam samo da neko napravi neko sranje i da se onda u medijima prenese kako je najavio da ce to napraviti.
     
  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Nazovite odmah 033 44 55 66 i dobit cete premium set nozeva od nehrdjajuceg celika 18/10, njemacki kvalitet! A ako narucite dva primjerka, dobit ce te i usisivac na paru Vacuum2000 koji cisti samo pogledom u cilim! Nazovite TopShop ODMAH!

    LMAO :lol:

    Sto se tice ovog StaRadis, jucer mi je stigao mail sa reklamom koji je odletio u junk brzinom svjetlosti - dovoljno jaka reklama da ni ne otvorim stranicu.
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Ma i mene je neko zaspamao na MSN adresu, samo steta sto ne pise ko je invite slao da ga ukinem s liste.
     
  12. perke

    perke Aktivista

    upravo sam "izmislio twitter-killer" aplikaciju ali vam necu reci kako se zove i kako radi.......... cuce se :)
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Kad budes veliki, baci nam kost aka banner, da se i mi s HWB-a malo ogrebemo :)
     
  14. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    U izradi je i www.prati.ba , od kreatora Pik-a. Nisu me privlacile takve stranice, ali bit ce nekoj raji zanimljivo :)
     
  15. GW

    GW Moderator

    Prati šta? Ćilime? :D
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Opet prevodilacka revolucija :)
     
  17. Ace_

    Ace_ Aktivista

    U izradi je i ba.ba, staje.ba, i stagledas.ba
     
  18. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    I ja se slazem s tim da je domena malo paglu, al et, s drugom sam imao bolju ideju od twittera, i originalno ime za domenu, ali kada smo vidjeli da se vec rade 2 stranice odustali smo i prebacili se na nesto drugo :)
     
  19. Chem

    Chem Komšija

    Eh ovo se ubilo za moju komšinicu,da zna šta komšiluk radi i šta im je na meni-ju danas :mrgreen:
    jbt za šta ljudi uzimaju pare...