Brza posta

Discussion in 'Generalna diskusija' started by dmr, Sep 20, 2014.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Zna li se koja je najjeftinija brza posta u BiH?
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    EuroExpress ( euroexpress.ba ). Skuplja varijanta ti je InTime (al se cine dosta ljubazniji i profesionalniji).
     
  3. black

    black Komšija

    24vip je oko 10KM ja mislim.
     
  4. senad_986

    senad_986 Komšija

    Euroexpress ne bih preporucio zbog njihove neprofesionalnosti. Imao sam jednu posiljku koja je trebala stici na destinaciju za 3-4 dana, da bi na kraju zbog njihovog nemara stigla za 9 dana. Nekoliko dana je stajala u Sarajevu.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    CityEx i EuroExpress ne bih preporučio nikako, čista neprofesionalnost i amaterizam. 24vip i BH Pošta su zakon.
     
  6. senad_986

    senad_986 Komšija

    Da, BH Posta su me iznenadili - za 3-4 dana su dobacili posiljku u Kopenhagen, a jos je vikend bio.
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Za 3-4 dana stize po BiH i redovnom postom.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kad šaljem iz glavne pošte u Sarajevu, gotovo svaka pošiljka u BIH je stigla u roku dva radna dana. Nije sad neka cifra, ali zna biti i 3x jeftinije od ovih kurirskih službi i pri tome ne naplaćuju onih 5KM za povrat novca.
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Euroexpress 21-22KM iz Tz u Bihac, tako da ne znam kako oni mogu biti medju povoljnijim.

    InTime ne radi pouzece za fizicka lica, ali rade posiljke.

    CityEx je oko 15KM manje-vise svugdje, ali su spori, kao sto Dog rece 3-4 dana je i redovna posta, koliko treba i CityEx-u u bilo koji grad sto nije od 5-6 "glavnih" gradova. Ako posaljes u petak, velika je vjerovatnoca da ce taj neko dobiti utorak/srijedu paket, iako su mi obecali ponedjeljak najkasnije ako ne stignu u subotu (koju rade skraceno).

    A2B su otprilike kao i Euroexpress.

    24Vip jos nisam slao, ali cuo sam da su najpovoljniji.

    BH postom sam stalno slao i sve 5, ali kad saljem nesto vece zovem brzu postu jer mi dodju gdje ja hocu, jedino zbog tog.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ok hvala svima, znaci 24vip najbolji, za bh postu znam ali mi treba nesto da za dan stigne.
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    I ja bih preporucio 24vip, korektni ljudi. Nisam imao problema ni sa CityEx, ali sa Euroexpress jesam (Rap mi slao TV, i to u petak i receno i njemu a i meni da cu TV dobiti sutradan, i ja i on ih morali zvati sigurno po 3 puta u subotu, jer su odbijali da mi dostave TV subotom, i na kraju su se dvojica klipana digla iz Doboja i dovezli mi TV u Zavidovice, maksuz a jednom pare naplacene pouzecem nisam dobio 8 dana) i mnogi jesu, tako da bjezi od Euroexpress-a. Ne znam kakvi su u Intereuropa i InTime. Preko BH Poste nisam nikad nish dostavljao.
     
  12. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Slao sam više puta Euroexpressom i nisam imao nikakvih problena , ujutro nazvao -došli oko podne -12KM plaćeno sutradan bila na adresi primaoca. Jednom sam slao otkupninom(pouzećem) i koštalo me 19KM (malo mi je to preskupo) btw prekosutra su mi dostavljene pare. Ovi ostali su mi samo dostavljali (uključujući i Euroexpress; on najviše) CitiEx,fedEx,Intereropa,24Vip (jednom sam i slao preko njih) i sve je bilo više nego korektno: sutradan isporuka. 24Vip mislim jedino radi i subotom!
     
  13. black

    black Komšija

    24vip dostavlja u roku od jednog dana i radi subotom.Prije kad sam narucivao sa eKupi.ba sve je stizalo u rekordnom roku.
     
  14. sumeir

    sumeir Komšija

    Pozdrav

    Jeli ko imao iskustav sa RHEA Express valjda su oni nekad bili dio FedEx-a a sada su baška. Dosta su jeftiniji od DHL-a Trebam nekek dokumente slati van BiH pa me interesuje.

    Hvala.
     
  15. heroic

    heroic Komšija

    Ja sam sa BH Postom imao super iskustva, EuroExpress-om imao dobra iskustva, danas uzmu, sutra dostave, prekosutra meni novac, eventualno +1 dan u cijelom procesu, dok sam jednom greskom uzeo CityEX i trebalo je 3 dana da covjek dobije posiljku (Sarajevo-Tuzla), a ja sam novac tek 10ti dan dobio.
     
  16. sumeir

    sumeir Komšija

    Hvala ali mene intersuju iskustva konkretno sa ovom kompaniom i usluge slanja preko njih van BiH tj van Evrope.
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo da ozivim temu
    naime ,trebam poslati laptop iz Gracanice u Sarajevo preko brze poste a nisam nikada nista slao do sada preko ovih posti,jesam preko regularne pa me zanima koja je najpovoljnija i sa kojom nema problema oko davanja novca,jer prodajem laptop i placanje je pouzecem
    sada sam zvao euroexpress,traze 17 KM ,to mi nesto puno...cuo sam da neke imaji i za 10-12 KM
    imate li iskustva i preporuku i cijenu ako znate
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    A2B express preko olx.ba za 9 KM. Sve se završi brzo kao da plaćaš skuplju varijantu ili da si preko nekih drugih firmi.
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    BH Posta u saradnji sa Poštama Srpske je osnovala novi servis BHPost Express. Ja kupio joystick na piku, lik ga poslao u toku dana, ja dobio sutra, otisao u postu i podigao (zvali me iz pošte telefonom da dođem podići pošiljku), platio 8km dostavu (u tih 8km je uracunat i povrat love pošiljaocu). Kod ostalih kurirskih sluzbi to isto nema šanse da te košta manje od 17KM.

    http://posta.ba/files/user/docs/Uputstvo.pdf
     
  20. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Neka su se malo ovi iz poste probudili, izgubili su milione maraka u prethodnih par godina jer nisu imali adekvatnu brzu postu.
    Je li na istom principu rade, pozovu primaoca i urucuju po dogovoru ili kazu 'sta cu ti ja, dodji onda u postu ako ne mozes sada' :smt003