C&C Generals 2

Discussion in 'Igre i konzole' started by Zeleni, Dec 11, 2011.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Sins of a solar empire

    Samo da potvrdim, odlicna igra.
     
  2. rama

    rama Aktivista

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  3. RaP

    RaP Komšija

    predobro izgleda
     
  4. rama

    rama Aktivista

    A eto, prema pričama, biće generali koji će se kupovati i koji će imati specijalne jedinice. Kupovat se mogu novcem ili nekom valutom unutar igre (sistem kao u LoLu), što zasad djeluje dobro.
    Samo se pitam kako ide ovaj izbor generala, da li to ide nešto prije početka igre (kao što je do sada bilo) ili se bira u igri (kao što je u CoH recimo).
    GLA dobio zračnu jedinicu. :D

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ko šiša generale, bitno da osnova igre bude besplatna i da ne ograniče običnim userima ne ograniče igranje sa 2 frakcije.
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ajme koji epic, ih kad se sjetim starih generala.
     
  7. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    meni ovo dječije izgleda sa ovim likovima.
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma


    Jesi ti ikad igro i jedan Command and Conquer?
     
  9. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ma iskreno neka bude princip kao DotA (a mislim da ce biti) ali nek im serveri budu funkcionalni pa da se moze igrati. Dosadasnji Generali su bili odlicni (za to vrijeme) ali im je online gameplay uvijek bio odron. Kada narokas puno jedinica igra je stekala uzasno mada na ovom enginu to se nebi ni u ludilu trebalo desiti.

    Kako stvari stoje biti ce neispavanih noci.
     
  10. RaP

    RaP Komšija

    Najbolje da uvedu limit jedinica kao u StarCraft-u
     
  11. rama

    rama Aktivista

    A dobro, to je bila jedina boljka onog 'ndžna. Ali ne bi valjalo to ograničavanje jedinica. Pa najjača stvar generala bilo je asimetrično ratovanje.
    Zamisli igraš i imaš 50 škorpiona protiv 50 paladina. Ili 50 rendžera sa flešbengom protiv 50 rebela.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Ko je god igrao free EA naslove ne moze biti optimističan sa biznis modelom. Ako se ne varam, jedna puska ima skoro deset dodatak u play4free battlefieldu a kundak jedne puske mislim kosta i po 20€. Da ne kazem da se ti dijelovi ne mogu kupiti ingame igranjem i ako postoji sistem da se svaki dan dobije po jedan free dodatak bilo puska ili neste deseto.

    Nije nemoguce da bude dobar balans ali kako sam cuo i za ostale igre poput nfs world ili battleforge, ne vjerujem da ce biti uopste igrivo.
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma zaobici u sirokom luku, ako bude kao Battlefield Heroes i slicno.
     
  14. rama

    rama Aktivista

  15. RaP

    RaP Komšija

    Re: C&C Generals 2

    Problem je u tome sto onda ne kontrolises jedinice nego ih pustis onako pa kako bude. U SC kontrola jedinica uveliko doprinosi ishodu partije bolje bi bilo da stave limit
     
  16. rama

    rama Aktivista

    Pa niko tebi ne brani da ih kontrolišeš. :D
    Ali računaj da ti u generalima nemaš jedinica koje se bore prsa u prsa, nemaš ni unaprijeđenja za oklop i napad, a nemaš ni neke potrebe za topovskim mesom (kao što su to recimo zeloti u sc u kasnijim fazama igre). Samim time ti je i smanjen značaj kontrole jedinica.

    Mislim da bi to bilo nepraktično u generalima. Onda bi morali praviti zgrade posebno za populaciju. Pa kad tome dodaš još sve one posebnosti generala i superoružja, vidiš da je to krajnije nepraktično.
    Da ne spominjem što generali imaju neograničeno resursa za razliku od sc.
    Neka SC ostane SC sa svim njegovim kerefekama, a nek generali ponude nešto novo na tržištu RTS igara koje je ionako slabo u zadnje vrijeme.
     
  17. RaP

    RaP Komšija

    hehe ma kako ih mozes kontrolisat kad ih ima 300+ komada :) ma vidjecemo...
     
  18. rama

    rama Aktivista

    U 300+ situacijama igra toliko uspori da htio ne htio možeš ih kontrolisati. :lol:

    Ma samo da oni ne uprskaju s ovim plaćanjem, a za ostalo ćemo lako. :D


    [​IMG]
     
  19. RaP

    RaP Komšija

    ma i da ga uprskaju bice par interesatnih FFA meceva izmedju HWB raje :smt005

    neznam jeli bilo

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  20. RaP

    RaP Komšija

    Danas dodje na mail "You are now registered for the Command & Conquer Beta‏" reko evo ga kad ono...

    Thank you for officially applying for the closed testing phases of the new Command & Conquer!

    Sto me trznuse papci :smt005